bugün

Zengin bir aileye iç güveysi olabilirim. Kayın pederin kızının peşini bırakmak için teklif ettiği çeki de kabul edebilirim.
Iki kişi tek beden,tek ruh yaşam boyu mutkuluk. *
insan birini severse evlenir ve evlat sahibi olur.
birine karşı sorumluluk duymak, bağlanmak, hayatının merkezine almak asla kötü bir şey değil.
yeter ki doğru insan olsun.
hasibe gelinin kızını alacaklar bana.
hayatta en cok istediğim ve ne hikmetse bir türlü dahil olamadığım müessese.
saçmalığın daniskasıdır.

kamoooon meeen.

beynin ile bi düşün.

evlenmek = para (nikah, düğün ve bal ayı saçmalığı)
evlenmek = özgürlüğünün bittiği an
evlenmek = halı saha maçları, playstatin turnuvaları, bar'ları unut.
evlenmek = istdiğin zaman (plansız) istediğin yere gidememektir.

yazmış olduğum seçeneklere daha da ekleyebilirim sen de biliyorsun bunları.

ee o zaman evlenmek = özgürlüğünün bittiği an.

not: gerçekten kendin gibi, senin gibi kafa ayarında bir hatun buldun ise sakın bırakma zaten. (ben bu yaşıma kadar denk gelemedim)
belli bir yaştan sonra etraftan gelen, akrobatik hareketlerle savuşturulan imaların konusu.

ama işte; anne benim uçmam gerek, istemiyorum pilav yapmak.
Süt icmek için evde inek beslemeye benzer. Inek beslemek sanıldığı gibi çok masraflidir.

Hele bir bu ineği ilk alirken once seni bir sikiyorlar hani inege bakabilir misin diye.
Bu yil icinde insallah yapacağım iş.
nasipse yıl içinde bende bu eylemi gerçekleştireceğim.
geçtiğimiz sene yapmış olduğum hayatımın en doğru kararı. hele eşinize bakmaya doyamayacak kadar aşıksanız dedikleri gibi 6 ay 1 sene hikaye 10 sene de geçse doyamıyorsunuz birbirinize.
yorumlardan da anlaşılacağı üzere bazısı için bir proje, bazısı için lüzumsuz.

evlenmek ciddi bir iştir, emek ve tahammül ister.
olması gerekendir.
Sevgi olmadan olursa erkenden çürümenize yol açabilir.
Seksi meşrulaştırmak için yapılan eylem.
Daha Fazlası olmadığına, her geçen gün biraz daha kanaat getiriyorum.
Berbat bir evlilikten sağ çıkmayı başarmış biri olarak yine de birlikte eglendigin ve kenara köşeye saklanmış keyifleri çekip çıkarabildiğin biriyle doğru bir adım olduğunu düşünüyorum.
sevgililik kavramının son bulduğu aynı evde yaşama, imzalı ev arkadaşlığıdır kendileri. Ne kadar geç olursa evlenme o kadar iyi olur kanaatindeyim. Bir de evlenilen kişi de önemlidir tabi. Evleneceğiniz kadına / adama dikkat ediniz. Sonra bir yılda boşanmadır, çocuktur uğraşmayın.
Hayatında bazı özgürlükler kısıtlanır ama 2 hayatı birden yaşarsın.
durum nedense evlenen erkek çabuk yaşlanıyor soluyor kadın çiçek gibi acıyor canlanıyor gözüne ışık yüzüne nur geliyor daha bi sevimli oluyor daha sonra esini beğenmeme durumu oluyor . tabi erkek evlendiği sümüklü kız bi afete dönüşünce kıskançlık durumu oluyor .
Ülkemizde cahil insan o kadar fazla ki evlenmek kanuni zorunluluk içeren bir şey gibi davranıyorlar insanın hayatta aşık olduğu bir kişi illa ki vardır onunla evlenemedikten sonra ne anlamı kaldı yuva kurmanın zamanla birbirinizi seversiniz kafasındalar.
Konuyu sünnete kadar getirdiysek asr-ı saadet dönemi evliliklerini de konuşmak gerekir.
Çoğunlukla hayat karartmak için yapılan bir eylemdir. iyi yönleri de vardır ömür kısalır, uçar gidersiniz.
Bu yil icinde inşallah gerçekleştireceğim.
Kim ne derse desin, içgüdüsel bir şey.
(bkz: bizden buna ne)
artık kesinlikle yapmayacağım bir eylem. evlendiğim kişinin de eski sevgilim gibi casus çıkma ihtimaliyle yaşayamam. üzgünüm evlilik, artık yalnızca ben ve yalnızlığım var... bunu söyleyince deli damgası yiyorum. evlilik, ancak görücü usuluyle olur o da çok istersem...*