bugün

klasik müzik icra eden mükemmel sanatçıdır.sertap erener ve bülent ortaçgil gibi isimleri albümlerinde konuk etmiştir.dar alanda kısa paslaşmalar filminin müzikleri ona aittir.kesinlikle dinlenmesi gerekir.özellikle ilk albümü..
uzun analizine girmeye kalkarsak içinden çıkamayacağımız sanatçı. kişiliğiyle,eserleriyle takdir ettiğim insanlar arasındadır. bu adamı dinlerken bazen kaptırıyorum kendimi saatler geçiyor. öyle de güzel müzik işte yaptığı. *
açıldığı günden beri cnn turk'ün bütün jenerik müziklerini yapan müzisyen kişi.
(bkz: alaturka)
konserlerinde güzel güzel piyanosunu çalarken birdenbire delirip sahnede el çırpmaya, manasızca hareketler yapmaya başlayabilen şahıs.

cemal reşit rey'in öğrencisidir.
can dündar'ın fenerbahçe için hazırladığı bahçedeki fener adlı belgeselin müziklerini de yapmıştır.
konserleri anlatılmaz yaşanır kıvamında. müziğe kendini kaptırıp birden sıçrayabilen yapıya sahip bunu o kadar yapar ki insanlar doğal karşılar sandalyeden piyanoyu çalarken birden sıçramak çok mu doğal? ama müzikleri mükemmel ötesi. onlarca kez dinlenen ayakta alkışlanan ve bir kere daha çalsın diye alkış yağmuruna tutulan sanatçı.
müziğine ruhunu katan adam. özellikle demir kırat alır götürür eski günlere.
hayat isimli müziğinde çok iyi piyano kullanan gerçek bi sanatçıdır.
bu hayat isimli müzik bazı radyo programlardında dj'ler tarafından fon müziği olarak kullanılmaktadır.
adını daha çok 'dar alanda kısa paslaşmalar' filmine yaptığı müziklerden sonra duyuran besteci ve piyanist.
'as one' albümü gerçekten başarılıdır.
la luna as one albümünde deniz isimli parçasıyla kelimelere ihtiyaç duymadan denizin nasıl bu kadar güzel anlatılabildiğini kanıtlamış sanatçı.
son olarak istanbul in blue isimli bir albüm yayınlamış ve bu albümde diğer albümlerine oranla jazz sound'da bariz bir artış göstermiş sanatçı.
ataturk'cu ve turk kimligini one cikartarak, muzik icra etme konusunda caba sarf eden; diger yandan 10 yasinda ki oz oglu ile iletisimini ingilizce olarak surduren; * turkiye kimligi ile alakasi olmayan piyanist.
dinlerken beni benden alan bestelerin sahibi sanatçı.
az önce tv8 de baktım kendisi var. izliyim biraz dedim. bana biraz artis geldi nedense. sunucu bir şarkıdan bahsediyor hemen atlıyor bakın o da benim bestem demeye. birşeyden bahsediyor müzisyenler benim bestemi çaldıklarında daha bi iyi oluyorlar falan diyor.

sertap erener ile canlı dinlemiştim kendisini ama cok artismişsin be fahir.
dinlerken dinlendiren sanatci.
(bkz: sari zeybek)
sitesinde eserlerinden ufak da olsa koklatmamış kişidir.
(bkz: yuh be)
günümüz gençliğinin tanımadığı değerli sanatçımız. Bu tür değerlerin tanınması için illa ki ''ülkeden ayrılacağım'' gibisinden açıklamalar mı beklenmeli..!
Müzik hayatına amerika'da devam eden, dünyaca ünlü, ultra başarılı müzisyenimiz. istanbul in blue adlı albümü amerika'da,dünya müziği enstrumantal jazz dalında, listede bir numaradır...
"o hep beste yapsın" insanıdır.
bu akşam canlı dinleme fırsatını bulduğum birbirinden değerli bestelerin sahibi, başarılı müzisyen. tek kelime ile özetlemek gerekirse "etkileyici" diyebilirim. bilinen bestelerinin dışında son albümü olan "faces and places" den çaldığı "faces" adlı parça harikaydı. cumhuriyet bayramı öncesi, finali "sarı zeybek" ile yapması ayrıca güzeldi ki zaten dakikalarca ayakta alkışlandı. konser öncesindeki kokteylde içtiğim şaraplardan mıdır bilmem, dinlerken bulunduğum ortamdan soyutlandım, başka bir dünyaya gittim sanki. velhasıl onu dinlemek büyük hazdı. dinleyin, dinlettirin...
dünyanın türküsü adlı programda , hüsnü şenlendirici ile çaldıkları " sarı zeybek " parçası çok etkileyicidir.
klarnet ve piyanonun uyumu müthiş olmuştur .
cumhuriyetin 75.yılının kutlanması etkinlikleri dahilinde aspendos'ta yıllar önce büyülü bir gece yaşatan sanatçıdır.aspendos'un muhteşem atmosferi, fahir atakoğlu'nun sinevizyon görüntüleri eşliğindeki etkileyici eserleri, orkestra, koro ve harikulade davulların yaşattığı görkem ve estetik zevke, fahir atakoğlu'nun olağanüstü sahne performansının eklenmesiyle tüm aspendosu dolduran insanların ruh uçuşu gerçekleşmiştir. atakoğlu sahnede öyle muhteşemdi ki, ayakta neredeyse dans ederek çalıyordu piyanoyu ve seyircileri coşturuyor hatta ruhlarının yanında bedenlerini de dans ettiriyordu. konser sonrası alkışlar hiç susmadığından üç defa bis yapmış ve hafızalara unutulmaz bir geceyi kazımıştır.
sözsüz müzik üstatlarından biridir.
dizi, belgesel, film müzikleri yapar.

(bkz: tuluyhan uğurlu)
(bkz: attila özdemiroğlu)
sarı zeybek ile insanı farklı alemlere taşıyan sanatçıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=QsLnLGGhQwQ&feature=related