bugün

kel abilerin saclanmak icin yaptıklari eylem. merkeze gidilir, enseden alinan killar, basin tepesine monte edilir. gur olmaz bu saclar ama isi gorur.
bir saç ekim merkezi şu sloganla boy gösteriyordu bir aralar.
"kel olmak imaj değildir!!!"
kel kalmış kişilerin başvurdukları bir yöntemdir. (bkz: ne ekersen onu biçersin)
fue( follikuler unit ekstraksiyonu) veya fut( follikuler unite transplantasyonu ) yöntemleriyle kişinin kendi saçlı derisinin yoğun bölgesinden alınan greftlerin eksik alanlara steril koşullarda nakledilmesi esasına dayanan operasyondur.
ensedeki canlı saç hücreleri alınarak kafaya enjekte edilerek yapılıyor.
Nadasa bırakmanın ve çeşitli eş dost önerilerinin sonuç vermediği durumlarda,
ofis arkadaşlarından gizli olarak gerçekleştirilen medikal operasyon.

Alınan kökün ekildiği yerde boy atmaması veya alınan kökün de kökünün kurumuş olması operasyonun komplikasyonları arasındadır. Yapılan araştırmalarda saç ektiren şahısların "diktirmek için o kadar para saydım, kestirmek için de mi elimi cebime atcam" diyerek oldukça yersiz polemiklere girdikleri belirlenmiştir. Galatasaray'ın eski futbolcularından Suat, halen ektirdiği saçın göğe yükselişini hasretle beklemektedir.
saç ektirmek denince akla gelen ilk şey avrupa yakası'daki ''Avrupa yakası'' dergisinin sonradan görme sahibi saadettin beydir. bahçelievler civarlarındaki bir saç ekim merkezinin reklamlarında yer almaktadır zira. gerçi before - after yapınca biraz hak verilir fakat yine de tuhaftır.
(bkz: bülent türkyılmaz)
saç ektirmede şu an en iyi yöntem fuedir, bu yöntemle saç telleri tek tek ekilir 6000-7000 saç teli ekilebilir. bu yöntemle saçlar orjinal hali kadar sık olmasada yeterince sıklık kazanır.
ekilen her kişide aynı güzellikde durmayan, kimi zaman insana: "bazı erkeklere kellik de yakışıyor, bence bu hiç olmamış" dedirten teknolojinin son harikası.
artik sadece kel erkeklerin degil, stresten dokulen saclari nedeniyle alinlari acilan kadinlarinda basvurduklari yontem.
kelim mutluyum,saçlıyken bu kadar hatun sarmamıştı başımı resmen yetişemiyom keramet saçta olsa yıllarca ortadan ayırdım yana taradım bi hayrını görmedim.ektiren arkadaşlarım oldu kafaları mayın tarlası gibi oldu ensedeki saçlar kalın olduğundan önde çıkınca garip duruyor kirpi gibi oluyor,protez saç dışında hiçbiri tatmin edici değil en yakın arkadaşımdan biliyom.
keliz mutluyuz.
kıl kökü naklidir. saçların yoğun olduğu bölgeden(ense ve kulak üstü, ayrıca göğüs ya da sırt kılları da tercih edilebilir) alınan kıl foliküllerinin saçsız alanlara cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemidir.
son zamanlarda en çok para akışı sağlanan bir meslek olmuştur.
kellerin dermanıdır.

edit:sözlükte ne kadar çok kel olduğunu şuanda anladım.
fue ve fut teknikleri olarak ikiye ayrılmakla beraber, fut tekniğine göre fue de yara izi kalmadığından fue daha çok tercih edilir.
görsel
Normalde 0 numaralık kellerin derdinin ilacı olması gerekirken, günümüzde başının ufacık bir bölgesinde kellik oluşmaya başlayan insanların bile korkudan kullanmaya başladığı bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.
Bir an sac ektirsem diye gaflete düştüm galiba. Allahımın yarattığı gibi devam. islama göre fıtrat degistirilmeSi günahtır.
2000 tl ile 10000 tl arasında değişen fiyatlarda yapılmaktadır. az seyrek olan bölgelere ekim yapıldığında ücreti düşüktür.
(bkz: saç kasımı) * * *
sonrasında mutlak surette sulama yapılmalıdır. yoksa saç büyümez.
tanesi 1 tl'miş..
yaptırmayı kafaya koyduğum şey. kafamda bir çok soru işareti var. bu yüzden saç ektirmiş birini bulursam bir çok soru yönelteceğim kendisine.
asla yaptırılmaması gereken bir eylem. Bir tanıdığım yaptırdı o kadar mı yapmacık o kadar mı kötü durur. Diken diken durur kafa dipleri kızarır herşeyin doğalı güzeldir.
güncel Önemli Başlıklar