bugün

risale-i nur talebesi.
http://www.youtube.com/watch?v=J258YgXptOs
pilot kalemle ateizmi çürüten, afrika'da insanlar açlıktan ölmüyor diyen bir "abi".

görsel
atayizlerin bile açıklayamadığı insan. bu elemanı açıklayabilirlerse, ateizm çok büyük bir yol almış olacak bu küçük adamla.
afrikadaki çoçuklar açlıktan ölmüyor diyen oruspu cocuğu. insanlar 40 gün aç kalabilir diyor evet kalabilirler ama her gün düzenli şekilde beslenip vucudu gerekli güçü toplamış olan biri kalabilir. afrikada cocuk kalamaz enbesil insan kalamaz. sen 2 gün yemek yeme ortalığın amkna korsun ibnenin evladı ama sana göre afrikadaki çoçuk açlığa dayanabilir.
yükselen islami, toplum nezndinde, star olmayı hedeflemiş akıllı çocuktur. senelerdir, gevelenen muhabbetleri karizmatik hareketler eşliğinde sunmasının yanında, popülarite kazanmayı hedeflemiş ve başarmıştır. dinlerin acayip, insanlar için ne kadar güzel birşey olduğunun kanıtıdır ayrıca. yaşadığımız dünyayı Risale-i Nur okuyarak hatim etme şerefine ermiştir. ne mutlu ona.
(bkz: rızıklanıyor muyuz gençler)
yeni nesil fethullan gülen. e gülen yaşlandı tabii. son zamanlarda çok meşhur oldu bu adam. 1-2 sene böyle gündemden düşmezse bir yerlere gelecek bu rızıkçı paşa; hadi hayırlısı.

hemen edit: bir de ben bu din anlatanlardaki şu olayı çözemiyorum: her şeyi kuran'a bağlıyorlar. yahu tamam kuran'da haber verilmiş olabilir, kuran'da anlatılmış olabilir. aklınıza gelebilecek her türlü olayı allah'ın varlığıyla bağdaştırıyorlar. bu adamı dinleyenler zaten allah'a inanan insanlar. ya da inanmadı diyelim, senin anlattıkların zaten komik gelecek o adama. tozlaşmadan tut da yürümeye kadar her şeyi allah'ın mükemmel sanatına bağlıyorlar. hele bu nur cemaati, risale'lerden bahsediyorlar sürekli. risale de bir nevi tefsir olduğuna göre adamların bahsettiği şeyler belli. hoş gerçi afrika'da çocuklar açlıktan değil de hastalıktan ölüyor, diyen adama ne anlatabilirsin?
katıksız şerefsizdir. afrika'daki çocukların açlıktan ölmediğini, insanların 40 gün aç kalabileceğini, allah'ın onlara da rızkını gönderdiğini ama onların 1 aylık rızkı 4 günde bitirmelerinden mütevellit sonrasında doymakta zorlandıklarını söyleyen, bu derece pislik olan bir zavallıdır kendisi. ibret olsun diye kapatacaksın bunu bir yere, ne ekmek ne su. yaşasın da görelim.
açlıktan ölmesini dilediğim kişidir.
soyadı ile bütünleşen nurcu şahıs.
Hizmet-i imaniye ve kuraniye yolundaki kardeşlerimizden bir tanesi. izmir'de Sözler Köşkünde hizmetlerini sürdürmektedir.
kara harp okulunda kısa dönem askerliğini benimle beraber yapmış mütevazi şahsiyet.
bir yandan anlatırken bir yandan da karşıdakini andaval yerine koyarmış gibi bıyıkaltından gülen bıyıksız badem.
felsefe, bilim ve özellikle evrim bilgisinden büyük oranda yoksundur kendisi. üzülerek belirtelim ki sadece bu arkadaş değil, aynı düşünceyi yaymaya çalışan ekip arkadaşlarının hemen hepsi de öyledir. ancak hepsi aynı tornadan çıkmış gibi, bu alanlarda ahkâm kesmeye, kendileri gibi düşünmeyenlere içi mantık hataları ile dolu süslü laflar söylemeye bayılırlar. eğer inanmayanlara görüşlerinizi kabul ettirmeye niyetli iseniz, sadece risale-i nur ezberleyerek veya tek perspektife sahip olarak tartışma sahalarında başarılı olamazsınız. birçok videosunu izlemiş ve çalışmalarını detaylı takip eden biri olarak bunları söylüyorum. bu arkadaş ve tayfası, ciddi ateist kesimlerden gelen tartışma tekliflerini kabul edemez, bir kez de çıkıp ülkenin önemli felsefî camiası ile din felsefesi ve yaratılış konularında tartışabilmişlikleri yoktur. kendinden o kadar eminsen, ateist olmasam bile gel benim veya bu konularda araştırma yapan ciddi insanların karşısına çık, öyle tvlerden, videolardan kendi kitlene bombardıman yapmakla olmuyor o işler. bir kez bile aklı başında, rasyonel düşünen bir insanın, bunların hazırladığı videolara bakıp da "aaa evet hakikaten bu böyleymiş, en doğrusu buymuş. araştırdım ve öğrendim" dediğini görmedim. buna benzer lafları edenlerin çoğu, konu hakkında yeterince hâkimiyeti olmayan kişiler. gelin, fikirlerinizi ciddi felsefî camia ile tartışın ve bunları canlı ve objektif olarak paylaşın. bu teklif, fatih yağcının özelinde tüm risale-i nur fikriyatı savunucuları için geçerlidir.
Tefsir değildir.ve ilham edildi sözü çok sakat bir yaklaşım zira o bir Resul'de ye kadar götürür.said bir beşerdi bukadar.
genç kızları tehdit ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=8q79BCeV-dU
olur da medresetüz zehra kurulursa hocalık yapabilecek nurcu hoca.
dost tv'ye çıkmış bir ara.

görsel