sözlük yazarlarına fayda sağlayacak, günlük bilgiler verecek olan sosyal teknoloji blog yazarıdır.

sizlere fayda sağladığım konular sıralı tam liste:

• • • Bilgisayar işleri • • •
1. (bkz: tasarımcıların işine yarayan web siteleri/#26325910)
2. (bkz: yazarların işine yarayacak internet araçları/#26330016)

• • • internet işleri • • •

1. (bkz: zaman ayarlı tweet atma araçları/#26337286)

• • • Gündelik hayat • • •
1. (bkz: soğuk havalarda dikkat edilmesi gereken hususlar/#26326108)
2. (bkz: lekeleri çıkarma yöntemi/#26327093)

• • • listeler • • •
1. (bkz: sadece sözlük yazarlarının anlayacağı 15 klişe/#26326553)

• • • incelemeler • • •
1. (bkz: türklerin sosyal medya ile imtihanı/#26361162)
2. (bkz: yabancıların son zamanlarda çektiği ilginç klipler/#26361458)

umarım aseksüeldir ve ipek böcekleri hakkında az da olsa bir bilgisi vardır.
pazartesiden itibaren malesef resmen dul kalacak olan sözlük boy.

Canım acıyor be sözlük. Çok severken sevmiyor oluşu koyuyor sadece...
bir süredir yazamayan yazar. yeni girdiği işten erken kovulmuştur.
bu da gelir bu da geçer ağlama.
Güzel bir yazar. Hem faydalı hem hdp li güzel insan.
pkk destekçisi falan değildir. Eli silah tutan kimseyi desteklemez.
Pkk destekçisi değil. Kendisi hdp li arasındaki farkı anlayamayan insanlar tarafından çektiriliyor.
kendisinden 3.şahıs olarak bahsetmek
"pkk destekçisi falan değildir. eli silah tutan kimseyi desteklemez."

ayrıca hdp içinde pkk yok diyemem dedikten sonra bu entryi girmesi manidar değil normaldir. beklenendir.

(bkz: hadi itiraf et valla kızmayacaz)
kendisinden 3. şahıs olarak bahsetmesi; entry'sini sözlük formatına dahil etmek istemesinden kaynaklıdır.

türklük taslarken türkçe sözleşmeyi okuyamayan leşler sarmış burayı.

yahu hdp size ne etti gardaş? bu partiyi bir türk, çerkes ya da ermeni destekleyebilir. bunda ne sakınca görüyorsunuz. kutuplaşan bir halkı birleştirme çabası güden selahattin demirtaş gibi bir önderimiz, sırrı süreyya önder gibi bir vekilimiz var. siz siyaseti kutuplaştırmak açısından bakıyorsanız hitler dönemi almanya'sı, mussolini dönemi italya'sı, franco dönemi ispanya'sından ne farkımız kalır?
taşlandığına göre hem gölgesinden hem meyvesinden yararlanabileceğimiz kalem.
tarafımdan yakın takibe alınmıştır. yazarak olsun bakalım.
Annesini tanırdım.
(#27319590) yahu bu hdp tayfası anlamakta zorluk çekiyor herhalde. aga bak bu desteklediğin adamların tek amacı ülkeyi bölmek, sözde bağımsız bir kürt devleti oluşturmak ki böyle bir şey olsa bile abd ve israil merkezli yönetilecek bir ülke olacak-ne kadar bağımsız olacağını bir düşün.

neyse.

amacı ülkeyi bölmek olan bir partiyi desteklemek ters bize .mına koyayım, ters işte. birleştiriciyiz diyorlar, kardeşlik diyorlar onu diyorlar bunu diyorlar, arka taraftan da bölünme hazırlıkları yapıyorlar. aha bugün pkk askere saldırdı. bölünme destekçisi kürtler için doğru belki bu, ama ters işte bize.

hem kardeşlik diyecekler hem de bölünmek isteyecekler. yahu bu çelişkiyi nasıl göremiyorsunuz?

aslında görmek istemiyorsunuz, sadece bu...
Şerefsiz.
sabah akşam muhammed şöyle böyle diye atıp tutan ayyaşların hz ali'ye laf gelince çıldırmasını sağlayan yazardır. olm o adam peygamber falan değil ha? haberin olsun. kur'an diyo yani ona göre.
ırkçı değildir. Alevi mezhebine düne kadar din diyordunuz ne ara ırk oldu lan?
Nasil bir ortamda buyudugunu beynine nelerin yerlestirilmeye calisildigini bilmiyorum. Bak ben aleviyim ve sozlukte alevilerinde dua etmesi gerektgni ibadetini yapmasi gerektigini yazdm. inancsiz insan elbetteki boslukta kaybolur gider. Kimimiz alevi kimimiz sunni kimimiz ermeni kimimiz kurt. Ben kimin kime ne yanlis yaptigini oyle en ince ayrintisina kadar bilmem. Bana ailemin ogrettigi sudur. Ne olursa olsun onemli olan insan olmasi, insanin edepli ve guvenilir olmasi. Sukut altindir. Bence laf kavgasina girme faydali kullanici. Birbirimizr faydali olabilmek icin burdaysak bunun icin cabalayalm nasil laf sokarm ya da nasil kavga ederm nasil kavgada uste cikarm diye degil.
selojohn olması kuvvetle muhtemeldir.
sözlükteki amacı yazarlara fayda sağlamakken gidip siyasi entryler yazan, başka yazarlarla takışan yazarın sözlük içi açıklamasıdır.

Öncelikle "bu kim lan", "bizene amk" diyenlere selam olsun. Ben faydali bir kullanici, kısacası fbk olan sözlük yazarı. Amacım sözlükte işe yarar herşeyi paylaşmak, sizleri daha fazla bilgiye ulaştırmak isteyen bir yazarken ben son zamanlarda parti kavgalarına, siyasi başlıklara yazar oldum, sizleri kırar oldum. Bu yüzden her birinizden özür diliyorum. Bundan sonra elimden geldiğince, klavyem yettiğince sizlere yardımcı olacağım. Konu ağırlığım yine eskisi gibi bilişim, sosyal medya, grafik olacak ama yine de başka tarz bilgileri de benden kazanabileceksiniz. Yeri gelecek günlerdir aradığınız warez içeriği bile benden bulabileceksiniz. Tekrardan özür diliyorum, saygılarımı hepinize iletiyorum, iyi geceler.
Oh ya, şükürler olsun, artık rahat rahat uyuyabiliriz, kaç gündür helak olduyduk fbk neden beyle yapior diye.
sözlük yazarlarına bir sesleniştir.
Türk-türklük karşıtı yazar.
çerkestir.