bugün

genellikle toplu taşıma araçlarında erkeklerin gözüne kestirdikleri bayanların arkasına veya önüne birazcık fazla yanaşarak vücut uzvunu bayanların genital bölgesine sürtmesine karşılık verilmiş isimdir. Çeşitli şekilleri vardır. Genelde arkadan yaklaşma şeklinde gerçekleştirilir. Bayanların bir ford kemeri edinmesinde fayda görülmektedir.
araba markasının mecazi olarak kullanıldığı sapıklık durumu
(bkz: kerkinmek)
buna maruz kalan bayan arkadaşlarımızın '' ayh yetişin, bacınıza arkadan hareketlerde bulunuyor.'' diye bağırması ve yurdumun delikanlı gençlerinin bunu yapan kişiye bi güzel dayak atmasını izlemek gerekir.
(bkz: sahin k)
eğitim seviyesi ile değilde abazanlık seviyesi ile paralellik gösteren aktivite.
orta okul çocuklarına mahsus eylemdir...
alirsin ford olursun lord özdeyişini ilke olarak benimseyen kişilerin geliştirdiği, sapkın felsefi akım.
(bkz: ford yetkilileri rahatsız)
normal hayatta elini dahi tutamayacağı hatunlara, toplu taşıma araçlarında tokmağını sürtme imkanı bulan fırsatçı bünyelerin, her türlü kalabalık ortamda otobüsde, metroda, minübüse sansını denediği olay. seksden bile daha zevkli olduğunu söyleyenlerin varlığını işittim. bu da tıpkı ayak fetişimizi gibi başka bir sapkınlık ama karşı tarafın izni olmadan gerçekleştirildiğinden adice. toplumumuzda oldukça revaçda olduğunu hergün 3-4 kere toplu taşıma aracı değiştirdiğimden iyi biliyorum.
(bkz: belediye içme sularına şap katsın kampanyası)
konserlerde bagyanlar tarafından sıkca maruz kalınılan durum. sakin bir konserde bile "ittiryolaar ablaa" diye arkadan sürtünürler size. o sırada yapmanız gereken tek sey, önünüze dönüp ani bir aduket haraketiyle kombine olarak ters tekme savurmanız ve 12'den nişan almanızdır.
ve görev tamamlanmış olur. zira artık fordlayacak birseyi kalmamıştır.
toplu taşıma araçlarında aracın manevra hareketleriyle koordineli sürtünme esasına dayanan cinsel taciz türü.
90 larda doğan insanların fortculuk kelimesinden anladığı tek şey (bkz: çiçek abbas)
(bkz: kamyonculuk)
konser alanlarının demirbaşı olan kişilerin mesleği.
(bkz: henry ford)
çok güzel hareketlerde çok güzel işlenen pek insan olmayan bi diğer adınında fortus magandus olduğu belirtilen orta parmak sendromu...
arkadan yanaşma ve hafifçe deydirme aksiyonu.
(bkz: ford ka)*
ford satma durumu. Otobüs tacizlerine verilen genel ad için (bkz: fortçuluk)
anlam babından:"kalabalık alanlarda gezinip oradaki bayanları taciz etme". genellikle otobüs ve minibüslerde karşılaşılır bu kırolukla. benim bu kelimenin köküyle ilgili 2 tezim var paylaşmak istedim.
1)kelime tıpta bir tür cinsel sapkınlık olup sürtünmekle zevk alma anlamına gelen frottorizm kelimesinden alınmış ya da
2)genelde eskiden minibüslerde sık görüldüğü ve o dönemki minibüsler de çoğunlukla ford marka olduğu için zamanla buradan türetilmiş olabilir. görüşlerinize sunarım...
(bkz: fordism)
erotik hikaye sitelerinin bitmeyen efsanesidir bu olay. yok kıza yanaşmış yok kız bir tepki vermemiş sonra ev numarasını vermiş falan. yuh artık yaa.
aslı fortculuk olan şeydır. arkadan değdirme yada yanaşma seklınde olan eylemdir.