bugün

adamı dumura uğratan giriş levhasına sahip site. linki de verelim tam olsun. http://atabase.tumblr.com/post/683608380/ataturk

fotoğrafı görünce insanın şerif mardin göreve diyesi geliyor
atatürkçü, laik demoktatik insanların yaşadığı bir site.

al sana mitoz bölünme...
kendilerini etiketlemek için Atatürkü kullanan yurdum insanının tuhaflığı. E tabelaya oturanların özgeçmişini, kariyerlerini, okuduklarını, eğitim durumunu felan da asın bari, detaylı bir görelim bakalım faydanız olmuş vatana, millete. Ne biliyorsunuz site olarak Atatürk hakkında? Mesela 1926 da Atatürk'e kimler suikast düzenledi, Atatürk bu suikastten kimleri astırdı var mı bu bu Atatürkçü sitede bunları sayacak? Yok ise eğer binanın iskanını da tabelaya ekleyin de yıkılmaması için mi bunlar yapıldı bilelim. Koca Atatürk kimlerin eline kaldı birader. Çok gördük tutuklanmadan önce götü kurtarmak için "Atatürk'ü sevdiğim için diyeni" kusura bakmayın. Yok öyle bedavaya koruyucu etiket.
asansörlerinde "maksimum 4 atatürkçü (320 kg)", panosunda da "lütfen aidatları zamanında ödeyelim, ödemeyenlere fettocu lakabı takılacaktır" yazdığı iddia edilen ve bugün birçok internet haber sitesine konu olan site.

not: bahsi geçen iddia öğle saatlerinde milliyet.com.tr'de yapılmış daha sonra da redakte edilerek haber metninden kaldırılmıştır.
Ayrıca oturanların bir zahmet gbt'sini, savcılıktan temiz kağıtlarını da site kapısına asmaları gereken yerleşim ünitesidir. Neticede kendini Atatürk'ün adıyla etiketlemeden önce sen kimsin arkadaş, bir tanıt kendini istersen. Biz de Atatürkçüyüz, her önüne gelen de şahsi ikbali için bu ismi kullanmadığını kim nereden bilecek. E binanın değerini mi artrmaya çalışıyosun, belediyeyle mi sorunun var, yakışıyomusun bakalım sen bu etikete. Bu tip isim kullanımları yasadışı da olabilir, emin değilim. Örnek olarak, ben hayatında Atatürk'ten bihaber, serseri, ayyaş, şerefsizin biri olsam ve ya belki bi faydası olur diye arabamın arkasına Atatürk imzası nakşettirsem hemen bir sınıf atlıyor muyum? Ben kimim ulan Atatürk'le kendimi bu kadar kolay etiketleyebiliyorum. Tuhaf gerçekten.
sitenin yaşam kuralları bile belirlenmiştir. Demokratik site de olsa öyle kafana göre yaşayamazsın.

görsel

tanım: 100 amerikan doları aidat istenen atatürkçü yaşam sitesidir.
atatürkçü site ama site aidatı 100 dolar.
(bkz: götümle gülerim ağzımı yormam)
muhtemelen siteyi yapan müteaahhit veya yönetici emekli albaydır.
hayır biz de atatürkçüyüz de bunlar resmen "gelin bizle taşak geçin" dercesine koz vermiş arkadaş...

ayrıca hiçbir aklı başında atatürkçünün bu sitede oturacağını zannetmiyorum.
görsel
görsel
görsel
80 yıllık köhne zihniyeti sürdüren sitedir. atatürk daima ileri diyen bir liderdi ama izinden gittiğini söyleyenler yerinde saymakla meşguldür.

edt: he birde nasıl bir atatürkçülükse aidat dolar üzerinden alınıyor. götle gülmek ne demek şimdi anladım.
atatürkçüleri bu durumla bir tutanlar en az bu kişiler kadar vahimdirler.
birilerine yaranayım yada bizide farketsinler diye yapıldığını düşündüğüm sitenin talihsiz tabelası.. ne olacak yani kışla lar gibi başörtülüler giremeyecek mi, girselerde site baskısı mı olacak?? bizi birbirimize düşürdüler, birbirimizden düşürdüler, ayılmadık, ayılamadık,, herkes kendi ideolojisinde, davasında sığ bir şekilde inat ediyor..
(bkz: çarşamba)
oturanların pek bir şikayetinin olmadığını, durumdan memnun olduğunu gözlemlediğim site.

