bugün

ya ben antreman olayını beceremiyorum ya oynadığım ligden dolayı ya da bu oyunda çok ciddi bir sakatlık problemi var. standart ilk on birimle bir maça bile çıkamadım ve çoğu zaman kadromda en az 5-6 oyuncum sakat. ayrıca iyice ayrıntılı hale sokmadan private chat olayını keşke oyunun içine sokmasalarmış. son 5 maçtır 5 veya 6 gibi puanlarla oynayan bi adama gidiyorum "bir kaç haftadır kötü oynuyorsun, kendine gel" diyorum, adam "yok hacı ben iyi oynuyorum kafan mı iyi" diye atar yapıyor. "göz var nizam var hayvan herif bildiğin geziyosun sahada" diyince de kız gibi trip atıyor. ne kadar negatifi olsa da bırakılmıyor ya şu oyun..
şampiyonlar ligi finalinde barcelona ile real madrid'i 8-0 yendikten sonra emekliye ayrılmayı düşündüğüm oyundur.

görsel
bu oyunda bir oyuncunun 10.0 rating alması için 5 gol-2 asist gibi bir performans ortaya koyması lazımdır. daha aşağısı kurtarmamaktadır. *
beşiktaş ile 3 sezon sonunda oluşturduğum kadro şu şekildedir.
--hakan--
ramazan(regen)---sivok--eren güngör----ismail
--fellaini--
--defour---------nuri--
balotelli------------------obasi--
--lukaku-------------------
sanırım bi 8 sezon devirdim galatasaray'la, ilk yıllarda ligde yaşanan rekabet ilerleyen yıllarda gitgide azaldı. çok rahat bir şekilde şampiyon olmaya başladı takım. bunda aldığım kaliteli yabancıların etkisi büyük tabi. macheda, bernardo genç ama iyi iş çıkaran topçular. uzun süreli oynamak isteyenler için geleceğin en büyük forveti yaya sanogo ve neymar...

türk futbolcular içerisinde orta saha için zaman çok ilerlemeden, bonservisleri tavan yapmadan nuri şahin ve necip uysal'ı kafalamak gerek. defans bölgesinde ömer toprak kilit oyuncu olur. ahmet arıkan, burak kaplan, imdat çetinkaya, ahmet gözüaçık ve eyüp karakuş gibi türk futbolcular bir zaman sonra palazlanıyor, dikkat çekici oyuncular oluyorlar.
3 sezon içinde oluşturduğum kadro şu şekildedir.
hakan arıkan
ibrahim toroman yobo kompany atilla turan
mehmet topal
paulo henrique necip uysal
balotelli ryan babel
christian benitez

almadığım kupa kalmadı bu kadroyla.

christian benitez oyunun bugıdır. gol atmadığı maç yok denecek kadar azdır.
yeni edindiğim ve oynamaya kendi takımım trabzonsporla başladığım oyundur.
11.1.1.158038 versiyonuna tavsiye edilecek oyuncuların aşağıdaki gibi olduğu oyundur.

küçük bir not; scout judging pot. ve ability pot. 20 olan bierrhoff'tur.

en yüksek 5 yıldızla değerlendirilen oyuncular listede yer almamaktadır, insani fiyatları olmadığından tabi.

-4.5

leonel galeano d c
andrea ranocchia d c
khouma babacar st

-4

spas delev m/am rl, st
pablo piatti am lc, st
mamadou sakho d lc
son heung min am rc, st
mats hummels d c, dm/m c
mario götze m/am rlc
yaya sanogo st
zezinho wb l, m/am rlc
stevan jovetic m/am rlc
adem ljajic m/am rlc
lucas * m l, am rlc, st
yannis tafer st

-3,5

kyriakos papadopoulos d c
geromel d c
joshua king st
daniele ragatzu am lc, st
hector moreno d c
christian eriksen m lc, am c
isaac vorsah d c
chris wood st
alexandre lacazette am r, st
german pacheco am lc, st
sime vrsaljko d wb r, dm, m rc
henri lansbury m rlc
franco zuculini dm mrc
andrea masiello d rc
matias ezequiel schelotto wb/m/am r
kwadwo asamoah dm, m lc
fernando forestieri am c, st
jose sosa m/am rlc
davide astori d c
eduardo * gk
marco amelia gk
mauricio isla d/wb r, dm, m c
lacina traore st
lee chung yong m /am r
ander * m/am c

ayrıca fenerbahçeye kattığım;

-3,5

milan badelj m/am c
guillermo burdisso d c
francisco alcacer st

-3

burak kaplan m/am rlc
okay yokuslu m/am c

yönetim açısından altyapıya yönelmeli, ve teknik kadroyu iyi oluşturmanız lazımki sadece döviz saçmak olmasın işiniz.

örnek olarak; http://galeri.uludagsozluk.com/r/92064/
"go to match" a tıklayınca veya maça girmek için space'e basınca "emin misiniz ?" diye soran ekranda yanlıslıkla "bunu bir daha sorma" kutucuğunu tiklediğim ve yaptığımı geri almanın yolunu bulamadığım, defalarca yanlış kadroyla maça girdiğim, köşe bucak çare aradığım oyundur.*

edit : bu sorunu benden başka yaşayan da olur diye yazayım; preferences ekranından "reset disabled messages" kutucuğunu tikleyip confirm ederek halledilebiliyormuş.
yaklaşık 2 hafta önce oynadığım ve bayağı boktan bir oyun olduğunu anladım.

akıl var mantık var... ulan paulo henrique ve lukaku gibi adamlar beşiktaşa gelir mi. ilk sezon satış listesine koyduğum zapo,sivok,hilbert,ferrari,bobo,toraman,ekrem dağ,üzülmez,nobre ve holosko büyük kulüpler tarafından kapılıyorlar... hasiktir lan oradan. hatta hakan arıkan'ı milan transfer etti.

