bugün

2 haftadır cafeye kapanmama sebep olan oyun. Ayrıca iki gün sonra eve dönünce bilgisayara yükleyip oynayacağım oyundur. Bu ilgiyi hakediyor.
Oyunun içeriğine gelecek olursak eğer, adamlar yapmış ya. Crafting modu çok iyi. Belli hayvanları öldürerek, belli şeyler yapabiliyorsun. Hatırladığım kadarıyla domuz, geyik, kurt, çakal, leopar, kaplan, bufalo, yılan, akrep, kuş(çeşit çok), ayı, komodo ejderi, karınca yiyen ve köpek balığı var oyunda. Hee bir de tavus kuşuna benzeyen vahşi bir hayvan var. Kaplan ve ayı en tehlikelisi ve en zor öleni. Silah olarak her türlü şey var. Tekli, smg, tüfek, otomatik rifle, bazuka, ok bile var. araba kullanmak hakkaten çok zevkli. Sırf yarım saat araba kullandığımı bilirim. Sadece denemek için binmiştim ama dalmışım.
Düşman bölgeleri var. Gizlice sızıp adamları öldürmek en mantıklısı. Saldırı anında siren çalmaya çalışıyorlar. Daha sonra etraftan başka adamlar geliyor. Bu yüzden sessizce halletmek gerekir. Daha saymadığım bir ton şey var.
görevde poker oynarken gaza geldiğim oyundur.
2012 içerisinde açık ara oynarken en çok zevk aldığım, uzun zamandır ilk kez kendimi bir oyunun bu kadar içerisinde hissettiğim oyundur. hikaye anlatımı çok iyidir. kendinizi bir anlığına James Bond, bir anlığına Altair, bir anlığına Sam Fisher gibi hissediyorsunuz ki Jason Brady* karakteri de sağlam bir karakter olmuş. onun duygularını genellikle hissedebiliyor, hareketleri salakça olsa bile, "salak salak işler yapma lan" yerine "devam devam diğerlerini siktir et ehehe anlamıyorlar bizi" şeklinde düşünüyoruz karakterimiz hakkında.

oyunda avlanma, otlanma ve çoğu oyunda bulunan ganimet toplama olayları var. avladığımız hayvanların derilerini ister satabiliyoruz, ister craft edebiliyoruz. nedir bunlar efendime söyleyeyim ister cephane çantası yapın, ister başka bir silah için cep yapın ne bileyim roket için kese yapın. otlanmadan kastım da çevredeki bitkileri toplamak.bu bitkilerle de sağlık veya en basitinden örnek verirsem daha uzun suyun altında kalmanızı sağlayan türden ilaçlar yapabiliyorsunuz. ganimet işine de özet geçersem topladıklarınızı satıyorsunuz. yeni silahtır, cephanedir öyle şeyler satın alıyorsunuz.silahlarınızı modifiye edebiliyorsunuz basitçe.optical sight ekleyin, susturucu takın veya rengini değiştirin bunun gibi şeyler. özet geçersek bu özellikler iyi düşünülmüş ve oyuna iyi uygulanmış.

oynanış güzel, zevkli, aksiyonu bol bir hikayesi var. kısacası ölmeden önce oynanması gereken oyunlar listesine girebilir.
az önce bitirdiğim oyun.

%100 bitirmeyi planlıyordum ama açamadığım bir skill kaldığı için %99'da bıraktım (sırf 1 skill için zaman harcamaya üşendim)
http://steamcommunity.com...filedetails/?id=118782957

aşağı yukarı 7 gün (günde ortalamada 6 saat) sürdü oyunu tam anlamıyla bitirmem. ama bu kadar oynamama rağmen ne yan görevlerde, ne aradığım mektup ya da reliclerde bir an bile sıkılmadım. gerçekten çok güzel bir oyun.

kocaman bir ada (hatta 2 ada) tasarlanmış. o kadar detaylı ve güzel ki; zaten oyunu %100 bitirme amacıyla başlarsanız tüm bu detayları göreceksinizdir. ama ana görevleri yapayım da hemen oyun bitsin derseniz oyunun en büyük zevklerinden mahrum kalabilirsiniz. o yüzden tüm yan görevlere, reliclere, mektuplara ve kulelere göz atmaya çalışın. zaten hiçbiri birbirini tekrarlamadığı için sıkılma şansınız olmuyor pek.

özetle; oynayın, oynatın. mükemmel bir oyun.