ha aklıma gelmişken, ankara yenimahalle civarında oturanlar bilirler. demetevler de yaklaşık 30 yıldır (belki daha fazla) elif sitesi isminde bir site mevcuttur. oturanların neredeyse tamamı kara çarşaflıdır. (biz henüz normal birini göremedik.) her türlü sohbet, toplantı bu sitede yapılır. en az 30 yıl diyorum. başka da bir şey diyemiyorum...
bu isim dinci ve arapça isimdir, hiç olmamış, atamızın kemikleri sızlamaktadır. tonguç efe olsa belki kurtarırdı.

işte feyzinin anlamı
aldığımız bir habere göre referandumdan evet çıkınca bayrakları yarıya indirmişler ve ağıtlarla (tabi en elit ağıtlar*) dolaşmışlar site içerisinde.
çarşambadan bilmemnereden örnek verilerek yedikleri haltın aklanmaya çalıştığı site.

e mübarek, bu saydıklarından hiçbiri böyle devanası gibi tabela yaptırmış mı? zaten dikkat çeken o. onu tartışıyoruz. neyi tartışıyoruz burda farkında mısın cico?

çarşambanın girişinde "kara çarşaflıdan gayrısı giremez" diye tabela var mı? dini eğitim almayan burda yaşayamaz diye apartman girişine böyle yazı asmışlar mı?
hayır. hele bi yapsınlar kan alırlar kamil kan.

anlamazlıktan gelme, anlamıyosan da andımız eşliğinde kafanı duvara vur açılır belki tıkanık yollar.

yoksa kendi içerisinde steril oluşumlardan tabii ki ilki değil. ilki de senin deyiminle dincilere ait değil. asıl mesele, bu sterilizasyonu normal bişimiş gibi tabela yaptırarak insanların gözüne sokacak kadar yaptığının şuursuzluğunda olmak.
kendisine laik, çağdaş diyen site halkı, kendisi gibi düşümeyeni ötekeleştirdiğini ve karşıt bir düşünceye izin vermediği mesajını doğrudan vermektedir. ayrıca yine aynı insanlar site ve çevresi özel mülkiyetleriymiş gibi burası ve çevresinde yaşayacak kişilerin etnik kimliği ile ideolojisini etkilemeye çalışarak yalnızca bizim gibi kişilere mahusustur demektedirler. demekki normal anadoludan gelen bir aile ev kiralayacak olsa soyunu sopunu araştırıp saf kan beyaz türkleri ve atatürkçüleri seçecekler içerisinden.

çarşamba için aynı şeyin geçerli olduğunu ifade eden arkadaşlar hiçbir köşede tabela görmüşler mi, acaba hiç hakarete, küfüre maruz kalmışlar mı; bırakın bunları, en küçük imada bile artık sokaklarda açık gezilmeye izin verilmiyor,insanlar linç ediliyor, sözlü hakaret ediliyor, yetişinn laiklik elden gidiyorrr! diye anında cingar çıkarırlar.

işin en çok eleştirilecek tarafı kemalist adı altında bunları yapan faşistlere gerçek atatürkçü, içinde insan sevgisi ve saygısı bulunan, demokrasiyi gerçekten içselleştirmiş kesimin neden tepkisiz kaldığı, yanlış yaptıklarını söylememesidir.

böyle olduğu müddetçe topu aynı kefede değerlendirilecek yarım asırdır kıçınıza yapışan koltuk artık bir uzvunuz olarak kalacaktır, tek başarınız böyle fitne fesat çıkarmak olacaktır.
işte! bu kafalar; laiklerin, türban takan insanların 'mahalle baskısı' altında inleyeceğinden dem vuran samimiyetsiz ve riyakar kafalardır.
--spoiler--
çağdaş sitemizde çağdaş bir yaşam için kurallar;

