bugün

en iyi * download yoneticisi * turkce dil destegide var.

edit: artik idm*'a tahtini kaptirmisa benziyor. En azindan benim icin kaptirdi.
Dosyaları 10 ayrı parçadan yükleyen program.
Dosyaları parçalayarak aldığından hızlı olan indirme yöneticisidir. Ayrıca beleştir ve performansı tatmin edicidir.
şifre isteyen ftp sunucularda zaman zaman sıçan program.
son sürümü ile torrent programım olarak da kullandığım yegane, vazgeçilmez program.
arada kilitlenebilen, tuhaf hatalar yaşatabilen program. indirdiğini dosyaları verify edebilmesi gerekir; fakat bu hiç bir dl yardımcısında olmadığı için kabul edilebilir bir eksiktir.

ufak bir hatası daha; manuel speed limit sapkınlaşabiliyor, uçup kaçabiliyor. daha temiz bir kontrol kodu yazmalısınız beyler.
(sanki para veriyoruz, türkleri izliyorlar da...)
Mozilla Firefox'un "flashgot" adlı eklentisiyle harikalar yaratan üstün indirme yöneticisi.

(bkz: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/220)
(bkz: firefox eklentileri)
arka planda aynı anda yedi tane youtube videosunu indirirken,aynı zamanda 200 kb sn ile download yapabilen harika pro.ubuntunun isosunu sadece 75 dakikada indirecek gibi görünüyor. (696 mb)
son surumu ile port acamaya falan gerek birakmadan, i$yerinden torrent indirmeye yarayan akilli bidik.
öğlen ortasında 425 gösterip kısa bir süreliğine kalp atışlarının düzenini bozan, genel olarak 100 küsürle çekip monitör karşısında gözyaşlarımı tutamamama neden olan 'download gecelerimin hız şampiyonu'.

(bkz: download izlerken ağlamak)
2000 yılından beri tek geçtiğim, ki o zamanlar adı jetcardı, zamanın gereklerine de anında ayak uyduran, dosyaları 8-10 parça edip sürümden kazandıran, dosya indirme pıtırcığı. iyi ki varsın, hemi de beleşsin.
max. 8 dosya indirmeye izin veren bir download programı. rapid şifreniz varsa rapidshare da destekler. son sürüm 1.9.6.1073 tür. indirmek için:

http://filehippo.com/
torrent indirme işini bilimum torrent programlarından daha iyi yapıyor görünümü verdi bana, allah yanıltmasın.

edit: utorrent varken nasıl böyle bir entry girmişim, şaşırdım kendime.
utorrentten çok ama çok daha iyi mükemmel program.
bilgisayara format atıldaktan sonra ßile dowload a kaldığı yerden devam eden program. *

eksileyen bünye: bilgisayar formatlamaya karşımısın.
mozilla'dan, explorer'dan indirilen dosyalara nazaran çok daha hızlı olan mükemmel torrent şeysi. mozilla'da hız 40 kb olunca taklalar atıyorduk, burda 95 kb'a küfrediyoruz. ayrıca sabahlara kadar beklemek gibi bir zorunluluk da yok indirirken, internet gitse de korkmayın. çeşitli sebeplerden bilgisayarı gece kapatmak zorunda olabilirsiniz, "uyandığımda inmiş olur" diye düşünmek fayda vermez belki. ne yapıyoruz? indirme şeysine tıklayıp pause diyoruz. ertesi gün "start mna goduğum start" diyoruz, kaldığı yerden devam ediyor.

ama ben hala tırsıyorum, kapatamadım.
rapidshare premium kullananların olmazsa olmazıdır. firefox' un flashgot eklentisini de indirdin mi tadından yenmez.
ilk çıkan versiyonu bile iş gören yılların değişmez program indirme yöneticisi.
kesinlikle dünyanın en iyi download yöneticisidir. firefox'a kuracağınız flashgot isimli eklenti ile tek tıkla tüm sayfa linklerini flashget'e aktarmanızı sağlayan özellikleri ile de vazgeçilmezdir.
özellikle rapidshare ile mükemmel uyum sağlayan başarılı download manager. eğer linkler hazırsa hepsini seçip kopyala demeniz indirmesi için yeterli oluyor. yani programa tek tek link atmak zorunda değilsiniz. ayrıca indirme hızı da oldukça iyi. tek yapmanız gereken hızla dolan sabitdiskinizi kısa aralıklarla boşaltmak.
yeni versiyonlarına torrent özelliğini ekleyerek kaybolan popularitesini yeniden kazanmaya çalışan indirme programı.
3.0 beta sürümüyle, 600 mb'lık dosyayı 14 dakikada indiren aşmış program. tarayıcılara kalsa 23 gün sürüyor.*
(bkz: sen nasıl bir şeysin ya)
benim gibi 50 kb/s a mahkum bir insana 220 kilo bayt pör sekınd hızla dosya indirme tecrübesini yaşatan program. yalarım.*
Mozilla Firefox, flashget ve son olarak floshgot eklentisi bu üçü biraraya geldimi vur download'ın dibine dibine dedirten programdır.