bugün

ride the lightning albümünden süper bir metallica parçası. Buyrun.

Fade to Black

Life it seems will fade away
Drifting further everyday
Getting lost within myself
Nothing matters no one else
I have lost the will to live Simply nothing more to give
There is nothing more for me
Need the end to set me free

Things not what they used to be Missing one inside of me
Deadly loss this cant be real
Cannot stand this hell i feel
Emptiness is filling me To the point of agony
Growing darkness taking dawn
I was me but now, hes gone

No one but me can save myself, but its too late
Now i cant think, think why i should even try

Yesterday seems as though it never existed
Death greets me warm, now i will just say goodbye
Goodbye
başka bir grubun olsaydı doruk noktası olurdu fakat olay (bkz: metallica)olduğunda sıradan bir parça.
metallicanın en gaz dönemlerinde yaptığı slow sayılabilecek ama bir o kadar da süper parça.ride the lightning albümünde bulunur.ayrıca a tribute to four horsemen albümünde sonata arctica grubu muhteşem coverlamıştır bu şarkıyı..
ölmelik bir şarkıdır zannımca.
Bu sarkinin girisindeki akustik bolume hayran kaldiğim vakti zamani ile sabah aksam dinlediğim metallica sarkisi ayrica bu sarkinin Apocalyptica versiyonu da guzeldir.
reji ve montaj masalarında bulunan bir tuş.önceden belirlenen bir sürede siyaha düşmeyi sağlar.
metallica'nın şaheserlerinden yalnızca birisidir. karamsar bir ruh haliyle ardarda dinlemek tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

(bkz: intihara sürükleyen parçalar)
hayatimda dinledigim en guzel sarki.

Turkcesi dogru bilenler varsa duzeltsin

Fade to black

Yaşam olup yok olacak görünüşe bakılırsa
Her gün sürükleniyorum daha uzaklara
Kendi içimde kayboluyorum
Hiçbir seyin önemi yok başka hiç kimsenin
Yaşama isteğimi yitirdim
Kalmadı verecek başka hiçbir şeyim
Kalmadı benim için başka bir şey
Beni kurtaracak sona ihtiyacım var

işler eskisi gibi değil
içimdeki birini özlüyorum
Ölümcül bir kayıp, gerçek olamaz bu
Hissettiğim bu cehenneme katlanamıyorum
Boşluk dolduruyor beni
Izdırap noktasına dek
Büyüyen karanlık ele geçiriyor şafağı
Ben kendimdim, ama şimdi o gitti

Kimse beni kurtaramaz benim dışımda, ama artık çok geç
Şimdi düşünemiyorum, düşünemiyorum denemem için bir sebeb bile

Dün sanki hiç olmamış gibi
Ölüm sıcak karşılıyor beni, yalnızca elveda diyecegim şimdi
lan james nasil yapmissin bu sarkiyi ibne dedirtiyor insana.bu sarkida insan olmek istiyor,o kadar guzel ki sarki sozleri,gitarlar olagan ustu.daha ne diyim. dikkat: ust uste dinlenmemesi gerekir.zira cok sey beklemediginiz hayattan iyice kopmaniza sebebiyet verir.

su sozu zaten bitiriyor

Dün sanki hiç olmamış gibi
Ölüm sıcak karşılıyor beni, yalnızca elveda diyecegim şimdi
Sonata Arctica coverı da güzel olan mükemmel Metallica şarkısı.Gerek solosu gerekse sözleriyle insanı apayrı dünyalara taşır.
sözü, müziği ve yorumuyla insanı sadece kendisine değil müziğe va sanata da aşık eden; 19 yaşında gencecik bir delikanlının yani efsane james hetfield 'ın dehasının eseri; sürekli dinlenilmemesi gereken şaheser.
metallica nın en güzel en ağlatan en en en en....en baba şarkılarından biri.
james* bu şarkıyı tur esnasında tüm ekipmanlarının bulunduğu kamyonun çalınması ve konser turunun yarım kalması üzerine yazmıştır, hatta yıllar sonra kendisine en çok koyanın canı gibi sevdiği marshall amfisini kaybetmek olduğunu söylemiştir
solodan ziyade solo esnasında arkada çalan melodi kraldır,coşkuyla dinlenir.*
metallicanın nothing else matters dan önce yapılmış,ondan daha güzel ve onun kadar piyasa olmamamış *şarkısı.
(bkz: tikkylerin sevdiği metallica parçaları)
ride the lightning albümündedir
ağlamak istiyorsanız playlistinizde mutlaka bulunması gereken şarkı. *
muru4xi n garip oldugunu sanmiyorum.sarki haddini asmistir efendim.james in bunu 19 yasindayken yazmasi oha dedirtir.acaba surekli ekipmanlarini mi calsak ta bu james hep boyle sarki yapsa dedirtir.istanbul a geldiginde donunu bile calacagim,2. bir fade to black vakasina imza aticagim andir.
oldukca guzel bir sarkidir,ama sozlerinin ekipmanlarin calinmasi uzerine yazilmasi biraz garip geldi.insan ekipmanlari calindi diye boyle bir ruh haline suruklenirmi ya? ama oldukca guzel sarki..
bir ömrün tükenişini betimleyen eserdir.**
disturbed coveri iyidir gercekten,rifler ve sololar cok daha yumusak atilmis ve melodi cok daha duygusal bir hal almistir.vokal ise bastan kotu geliyo fakat dinledikce alisiyorsunuz,hetfield dan sonra yavan kalıyo tabi..
Apocalyptica coverı çok güzel olan bir metallica parçası. hatta utanmadan orjinalinden güzel coverlar listesine bile dahil edebilirim.
bazi entryleri gorunce oha dedigim baslik olmustur.hic bir grup metallica nin sarkilarini metallica dan daha iyi soyleyemez.haddini bilsindir o.ki en son dream theater orneginde gorduk.adamlar kendileri bile soyledi.metallica dan belki muzikal acidan daha iyi calabilirler ama daha iyi yorumlayamazlar nokta mina goyim.
halet-i ruhiyemi anlatan şarkı.beni anlatan şarkı.
bu şarkının üstüne şarkı bana göre yoktur neden derseniz haliyle hatıraları yoğundur, beni metal müziğe başlatmıştır, buralara getirmiştir. hoştur mükemmeldir. giriş solosu da çıkış solosu da ayrı ayrı harikadır. ve parça kopup gitmeden önce sizi death greets me warm now i will just say goodbye bekliyordur..
her şeyiyle yıkan bir şarkıdır...herkesin dinlememesi gerekir çünkü şarkı onarılmayacak hasarlara yol açabilir...süper ötesidir...girişi manyaktır...