bugün

kardeş türkülerin billur sesli solisti. özellikle neşet ertaş türkülerini ve aşık mahsuni şerif in iste gidiyorum cesm i siyahim türküsünü kendine has yorumuyla söyleyip gönüllere taht kurmuştur.
bulutlar göçer adlı albümü ile insanı costuran kardeş türkülerde yaptıgı yanıyorum sarkısından sonra tekrar bir neşet ertaş düeti ile karsımıza çıkan billur ses.
"sesinden bir insana aşık olur musun?" sorusunu cevaplayan pratik unsurdur kendileri.
ilk solo konserini 11 şubat 2007'de ankara migros sanatolia'da veren kişilik.
'hardasan' diye solo albümü olan azeri sanatçı.
bingöl adlı türküyü mükemmel yorumlayan sanatçı, sesi su gibi şırıl şırıl akıyor.
sarı yazma türküsünü öyle bir okur ki okumaktan öteye gider nişan alır, vurur,acımaz.
turnalar adında hardasan albümünde ağlatacak denli içli okuduğu bir parçası vardır.
son albümünde (bkz: neşet ertaş) ile düet yaptığı (bkz: hata benim günah benim), günah benim, suç benim eseri milyon kere dinlemeye değer. (bkz: bulutlar geçer)
türkiye'nin en iyi solisti sanırım.

olsa da dinlesek..
şarkı SÖYLERKEN KENDiNDEN GEÇEN, DUYARLI SANATÇI.

BARIŞAROCK 2007 SAHNESiNDE yolgezer'in barışarock'a ters düştüğünü söylemiş ve yolgezer sahnesine gidilmemesini istemiştir.

haklıdır.
ezo gelin dizisinde ezo'nun evlendiği bölümde çalınan aynalı körük türküsünü kendine has yorumuyla oldukça güzel söyleyen şarkıcı.
kardeş türkülerin incisi olan solisttir.
1970 konya akşehir doğumlu kardes türküler grubunda solistlik yapan, ayrıca
1996 yılı çıkışlı (bkz: hardasan) isimli azeri müzisyenlerle kaydedilmiş ve azeri türküleri içeren bir albume ve 2006 yılında türkmen türkülerinden hazırladığı (bkz: bulutlar geçer) albümü daha olan türk halk müziği sanatçısı.
sesi dinleyeni bir an yerinden hoplatırken bir yandan da oturduğu yere çakıp hüngür hüngür ağlatacak bir sestir, sağlam bir yorumcudur.
kendisiyle bir kardeş türküler konseri sonrasında tanışıp fotoğraf çekinmişliğim vardır, onun yanında olmak, onu hissedebilmek çok mükemmel bir duyguydu gerçekten.. sürekli şarkı söylemesi gerekenlerden..
kardeş türkülerin bayan vokallerinden birisidir. duru, sakin ve hoş bir sesi var. piyasa iki solo albümü mevcut.

(bkz: hardasan)
(bkz: bulutlar geçer)
acıklı türkülere sesini daha da bir yakıştırdığım yorumcudur.

(bkz: TURNA)
neşet ertaş'la seslendirdiği yanıyorum isimli türkü dinlenlesidir. o ne ahenk, o ne uyumdur. kıpır kıpırdır.
aşık olmak için bahane gerekmeyen insan.
günlerce hatta aylarca sımsıkı sarılıp hiç bırakılmak istenmicek, müthiş sesli insan. hatta insan değil melek. o ne sestir öle...
sesindeki çoşku ile insanın damarlarında hızla dolaşan muhteşem sanatçı. insanı saygı duymaya zorlayan güzellikte allah vergisi bir ses ve tonlaması vardır. dinleyiniz, dinletiniz...
Bulut gibi hüzünlü bir Türküyü dinlediğimde sesinde huzur bulduğum sanatçı.
az evvel bir kanal da ( sesini duyduğumdan mütevellit) neşet ertaşla düet yapmış, sesi yumuşacık kişi. kardeş türküler' in vokalisti. bir de albümü vardı bu ablanın bulutlarda geçer diye .. hatta orda bir türkü vardır ki aynalı körük diye muazzam yorumlamıştır vokalleri ile birlikte ..seni seviyoruz feryal abla .
hemavaz'da ben kendimi gülün dibinde buldum'la ağlatırken gülüşün gülden güzel ile hoplatabilen müthiş sesli kadın.

bajar sayesinde vedat yıldırım' bol bol dinliyoruz ama onun sesini yeni türkülerde duymayı çok özledik.
acilen yeni bir solo albüm ya da bir kardeş türküler albümü bekliyoruz duyurulur.
anadolu kadınının isyanını gırtlağında barındıran ses sanatcısı.
buradan kendisine sesleniyorum.

ey sesine vurulduğum kadın!

gel.
gel de dizlerine koyayım başımı, türkü söyle sen.

gel yahu.

gel.