bugün

Evliliği her gün seks sevgi mutluluk olduğunu sanan bir kişinin beyanıdır.
Az bir söze sabretmeyen, daha büyüğünü işitir.
Aşağlanmayı

harcadıgın her paranın kuruş kuruş hesabını vermeyi

kaynananla annen arasında kalmayı görümce-elti laf sokmasını

bide bunun üstüne düzgün bi evlat yetiştirmeye çalışmayı kurtulmak kabul ediyorsun durma s. Git.
Asıl esaret evlenince başlayacak.
Evlilik kendi başına sadece kurtuluş veya kaçış aracı, sorunlardan çıkış noktası değildir.

Sorumluluk, fedakârlık, sadakat ve biz demek sonunda birey olma senin için geçmiş zaman içinde yaşanmış bir an olarak kalacak.
işi olmayan insanın iş garantisi olan bir şirkete kapağı atmak istemesi olarak evliliğe yaklaşmayın.
işsizlik korkusu yaşamamak bir gelecek yaşam standartlarını yakalamak için iş garantisi olan bir şirket yerine kendinizi mesleki olarak gelişme eğitim için hazırlamak ve ileri ki zamanda yaşamın getirdiği ihtiyaçlara göre meslek edinme gelişme için odaklanmalısınız.

Evlilik de böyledir.
Evlenmek bir hedef amaç olmamalı, kiminle evleneceğiniz ve bu insana layık biri olup, bu insanı bulmaya enerjinizi harcamalısınız.
inanın, sadakat sorumluluk özveri saygı ve sevgi (dikkat edin, sevgi en son kıstas) değerleri içinde bir insan bulduğunuz zaman evli olmasanız bile bu insan sizin için kurtuluş yaşam ışığınız olacaktır.
ziyadesiyle sürrealist bir başlık.
Evlilik bir kurtuluş yolu değildir. Bir başkasının hayatını,düşüncelerini,sevgisini omuzunda taşıyacaksın. Kısacası üzerine ağır bir yük ve sorumluluk alacaksın. Eğer sen sorumluluk almaktan korkan ve istemeyen biriysen. Evliliğiniz boşanma ile biter. Azıcık mantıklı olun her şey o kadar kolay değil.
Bunu diyene tanıdık piskolok tavsiye ederim , yoksa zaten kendisi zamanla tanışır..
Niye kıza kötü gözlü bakıyorsunuz? Bu çocuğun neler çektiğini biliyor musunuz? Babası annesi ahırda yatırıyor okula neredeyse eşofman diye giydirilen pijamalar ile gidiyor. Biraz insan olsaydınız anlardınız.
Koca baskısını anne baba baskısına tercih edip bir çok kadın evleniyor sırf evden uzak olmak için erkeklerinse olayı zaten belli hizmetçi arıyorlar kendilerine o yüzden bu bir kurtuluş değil kaçıştır.
Evlenmek kurtuluş derken sonun olmasın dikkat et. insan her anına, her haline şükretmeli, sabretmeli.

(bkz: bekarlık sultanlık)
(bkz: evlilik krallık)
yağmurdan kaçıp doluya tutulmak olmasın, aman dikkat.
Anne evinde bulaşık makinesine iki bardak koymaktan imtina eden kızların koca bir evi temizlemek durumunda kalmasıyla sonuçlanır genellikle. Neyden kaçtığınıza dikkat edin. Bir de anne babanın kıymetini bilin. Umduğunuz gibi olmuyor. Evliliği övüp duran insanlara inanmayın. Tam anlamıyla sabır işi.
Ailesi ile polemik yaşayan bireylerin kaçış yolu olarak gördüğü bir tercih. Evlilik beyaz eşya gibidir bozulmaması şans meselesidir. Kariyere odaklanıp kaçmak daha mantıklıdır.
her şey evlenince başlamıyor muydu ne kurtulmasından bahsediyorsunuz ?
Neyden kurtuluyoruz evlenşnce ? Böyle diyenlerin sonu hep hüsran oldu.
--spoiler--
Gri haşufmanımı götüme çekip Zahit berke'nin annesi olmak istiyorum. E kocişim de zengen olmalı ki iş güç yapamam. Rahatıma bakacağım. Kocişim Galerici bir barzo olabilir hiç sorun değil, yeter ki yiğidimmm beni rahat ettirsin. Beeey beeey, gıllı sırtını ovayım mı?
--spoiler--
Bazen bana da gelmiyor değil. Çok şükür ailemle bir sorunum yok yanlış anlaşılmasın.

Ama istanbul gibi bir yerde işe güce başlamış yaşta ev arkadaşıyla kirada oturmaktansa kocamla oturmayı tercih ederim. Evet.
Evlenince dertler bitmiyor arkadaşlar çoğalarak devam ediyor. Ona göre yola çıkın.
Evliliğin kurtuluş olduğunu kim söyledi ki?
Bunun yerine gidip kendini yüksekçe bir yerden boşluğa bırakmayı denemeli başlık sahibi. Ama evinde elinde kumanda sürekli yan yatar vaziyette, gaz çıkaran bir canlı beslemek istiyorsan o ayrı tabii.
Neyden kurtulmak ki? Bekarlıktan kurtulmaksa evet. Zaten bekarlıktan kurtulmak için evlenilir
Bak bir aile babası olarak diyorum evlilik zor iş.
yağmurdan kaçarken doluya tutulmak istemek.
Tavsiye etmezdim.
örnek varsa biz de tekrardan evlenek kanka !.. numan abi sen misin yoksa !