bugün

bir demet tiyatroda erdal tosun un oynadigi,beni guldurmekten yerlerde surunduren tipleme.

eyvah necdet: bunca yıllık çaycısın asım. hiç tavşanları düşündün mü? çaya neden tavşan kanı derler sence?

asım:...

eyvah necdet: pisst! sana bişey sordum.

asım: şey... kırmızı diye heralde.

eyvah necdet: kırmızı ha! gülünsün

[midyat ve seyfo gülun lan]

eyvah necdet: sen hiç kırmızı çay gördün mü asım?

asım: görmedim ama...

eyvah necdet: peki o halde neden çaya tavşan kanı derler? çayın renginden değil asım. kanın çokluğundan. o tavşan deyip geçitğin hayvandan o kadar çok kan akar ki şaşarsın. bu yüzden avcılar tavşan vurduklarında bi gün boyunca kanın içinde bekletirler. tavşanın eti başka türlü yenmez asım.

asım: haliyle biz o kadarını bilemiyoruz tabi.

eyvah necdet: yani burda anlatılmak istenen çayın rengi değil. bereketidir asım. içsene çayını.
harika bir yılmaz erdoğan tipi.
fakat yılmaz erdoğan ın zaman zaman eyvah necdet'in karakter özelliklerini unutmasındanmıdır, işi aceleye getirmesindenmidir, bilinmez.
bazı haftalarda mükremin bundan acaip korkar, bazı haftalarda ise hiç takmazdı. çelişkili ilişkiler yaşanırdı.
(bkz: filozofik psikopat)
bir zamanların ünlü dizisi deli yürekteki kuşçu tiplemesinin bir biçimde acayip esinlendiğini düşündüğün erdal tosun un unutulmaz tiplemesi, kafa karıştıcı laflar etmektir eyvah necdet.
bir demet tiyatro da mükremin bu karaktere "ay inanmıyorum necdet" derdi.
zamaninda kahramanim olan sahis. okulda surekli taklidini yapardik. sen hic hayvanlari dusundun mu necdet abi?
"muntazam televizyon seyretmekle teskilat kurulmaz" ayarinin sahibi, delikanli mafya babasi.
(bkz: ay inanmıyorum necdet)
(bkz: eyvah necdet sezer)
sen hiç ayışığında danseden ördekleri dinledin mi mükremin?
inanır mısın mükremin iki saattir sevişmiyorum.
-necdet abi nerden tanıyorsun bu kadını?
+bilemiyorum 1-2 sevişmişliğimiz vardır.
kafasını hayvanlar alemiyle bozmuş yaran bir demet tiyatro tiplemesi.
(bkz: midyat seyfo gülün)
hayvanlar alemini bize tanıtan karakter.
kaldıray ile pardon saldiray ile atisirdi bu.
mahalleye dadanan iki lavuğa verdiği ayar ile takdirimi kazanmayı başarmıştır.

- daha sizi bu mahallede görmeyeceğim; başınıza bir şey gelsin istemem.
+ niye sen kimsin?
- sadece bir hayvan sever.
Erdal Tosun'un, bir demet tiyatro da canlandırdığı harika karakter.

--spoiler--
+Sen hiç bukalemunları düşündün mü?
- Hayır düşünmedim!
+ Bukalemunlar saklanmak için renk değiştirirler. Fakat bukalemun ya renk körüyse?
- Nasıl yani?
+ O zaman doğru düzgün saklanamazlar. (midyat seyfo gülün)
--spoiler--
nuh un gemisindeki tüm hayvanları düşünmüş ince ruhlu mafya babası.
gelmiş geçmiş en orijinal mafya babası. hem ismi hem de mizacıyla.
bir midyat ve seyfo da daha gelmedi.
Efsane sözleri olan Necdet tosunun hayat verdiği karakterdi. Evet.
sen hiç tilkileri düşündün mü züleyha? Tilkiler o kadar kurnaz hayvan oldukları halde dönüp dolaşıp kürkçü dükkanına gelirler. Bu tilkinin kürkünün değerli olmasından mı yoksa salaklığından mıdır sence ? Tilki'nin kaderi budur züleyha.