bugün

(bkz: Herkes öldürür sevdiğini)
meliha'nın âmâ rolünü oynayamadığı dizi. çok fazla 2 gözü kör insanla uzun uzun muhabbetler etmedim fakat meliha'nın karşılıklı konuştugu herkesin direk gözlerinin içine bakarak konuşması iticiydi. en azından beni itti. bilen varsa beri gelsin. kör bir insan karşısındaki insanın gözlerinin içine bakabilir mi onunla konuşurken?
bu bölümü izlerken, açıkca söylemek gerekirse * koltuga yapıştım. tam ali misali "noluyo lan!" derken aksiyon tavan yaptı. sonrasını biliyorsun sözlük. gözyaşları gözyaşları *
evet,olağanüstü bir bölümü geride bıraktık ama psikopat katil'in ali tarafından bıçaklanması sahnesi biraz garipti sanki.ezel'in ali'ye bıçağı atması,ali'nin yakalaması,katilin bu anı sadece izlemesi..yani bu kadar profesyonel bir katilsin,nasıl bu sahneyi hepimiz gibi izliyorsun? insan biraz önlem almaz mı? ama tabii hiç bir olumsuzluk dün geceki bölümün üzerine gölge düşüremez.
dostoyevski nin suç ve cezasında insan psikolojosinin derinliklerine nasıl inilir okuyarak anlamıştık ama ali sayesinde insan psikolojisinin derinliklerine nasıl inilir onu da gördük. eyvallah.
aliyle ömer(ezel), eyşanla ezel konuşmalarında gözümle burnum bir adet musluğa dönüşmüştür... dizinin en sevdiğim karakteri olan ali öldüyse 1 dakika karartma eylemi yaparım... yok yok facebook'da profil fotoğrafıma siyah kurdele koyarım...
Nefes kesen bir bölüm izledik... Bölümün son kısmı müthişti... eZEL FARKINI ORTAYA KOYDU... PSiKOPAT BÜYÜK OLASILIK ÖLMEDi ÖLMESiN BENCE FARKLI ETKiLEYiCi BiR KARAKTER DAHA KiM OLDUĞUNUN BiLE BiLMiYORUZ... acaba ali nin durumu ne olacak... heyecanla beklediğimiz dizi...
ali ile ezel'in sahnesi fazla samimiydi.adeta iki sevgili gibiydiler.iki erkekten ziyade.
kerpeten ali'nin kötü karakter olarak ölmek üzereyken elini iyi karakter olan ezel bayraktar'a uzatışı ve ezel'in hafif tereddütle de olsa ali'nin elini sıkması ve o esnada yönetmenin tercih ettiği gölgelendirmeler ile robert de niro ve al pacino'nun başrollerini paylaştığı efsanevi heat filmine çok şık ve hoş bir selam gönderilmiştir. ayrıca dizi nihayet haftalar sonra yeniden türk malı adlı varoş dizisini geçmiş ve birinci olmuştur.
bu gözleri ağlatan 30. bölümünde kerpeten ali isimli karakterin öldüğü dizi. bu kadar etkileyici bi sondan sonra ali' nin geri hastanede uyanması saçma olacaktır. ali' nin ölmesi tefo nun ortama dönüşüne yol açacaktır. malesef, bu sezon bitecek olması yüksek ihtimaldir.
farklı bir kurgu,güçlü isimler mantığıyla oluşturulmuş,zaman zaman hadi be bu kadar da olmaz denilen saçmalıkların bolca mevcut olduğu ama bir o kadar da sürükleyici,genç bir insanın intikam mücadelsini anlatan show tv dizisi.
30. bölümünde aşırı derecede duygulandığım dizidir.Kerpeten Ali'nin ölmesini hiç istemem ama,son bölümün bitiş sahnesine göre ölmez ise çok saçma olur.
kalitesi düşmeden bitmesini dilediğim dizidir.
"ihanet onları ayırdı , intikam birleştirecek" sloganıyla yola çıkan , süper bir dizi
kinyas ve kayrayı mert'in elinde görmek de varmış be sözlük.
(bkz: çok şey gördüm beni yüzüstü gömün)
bu sezon bitmemesi muhtemeldir. ya 8-10 bölüm daha gider bitirirler, ya da ikinci sezona uzar bu dizi; ki ikinci ihtimal gözüküyor şu an. çünkü haftalardır dayının efsanevi eski dostu kenan'a hazırlıklar yapılıyor. seyirci meraklandırılıyor. (hatta rahmetli kamil bile kenan'ın adamları için; "çok değiller ama çok iyiler!" dedi. ki elemanların teçhizattan da belliydi hani) adamı 3-5 bölümlük getirmezler heralde diye düşünüyorum. hatta kenan rolü için şener şen'le görüşüldüğü bile efsaneler arasında.. bu sezon ezel'in intikam işini halledip ikinci sezon komple bir dayının hususi intikamını izleyebiliriz. böylece sarpa sarmazlar, yeni bir konseptle gelmiş olurla, uzattılar boku çıktı demeyiz.