not: ilk 2 oyunu oynamadıysanız bile gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz. çünkü bu oyunun konusunun eski oyunlarla alakası bile yok. tek benzerlikleri adada geçiyor olması.
Son framede görünce yazmak istedim, ki kendimi tutamıyorum yazmak için.
Şu ana kadar oynadığınız oyunları bırakın, tek buna odaklanın diyorum. O kadar muhteşem oyun ki, anlatamıyorum ya. 1 hafta oldu bitireli ama tadı hala damağımda kalmış gibi, sonu ise aklımdan gitmiyor.
Kesinlikle bu oyun en iyi oyun olmaya aday. Hatta 2012nin efsanesi bu oyun. Relicler kaldı sadece, diğerlerini bitirdim, toplam 28 saat sürdü. Ve hiçbir anında sıkmıyor sizi. Müzikleri bence çok iyi olmuş, hele bir görevde skrillex duyunca şoka giriyorsunuz, ve ana karakterimiz jason'un tepkileri çok güzel. Ki oyundaki aktörlük muhteşem! Hepsinin ya, citranın, vaas'ın. Seslendirmeler de çok profesyonel. Doğaya hiç girmek istemiyorum o kadar ayrıntılı ki, yaşanır sadece. Verdiğiniz paranın sonuna kadar değen oyun. Hele şöyle bir şey var ki, playstoredan 60 tlye aldım. Gayet uygun fiyat.
Co op'u, map editörü, hikayesi ve multisiyle beni benden alan oyun.
Ve unutamadığım şey, oyunun sonundaki müzik, aklıma geldikce tüylerim diken diken oluyor. Her şey aklıma geldi, adada ne yaptığımız, neler başımıza geldiği, hepsi. O kadar etkili yapmışlar ki anlatamam. Sadece oynayın diyorum. Beni anlayacaksınız.
Çiçekleri satıp iyi para yapabileceğiniz nadide güzel oyunlardan biridir.
pişmanlıktır, oynamayın, oynatmayın ki günlük temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilin.
benim gibi fps sevmiyen bi insanı bile günlerce başından kaldırmayan oyundur. yalnız loading kısmında ara ara fuck , lick , die gibi kelimeler geçiyo sübliminal mi değil mi karar veremedim. *
hem xbox'da hem pc'de bitirdiğim ve tekrar başladığım oyun. Arkadaş bütün köyleri bastım, yan görevleri tamamladım, lost letter'ları topladım, tüm relic'leri topladım, satın alacak bişey olmadığı için ve hem cüzdanım hem çantam full dolduğu için artık sandık açamıyorum. Şimdiki hedefim ne kadar ot varsa toplamak. Kırdım kafayı.
oyundaki bazı hataları bulunan oynudur;
- bir kampı sinsice fethederken korsanların yanına taş attığın halde haaa diyip süphelenmemesidir. sadece taş atılan yere doğru gibi etrafa mal mal bakmasıdır.
- kayaların arasına sıkışmış bir korsan size saldırması fakat siz ona saldıramıyorsunuz.

- bow hunt to leopard görevinde bowdan başka silahlarla leopara saldırabiliyorsunuz. ve görev tamamlanmış oluyor. ozaman neden bow hunt to leopard deseler ki.

-leopard size ısırmaya kalktığında mash mash diye c tuşuna ard arda bastıpınız halde saldırı grafikleri biraz kötü olması.

-yine leopard size saldırma anında gelip saldırıyı vazgeçtiği halde size sanki leopard saldırıyormuş gibi durduk yerde yere yatıyorsunuz.

gene de oyun güzel aslında.
yan görevleri dahil bitirdiğim oyundur. son bölümde citra'yı seçer iseniz ufak bir sürprizle karşılaşacaksınız. ben seçmedim ama sürprizi biliyorum. *
işi gücü bırakıp buffalo ve tapir avına çıktığım oyun...
skyrim with guns (silahlı skyrim) olarak betimlenen, yılın oyunu olmaya aday FPS.

şurada benim gameplayimi de izleyebilirsiniz;

http://youtu.be/PCmmJZpFso4
Yola mayını doseyip tepeden araçla piratelerin uçuşunu izlemek gibi muhteşem şeylere izin veren oyun.
oyunun asıl yapısını tüm o insanity diyaloglarını fight club a benzettiğim oyun. Vaas montenegro gibi çok çılgın bir karakter getirmişlerdir.
sessiz bir şekilde ilerleyince kendisinden alınan keyif üç katına çıkan oyun.
http://www.youtube.com/watch?v=qKfXatOMMXY
2012 yılının en iyi oyunu net. yok böyle görsel, kurgu, oyun motoru eşsiz olmuş.
belkide 2013 yılında oynadığım en iyi oyun. görsel efektleri, düşmanların yapay zekası, çevreye uyumluluk 10 üzerinden 10 oyundur. arkadaşlar birde no turning back görevinde hoytu öldürmeden önce sam bize görevi kabul edip etmediğimizi soruyor. orada cancel deyince ne oluyor. ben oynarken hep kabul ettim ve hoytu öldürdüm. internette de bunla ilgili video yok.
devrim yapmış oyundur.
citra'yı seçen pompaya ve ölüme kavuşuyor bu oyunda.
neredeyse malum sitelere düştüğü günden beri bilgisayarımda tuttuğum, silmeyi göze almadığım oyun. sadece bu oyunda üşenmeden bütün sidequestleri bitirdim ama collectablelarla uğraşmadım. oyunun birincisini hiç oynamama rağmen çok kötü olmadığını biliyorum. ama ikincisinden kat kat iyidir bu oyun. zaten sonu sayesinde baya düşündürüyor oyunu bitirsek bile.
kötü oyundur.
bağımlılık yaratan oyundur. bu oyunu oynamak için işsiz olmanız gerekiyor.net.
doya doya bitirdiğim oyun. hele biterken giren o müzikle beraber duygusal anlar yaşattı bana.
güncel Önemli Başlıklar