1. 1.
  dilim şeklide iki parça ekmek, arasına kaşar peyniri ve üzerine tere yağı ile tost makinasında kıstırılarak ısıtılmasıyla elde edilen bir lezzet unsuru, bir karın doyurucu, bir öğrenci dostu, bir sabahların rüyası haline gelmiş insan yiyeceği.
  4 ... captain black
 2. 2.
  ekmek, kaşar ve sucuk karışımını abartıp bunu sanata dönüştürenler vardır. önce ekmeği kızartır , sucuğu ayrı kızartır vs vs sonra bunu yiyen bünyelerde mideye oturur , uykuda getirir (bkz: mideye oturmak)
  2 ... korncu21
 3. 3.
  (bkz: tostumu yedim bekliyorum)
  3 ... mulayim
 4. 4.
  lezzeti yapana ve malzemeye göre değişen, pratik karın doyurma yiyeceği.
  2 -1 ... portis
 5. 5.
  tost ekmegi tost makinesine ısıtılır sonra icine kasar, sucuk, domates, sogan, salatalık tursusu, maydanoz konulur ve son bir kez tost makinesinde basılır. istege gore ketcap ve mayonez konulmasıyla tamamlanır. yine istek uzerine icindeki malzemeler azaltılabilir. nazilli'deki tostcularda bu sekilde yapılır.
  2 ... ms.viking
 6. 6.
  avrupa'daki tost kavramı ise turkiye'dekinden cok farklıdır. dilimlenmis ekmekler ekmek kızartma makinesine konulur ve kızartılır. neticede ekmek kızartma makinesinde kızarmıs her bir ekmek dilimine tost denir. uzerine yag surulup ya da ince bir kasar veya salam dilimi koyularak yenilir.
  2 ... ms.viking
 7. 7.
  çağla şıkel sayesinde stadyumlardaki pankartlara bile konu olmuş bir çeşit aparatif yiyecektir. yanılmıyorsam galatasaray taraftarı fenerbahçe maçı öncesi fenerbahçe taraftarına şöyle bir pankart açmıştır
  'tostunuzu yiyip bekleyin biz geliyoruz'
  çılgın fenerbahçe taraftarının bu pankarta karşılık açtığı pankart ise
  'tostlar iptal 55.000 sosisli sizi bekliyor' olmuş galatasaray taraftarına güzel bir ayar verilmiştir.
  2 -3 ... kaytan biyikli dilber
 8. 8.
  (bkz: fanatizmin tosta etkisi)
  1 -1 ... hendrix
 9. 9.
  sağlam bir içki aleminden sonra, gecenin ilerleyen saatlerinde domates çorbasıyla birlikte en iyi giden şey.
  2 -1 ... gorunmez
 10. 10.
  (bkz: fuhuşa bahane aramak)
  1 ... missbee