ZYNGA'nın piyasaya sürdüğü, isimden de anlaşılacağı gibi şehir kurmaya dayalı bir oyundur.

(bkz: (vid #18081)&feature=player_embedded)

oyuna ulaşmak için:
http://apps.facebook.com/cityville

Oyuna ilk başlanıldığında size yapmanız gerekenler ok işaretleriyle belirtiliyor, daha sonra şehrinizi yavaş yavaş kurmaya başlıyorsunuz. Evler, dükkanlar kurarken enerjiye ihtiyacınız oluyor. Yani enerjiniz olmazsa binaları inşa edemiyorsunuz. Enerji toplamak içinde meyve, sebze yetiştirmeniz gerekiyor. Yetiştirdiğiniz sebze ve meyveleri toplamak içinde enerjiye ihtiyaç vardır. Ektiğiniz ekinlerin hasat zamanları gelinceye kadar enerji kendiliğinden artıyor. Her beş dakikada bir, 1 enerji etmiş oluyorsunuz.

Bu ekinler size xp olarak, coins olarak, enerji olarak, oyun içi koleksiyon olarak geri dönüyor. Bir şehrin tabiki olmazsa olmazları vardır. Mesela Karakol, Hastahane... Bunları inşaa etmek için yine enrjiye ihtiyacınız vardır ve inşaat bitince gerekli personeli sağlamanız lazımdır. Mesela bir hastahane inşa ettiniz. Bunun tamamen hazır olması için doktor olması lazımdır, hemşire olması lazımdır. inşa ettiğiniz hastahanenin üstüne tıkladığınızda göreceksiniz. Bu doktorları, hemşireleri, gereken personeli ya arkadaşlarınıza davet gönderip sağlayabilirsiniz yada 2 cash verip kısa yoldan sağlayabilirsiniz. Yani illaki arkadaş girecek işin içine. Daha sonra personellerde tamam olduğunda şehrin nüfusunda artış olduğunu, mutluluk seviyesini görebilirsiniz sol köşeden.

Tren istasyonu var birde. Bundan yararlanmak için 5 komşunuz olmak zorunda. Bu komşularda sağlanınca ister tren vasıtasıyla alım satım yaparak para kazanabilir, isterse binalar, dükkanlar için gerekli olan maddeyi satın alabilirsiniz belli bir coins karşılığında. iyi stres atıyor denenmeli.
çılgınlar gibi günlerdir oynadığım oyun.

ama ev yapmak için community lere arkadaş ekleme zorunluluğu oyunu zor hale getiriyor. millet bıktı ville oyunlardan nerden bulayım arkadaşı?
başta oynanmak istenmeyen fakat, farm ville den sonra o da oynanmaya başlanmış oyundur. hoş yanlarından birisi komşu olunan kişiler, senin şehrini ziyaret ettiğinde onların profil resimleri görünüyor ve o resimler şehrin içinde dolaşıyor. bazı sıkan yanları da sürekli enerjiye olan gereksinim. çok komşu olursa onların şehirlerini ziyaret edip enerji ve ürün toplayabilirsin. komşu ekleme olayı da, city ville add sayfalarında bir sürü city ville oynayıcısı ve ekleme talebiyle dolu.
kesinlikle farmville diğer ville ailesi oyunlarından daha çok komşuya ihtiyaç duyulan oyundur. ne yazıkki oyunun popülerliği diğer ville aileleri kadar olmadığından sıkıntı yaşanmaktadır. zira birçok "achievement"lar hediye gönderilerek yapılabileceği için fallik fallik komşu ararsınız.
facebook'ta zaman geçirilebilecek en iyi oyunlardan biridir.
zynga'nın en eğlenceli ve sosyal oyunu olduğu aşikar. bu dolar cenneti şehrimizde yollarda sadece turist otobüsü gitmektedir, başka araba yoktur. bir de kıtalar arası mal taşıyan gemiler mevcuttur; ama bu gemiler küçücüktür. şehrimizin sakinlerinde maşallah para boldur, hepsi o dükkan senin bu dükkan paraları saçmaktadır. dükkana mal gelmezse vay halinize hiç bir vatandaş ortalarda dolaşmaz.
100 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaşmış. galiba bu sayı facebook da bir rekor. *
paranız varken yapacak işiniz olmaz, işiniz varken paranız/enerjiniz.
zalım hayat buradaki.
artık türkçedir.
artık davet göndermeyin gına geldi dediğim oyundur.
artık türkçeleşmiş oyundur.
bir süre sonra, rüyanızda bile zoning permit dilenmenize sebep olabilir.
uykusuz gecelerimde vakit geçirmemi sağlayan tek oyun. bi süre sonrada alışkanlık yapıyor bu saçma ama oynadığım oyun.
hayata duzen getiren oyun.
ekinleri bozulmadan toplamak icin genelde ayni saatte oyuna girmeniz sizin yarariniza * .

ayrica burdan salca ya sesleniyorum ve ne olur diyorum. *
Ablamın başıma sardığı bir oyun. Her şey ablamın bana ''hesap al, beni ekle ve yolladığım daveti kabul etsene, sonra bir tane daha göndereceğim ve sayende postanem kullanıma geçecek.'' demesiyle başladı. Oyunu açtım, kabul ettim. Dur birkaç ev yapayım dedim sonrasında her gün girip kira toplar buldum kendimi. Bağımlılık yapıyor resmen. Bulaşmak istemiyorsanız eğer, gerçekten uzak durun ve her türlü teklifi reddedin. Yoksa her gün tarlanıza çilek-patlıcan ekerken bulursunuz kendinizi.
facebook hesabında çok arkadaşı olanların rahat ettikleri oyun. *
online oyunları sevmememe rağmen uzun süredir beni kendine bağlayan facebook uygulaması.
komşun yoksa sende yoksun oyunudur.
bu oyunda polisler ayılardan oluşuyor herhalde... 71 saat uyku mu olur? kış uykusu gibin...
52 seviyeye geldikten sonra sıkılmaya başladığım oyun. enerji olayı tamamen kısıtlıyor oyunu.
yeni ev kurunca taşınan kamyondan fırlayan çocukların hiiyyy yeee diye çığırmalarına bayıldığım zynga oyunu. oyun olmasa çocukları emayra gibi sıkar gözleri pörtleyene kadar bırakmam.
insanı çok yoran oyundur. alanı genişletmesi çok zordur. binaları tamamlamak için birçok arkadaşınızın olması gerekir.
Bence çok güzel bir oyun bağımlılık yapabiliyor, ama enerji sıkıntısı kısıtlıyor oyunu.
bakımsızlıktan dağılmak üzere olan sanal şehrim, çatal karam.
zynga'nın ceplerini iyice dolduran uygulama.

Arkadaşlarım deliler gibi, manyaklar gibi bu oyunu oynuyor, inşaat izni midir nedir onun için beni de zorla oynatıyor.

Yapılan binalara isim vermek güzel. Mesela kafeye 'dijitürk maçları burada', kitapçıya 'nt' diye isim vermek güzel.

Enerjiydi paraydı derken daha en baştan sıkıldım. Ama kafaya koydum, bir hile bulacağım ve henüz 3 ev, bir kitapçı ve bir kahvehaneden ibaret köyün ortasına en büyük gökdeleni dikeceğim.