- laik, demokratik ve atatürkçü düşünceye sahip olmak,
- profesyonel site yönetiminin belirleyeceği tüm kurallara uymaya hazır olmak,
- çocuklarını, kültürlü, terbiyeli, çevreci, paylaşımcı eğitip yetiştirdiğine emin olmak,
--spoiler--
hepsini anladık da o çocukların kültürlü, terbiyeli, çevreci ve paylaşımcı olduklarına karar verecek olan kim? profesyonel site yönetimi mi? şeytan diyor ki, 'dinsel bir tasarrufun olmadığı halde şu siteden bir daire satın al haşema ile havuza gir!'
nereye gidiyor bu memleket. işi daha ne kadar abartacağız. siyasi kimliğimizi ayrıştırmacı ve çatışmacı olarak ne kadar daha kullanacağız? sorularını sormamıza neden olan sitedir.
Endişe edilmesi gereken tek şey, bu ülkede Atatürkçülüğün hangi seviyelerde, kimler tarafından temsil edilmeye başlandığıdır.
bir-iki milyon dolara satılan alkent de de var kemalistler. adamlar devlet memuru emekli büyük elçi, general. bunlar da kemalist. bir sorun allah ın cezaları bu paraları tırtıklarken de kemalistmiydiniz o sitelere göçünce mi kemalist oldunuz?

(bkz: karamizah)
atatürkçü, laik, demokrat, kemalist, faşist, muhafazakar, ayrılıkçı, dışlayıcı, provaketör bir sitedir. ***

edit: gizli bakınızı boşuna mı veriyoruz, cep telefonundan mı giriyorsunuz yoksa harbi mal mısınız ey eksileyenler.
a. tıran alkan'ın bir yazı kaleme aldığı site:

http://www.zaman.com.tr/y...fe-sitesi-midir-efendiler
komik bi'siteymiş. zaytung'u geçti mübarek.*
çağdaş bir yaşam için kurallar;

-atatürkçü, laik, demokratik(!) düşünceye sahip olmak.
-çocukların kültürlü yetiştiğinden emin olmak. (kim istemez ki. hiç kimse ben oğlumu cahil olarak büyüteceğim demez.)
-100 dolar(!) aidat ödemek.
-atatürkçü olmayan seyyar satıcılar içeri giremez. (bu da benden olsun.)
vs.

evlerin teknik özellikleri;

+her odada bir atatürk portresi.
+her odada atatürk'ün kullandığı bir adet küllük.
+her gardropta atatürk'ün giymiş olduğu takım elbiseler, smokinkler, fotr şapkalar.
vs.

+bu kurallara uyarsanız evinizde gönül rahatlığı ile oturabilirseniz. uymaz iseniz..
-ee uymaz isek?
+uymazsanız..
-evet?
+uydururuz.

birde "atam sen kalkta ben yatam" derken hiç utanmıyorsunuz. atatürk'ün görmek istediği bu mu acaba? kutuplaşmak mı? neyine güveniyorsunda çağırıyorsun sen atatürk'ü? demokrasiden anladığın bu mu senin? çağdaşlıktan anladığın, medeniyetten anladığın şey bu mu? atatürkçülükten anladığın bu mu? sizin gibi insanlara yazıklar olsun.
kurtarılmış bölgeye sığınmış bir avuç azınlık gibi davranış göstermişler. aklıma the village filmini getirdi. o film için yazdığım yorumlar geçerlidir.
http://www.uludagsozluk.com/e/8431234/

varsın bu şekilde olsun. türkiye'yi koca bir köy gibi görmelerindense bu şekilde ufak alanlarda olmaları daha iyidir.
nazilerin dükkanlara yahudiler giremez yazısı yazmasına benzer tabelalar asmış antalya'daki site. tepkiler sonrasında söz konusu yazılar kalkmış. ama insanları ayrıştıran bu tip uygulamalar rahatsızlık verici.