allahın kazma futbolcuları abartılmış. affelay,babel ve perea gibi futbolcuları bedavaya kapattım. ulan bu adamlar sümüğünü atmazlar beşiktaş'a.

hugo almeida'yı anlamadığım bir sebeple sezon başlarken asistan menejerler tavsiye ediyor. hakikaten canavar gibi forvet çıkıyor.

miranda diye bir stoper var brezilyalı. adam iyi fakat karısı ile kavga etse ben ayrılacağım ayağı çekiyor. bu ne lan.

nerede total club manager serileri.
hamachi sayesinde arkadaşla beraber 2 günde tam 30 saat oynanabilecek bir bağımlılıktır aslında. lise yıllarına kadar dayanan bir cm efsanesinden sonra ilk defa bu kadar zevk aldığımı söyleyebilirim. fm nin çok gerçekçi olmasını,onu bunu geçtim zaten ama o rekabet duygusu arkadaşla oynandığı zaman çok daha ön plana çıkıyor ve daha çok zevk veriyor kesinlikle.
bugsaş spor ile ilk sezonda türkiye kupasında final oynayıp aynı zamanda bulunduğu 2. lig b grubundan sezon sonu 3. lige düştüğüm oyun. küme düştüm diye takımdan kovuldum arkadaş.

edit; cm 2011 çıkmadı diye maç görüntülerini siklememişler. sallamışlar öylesine adamlar yürümüyor sürükleniyor oldukları yerde. kaleciler bildiğiniz odun yau topa öylece bakıyorlar. top geliyor iki direğe çarpıp kaleciden içeri giriyor top.

nizam-ı edit; büyük takımlarda çalışmak zevk vermiyor. Küçük takımlarda çalışacaksın, her türlü zorluklarla başa çıkacaksın ki oyunun tadı olsun. ne o öyle büyük takımlar alıp her maçta fark atmak. delikanlılığa sığarmı.
satan olursa almayı düşündüğüm oyundur. özelden msj atın kıps**
tuhaf bir şeyi her zaman gözümüze sokan oyundur. geri düşünce 5 forvetle oynarsan hani önce geçme ihtimalin olur ya, o zaman niye baştan beri 5 forvet oynamıyoruz lan... 5 fprvet 5 amc şampiyonlar ligi alınır sanki. öyle inandırıyor bize.

aha bak yine 0-1 den 3-1 yaptım. olacak iş mi lan?
çok fazla olmamış oyundur. başarılı olunca bu başarı da payı olan adamlar mutsuz olup yeni sözleşme istemeye başlıyor ve allah ın kazması servet yıllık 4 milyon € mensah 4.5 milyon € istiyor zaten ilk sene lucas neill'ı göndermek zorunda kaldım wage yüzünden. ve dikkat ettiğim bi şey de bazı takımları yenmenin imkansız oluşu. mesela ankaragücü'yle 4 defa load yapıp maç yaptım ve hiçbirini kazanamadım tabi bu benden de kaynaklanıyor olabilir ama ben öyle düşünmüyorum. ve oyun 1-2 sene sonra sıkmaya başlyor eskisi kadar sarmıyor. bana göre fm 2010 daha güzeldi. umarım cm seneye adam gibi bir oyun çıkarır da güzel bi rekabet ortamı oluşur yoksa fm daha da geriye gidecek
muhammet demir ile çılgınlar attığım oyundur.
noktalı maç motoru en kral dönemdi. diğeri olunca oynanmıyoru yahu.
arkadaş ile online oynarken,çok önemli bir maçım var ibb ile yapıyorum ve berabere kalsam bile 1 puan önünde olmayı garantiliyorum.neyse 2-0 yenik duruma düşeriz.zar zor 2-1 yaparız dakikalar 85'tir.ibb kalecisi saçmalar,topa vurayım derken düşer,top pino'nun önünde,kale karşısında 20 metre mesafe var.pino topu sürer sürer,boş kaleye atmak yerine,baros'a verir.baros'unda önü bomboştur ama tam topa vururken tıpkı kaleci'nin düştüğü pozisyon gibi yere kapaklanır kalır.sonuç sinir krizi,bol küfür ve kadro dışı kalan 2 yıldız.şimdi bu adamları kadro dışı bırakmayalım da ne yapalım?hani pino sen arada böyle şeyler yaparsın.peki ya sen baros?sana yakıştı mı hiç? ha?
paulo henrique'nin harikalar yarattığı oyun.
oyunu tasarlayanların bile çözümü bulamadığı crash dumps hatasına sahip oyun.
Güzel oyun severek oynuyorum. *
fatih terim ingilizcesi olan yamayı indirince bir garip oldu. şu %60 türkçe olan yama.
heyecan arayışından dolayı kartalspor'la başlayıp kendime kariyer hedefi belirledim.ilk sezon orta sıralarda bitirip oyuncuları tanımak. ikinci sezon 1. lige yükselmek. 3 sezon l.ligde kalıp olabildiğince yükseklere çıkmak falan filan derken 7. sezon sonunda şampiyonlar ligi finali.*
halbuki beşiktaş'la çatır çatır oynuyordum derdime neyse...
ikinci sezonun ortalarındayım ve takım gayet iyi gidiyor bakalım.
Türk futbolcuların yurt dışı transferleri eski versiyonlarına göre çok olan oyun.
hangi idmanı yaptırırsanız yaptırırın , genç oyuncuları geliştiremediğiniz oyundur .
eskişehir'li olmamama rağmen eskişehir'e uefa kupasını getirdiğim oyundur.
güncel Önemli Başlıklar