bugün

(bkz: kalmık)
yağmurlu havalarda en güzel tercihtir.
otobüste yanımdaki teyze dürtükledi az önce. bekar mısın sen diye sordu? nalaka. neden dedim, kilitlendi enişte var mı diye. enişte var mı?ben çok fena evliyim teyze ziyade olsun dedim.

güzel kızların kapılmasından, okulda yaşanan hunharca ilişkilere kadar söylendi.

neyse efendim. oğlunu göstermek için tekrar dürttü bi muddet sonra. çok yakışıklı oğlum. güzel bekar arkadaşın var mı? melek gibidir oğlum. gülme kız var mı bekar arkadaşın? diye butun kozlarini oynadı.

evde kalmış erkeklere söylüyorum orda burda madara ediyolar sizi.

galiba anne oğlunun pezevengidir.
Genelde 25 yaşına kadar her haltı yiyen sonrasında güzelliği gidince ve hor kullanılınca kendisine alıcı bulamayan kadınlardır.
Evde olma durumudur.
Halk arasında orta yaşlara gelmiş hala evli olmayan insanlar için de kullanılır.
Beni beğeneni ben benbeğenmem. Benim beğendiğim ise beni beğenmez durumundan kaynaklı olarak hızla yol aldığım makam, mevki.
Kalır mıyım kendimi evde bırakır mıyım diye korkmuyor değilim. Bu kafayla sonum bu olacak galiba.
25 yaşından sonra her bekar türk kızının başına gelen durum.
evlenmek güzel de şu erkeklere güvenilmiyor o yüzden evde kalmak daha mı mantıklı sanki.
hep sorun bunlar.

şimdi buluşacaksın biriyle ee tabi ilk buluşma. güzel geçse bir dert kötü geçse ayrı bir dert.

en iyisi herkes evinde otursun evde kalsın.
görsel

Parkta kalmaktan iyidir. Hale bakın. Dostlarım bile sırtını dönüyor bana.
evde kalma en güzel şey dışarısı çok kalabalık ne gerek var . Evde kalırım açarım biramı tv karşısında takılırım.
Bir sevgilinin evinde kalmak değildir ama yurtta kalmaktan da bin kat iyidir.
tam teşekküllü bir teknem olsaydı teknede kalmayı tercih ederdim. hayaller hayatlar.
sokakta kalmaktan iyidir.
ev rahatsa pek dert edilecek bir şey değildir.
Evde kaldım ve umurumda değil. Boylesi daha iyi.
Evde kalmak nedir? Sen manavdaki ürün müsün biri seni gelip alsın? Bir de 30 yaş sonrası evde kaldı demiş siyaset büyükleri. Soytarı aynasında cüce de dev. Sıradan duyulmayan bir yolsuzluğu ile 300 500 binleri yuvarlayan bu büyükler! Herkesi kendileri gibi bir eli yağda diğeri balda sanıyorlar sanırım.

T: anlamı da yaşı da olmayan ilkel deyim.
erkeklere fazla dert olmayan fakat kızlar için en büyük dert olan durum.
üniversiteye yeni başlayan öğrenciler arasında sükse yapan durum.

ötekini siktir et.
Kimsenin sizi beğenip almamasıdır. Üzülüyorum.
(bkz: otelde kalmak)'tansa.
nasip kısmet meselesi. boş verin kafanıza takmayınız hayırlısı böyledir belki.
ev güzeldir sevilir , ha yalnızsan iş değişir habeş maymunu gibi dolandırır adamı evde.
Hayat eve sığar.