pektabi olası bir ikinci sezonda kenan'a karşı dayı-ezel-ali üçlüsünü aynı safta görmek isterdik. converse'li piskopata olumlu tepkiler var ama, hiçbir şekilde kerpeten ali'nin yerini dolduramaz. eğer öyle bir planı varsa senaristlerin, bıraksınlar o işi. hani yine de ölüm sahnesi için net bir sahne denemez fakat, eğer ali'nin hastanede uyuyakalıp rüya görmesi, ezel'in rüya görmesi, kamil'in rüya görmesi veya melahat'in bile rüya görmesi olarak çark edebilirler konuyu.. söz biz bakmmayız, yapsınlar! kamil filan da ölmemiş olur arada, güzel olur. converse'li piskopat da bir hayal ürünü olarak kalmış olur falan...
--spoiler--
converse patikli psikopat katilin adı lütfü'dür.
--spoiler--
işte bizim de senaryosu, oyunculuğu, kurgusu ile adam gibi bir dizimiz var diye, gururlandığım dizidir.
hoca o ne biçim bölümdü öyle?! resmen hepimizi dumur etti. kaba tabirle sikertip attı. duygu, heyecan, gerilim.. ne ararsan var. gelde bir sonraki bölümü bekleye dur...
türkiye nin gelmiş geçmiş en iyi dizisidir.
dizinin son bölümündeki şapkalı suikastçinin çok mu arandığını merak ettiğim dizidir.adam tinerciden farksızdı.şöyle ezele yakışır boylu poslu bi suikastçi bulamamışlar mı? hele etrafındaki filintalar neydi saçlarına bir ton jöle sürmüşler.tutmadım bu düşmanları ben.ramiz dayı ya daha artistik düşman beklerdim. *
ezel'in son bölümde final sahnesinde kamil'in ölüp ölmediğini bilmeden onu unutup ali'ye koşması çok saçmaydı. bu şekilde yazılmamalıydı o sahne.
dumurlara sürükleyen bir bölümle devam etmiş dizi.
--spoiler--
ali ölmez arkadaş. ölmemeli. o bizim tanıdıgımız en iyi kötü ulan!
--spoiler--
37.altın kelebek 2010 ödüllerinde "yılın en iyi dizisi" ödülünü alan ve daha şimdiden efsane olan dizidir.

not: tuncel kurtiz, ismail cem televizyon ödüllerine katılmamıştı buna da katılmadı nedense. gözler onu aradı akşam tüm ekip sahnedeyken.
dizi arşivinde bulunması gereken oyuncularıyla,kalitesiyle,senaryosuyla zirveye oynayan ; izlemekten keyif alınan ve kurtlar vadisini tahtan eden dizi .