1. 1.
  emek sineması'nda her yılın ekim ayında yapılan, yeni filmlerin gala gösterimlerinin yapıldığı, filmlere ödüllerin verildiği aktivite.
  http://www.iksv.org/filmekimi/
  2 ... leoking
 2. 2.
  13-19 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak olan aktivite.
  ... kutup cizgisi
 3. 3.
  geçen seneye göre bir çok politikasını değiştirmiş organizatörler. pek çok filmin galasından başka gösterimi olmaması, galası olan filmlerin biletlerinin ise 15 YTL olduğu organizasyon. öğrencilere siz gelmeyin ne işiniz var demenin bir başka yolu herhalde böyle yapmak. ayrıca geçen seneye göre daha sönük geçeceğe benziyor. oysa gönül I love you Paris'e, Translyvania'ya ve Thank you for smoking'e şöyle hafta sonu keyiflice gitmek isterdi. Hafa içi seanslarının 2.50 YTL olması hoş ama yer bulmak hayli zor.
  2 ... jai guru de va om
 4. 4.
  kmo nun topluca biletlerini alıpta bizi* bilet kuyruğundan kurtardıgı aktivite. film ekiminin en iisi i love you paris miş bu arada ekliyim dedim.
  2 ... shinobi
 5. 5.
  a scanner darkly gibi bir filmi vizyona girmeden önce seyircilerle buluşturacak olan festival.
  ... zlatan1937
 6. 6.
  haftaiçi gündüz seanslarını ucuz yaparak öğrencilere haksızlık ettiğine inandığım güzel aktivite. özellikle mecburen istanbul dışında kalan kişiler için haftasonu gelip birşey izlemek imkansız çünkü zaten güzel filmlerin haftasonu seansları anında bitmiş*. sonra da bu pörsük enteller gençlik kös kös oturuyor derler!*
  2 ... danaid
 7. 7.
  (bkz: filmekimi 2006)
  (bkz: filmekimi 2007)
  ... meister writer
 8. 8.
  bu sene 19-25 ekim tarihleri arasında gerçekleşecek, aralarında emir kustarica nın da bulunduğu usta yönetmenlerin, harika filmlerinin sergileneceği etkinlik.filmler emek sinemasında takip edilebilinir.
  ... no tengo lugar
 9. 9.
  (bkz: filmekimi 2008)
  1 ... a dying wish
 10. 10.
  o'horten isimli filmi salonda arkadan sekizinci sıranın en solundan izlerken yanımdaki şahısla beraber, takım elbiseli ciddi işadamı görünüşlü bir norveçlinin yokuş aşağı buza oturmuş kayarak indiğini gördüğümüzde katıla katıla güldüğümüz ve diplomat olduğunu söyleyen bi herifin nasıl bir sebepten dolayı sokakta yatmak durumunda kaldığı sorunsalını bir türlü çözümleyemeyip afalladığımız, emek sineması bünyesinde düzenlenen film festivali.
  ... soulsick