bugün

çocuklukta erkekler tarafından çok takdir edilen, küfür, maç ve benzer aksiyonları erkekler kadar yapabilen kız tipleridir.
(bkz: fatma girik)
(bkz: söz fatoda)
(bkz: tükürük)
erkek gibi davranışları olan kadınları tanımlarken sarfedilen cümle.
erkek davranışları görüldüğü gibi sıkı, çetinceviz kızlara da denir.
Zaman içerisinde kızları zayıf bile görebilen, erkek gibi kadındır. Bu tipler genelde pantalon giyer, küfreder. Erkeklerin güldüğü ama kadınların genelde ayıpladığı şeylere bile gülebilirler. Genelde sevgilileri olmaz, çok sayıda erkek arkadaşı olur.
pek fazla erkeğin tercih etmediği türden kızlardır. -pek fazla derken hemen hemen hiç.-

şimdi efendim gelin bu konuyu bir kaç yönüyle ele alalım. sorular soralım. evet hadi soralım.

(1) bir kıza neden ''erkek fatma'' denir?

(2) neden hep güzel kızlarla takılırlar?

(3) neden hep kabadayı gibi yürürler?

(4) neden erkekleri hiç sevmezler?

sorularımız bunlar evet beynimizde şekilleniyor yavaş yavaş cevaplar. yeteri kadar düşündük tahmin ediyorum şimdi cevaplara geçelim...

şimdi ''bir kıza neden 'erkek fatma' denir?'' sorusuna verilecek bir çok cevap bulabiliriz. bunlardan bir tanesi ailede herkesin erkek olması sadece tek bir kızın olması olabilir fakat; biz bu yönü ile değil çirkin olmalarından ötürü ''erkek fatma'' sıfatını kendisine yakın gören kızlardan bahsedeceğiz.

evet ilk sorumuzun cevabı; kız eğer çok çirkinse, etradında erkekler yoksa -ki en yakın olan babası, abisidir.- erkeklere daha yakın olabilmek adına ''erkek'' gibi olacaktır.-zorundadır- zamanla erkeğe dönüşecektir ve evrimini tamamlayıp ismini alacaktır.

ikinci sorumuza gelelim efendim. ''neden hep güzel kızlarla takılırlar?''

bu soruya şu şekilde cevap vermek uygundur. evrimini tamamlayan kız ''erkek fatma'' sıfatına erişmiş kız yakınında ki güzel kızlarla takılmaya başlayacaktır. bunun bir kaç sebebi vardır. bunlardan bir tanesi kızın çok güzel olması ve her erkeğe pas vermemesi. bu erkek fatmamızın hoşuna gidecektir çünkü; fatmamız da erkeklerden uzaktır, güzel kızımızda. diğer bir sebep ise erkeklerden güzel kızımızı koruma iç güdüsüyle ön plana çıkmak. nasıl mı? işte şöyle.

+ ya kızım bırakmadın ki dövüyüm alla alla yaaa
- ama erkek fatmacım her serseriyle uğraşamazsın ki
+ nolcak ya ne zamandır dövecektim ben onu zaten onu alla alla
- çok iyisin erkekcim ama değmez boşver
+ tamam ibişgülüm senin dediğin olsun ama bidaa olursa affetmem
( tebrikler erkek fatma artık kahramansın ama anlamadığın bi' şey var kızın gözünde değil erkeğin gözünde kahraman olaman gerek.)

üçüncü sorumuza verilecek cevap ikinci sorumuzla ilintili. ''neden hep kabadayı gibi yürürler?''

bununda iki sebebi vardır. bunlardan bir tanesi az önce yukarda bahsettiğim kızları koruma iç güdüsü. diğer bir sebep ise erkeklere daha yakın olabilme çabası. bu olayın şu şekilde gerçekleşebilitesi yükseksekteron.

erkek fatmamızın da erkeğe ihtiyacı vardır kızdır neticede. çok çirkindir ve bir erkeğe sahip olabiletesi ''bir karıncanın yetişkin bir fili yuvasına taşıması'' kadar zordur. bu yüzden onlara yakın olması onlar gibi olması anlamını taşır. onlar gibi konuşur, onlar gibi yer, onlar gibi küfreder. ocağa* bile gider bu kız. hiç çekinmeden kavgaya girer ve bir erkeğin gönlüne girmeyi başarır. evet kızımızın yanlış anladığı yer ise erkeğin gönlüne bir arkadaş bir kanka olarak girmiştir, duygusal olarak yine hüsran.

son sorumuza gelecek olursak cevap vermek daha kolay sanırsam. ''neden erkekleri hiç sevmezler?''

erkekleri sevmezler çünkü; erkekler de onları hiç sevmez.

erkek dediğin hep en güzel kızla çıkmaya çalışır hep en güzel kıza yazar. peki erkek fatmamız... evet erkek fatmamız sadece taşşak geçme aracıdır. erkek dalga geçer, eğlenir. erkek fatmanın da bir gururu vardır ve o gurur incindiğinde aynı bir kız gibi ağlayabilir. gece yatağına girdiğinde erkeklere ne kadar uzak olduğunu düşünür çirkinliğinin farkındadır. geçilen taşşaklar erkek fatmamızın erkeklerden soğumasına ve onlara karışı nefret kazanmasına yeterde artar bile.

evet bu başlıkta '' erkek fatma '' oluşumunu çeşitli sorularla ele aldık.
eğer bu sorular size uyuyorsa bir imaj danışmanına başvurun. bir çözüm alamazsınız bir özel mesaj atın numaramı yollayım. kesin ve etkili çözüm sunuyorum.

ve son olarak erkek fatma da olsa insan insandır.
ne emmeye gelecek, ne gömmeye gelecek kızdır.
çocukluktan dudağının üzerinde ince tüylerden bıyık karaltısı olan ve sürekli kısa saçlı mahallede erkek döven kızların sıfatıdır.
(bkz: düz duvara dırmanmak)
(bkz: babaanne söylemleri) .
höt höt davranışları olabilen, ipe sapa gelmez erkekçe davranışlarda bulunabilen, hanımefendilikten uzak, efeliğe özenen kadınlara takılan ad.

futbolu seven kadınlara bu adın takılması haksızlıktır.* *
erkeksi kızdır. erkeğin feminen versiyonun kızdaki halidir. yani lezbiyen olmaya yatkındır. korkak bi erkek düşünün mesela. bu kız da erkek gibi cesur ve agresif olur.
gereksiz kadın tipidir. erkeksen niye fatmasın fatmaysan niye erkeksin. erkeksen erkekliğini fatmaysna fatmalığını bileceksin.
the is kezban.
ailesinde hiç kız çocuhu yoktur bu nedenle arkeklerin içinde erkekleşen kişilere denir.
http://www.gecmisgazete.c...ra_anladi&icerik=5908
iyi kızdır.
Erkeksi davranışları olan çirkin kızlara verilen isimdir. Erkeksi davranışları olan güzel kızlara delikanlı hatun deniyor. Türk erkeğinin iğrenç çifte standartı.
söylemin aksine de 'fatma' adında ki kızlar hep bir naif hep bir güzel olurlar. ya da bana öyle denk geldi bilemiyorum.

(bkz: genelleme)
Futbol oynayan kız tipi.
Toplumda çok övülen kızlardır kadın gibi kadın olmak ayıp bir şeymiş gibi.
Erkeksi kadın.

Lan bu fatma dan ne istiyorsunuz aq bir de kara fatma var jdjddjd.
Erkek çocuğuna fatma ismi verilirse oluşacak şeydir. Öbür türlü değil.