bugün

entry'ler (741)

paran yoksa broadwaya bin piç

tipik AKP'li dayı isyanı. dayı diye kısıtlamak da saçma olur çocukları da bu kafada. Avrupa fiyatlarını sürekli yalanlamaları ve kendilerinin orada daha önce yaşamış olmaları hiç ıskalamaz.

kola maske takanları linçleyen tayfa

hayatımda daha anlamsız çok az şey gördüm. yahu adam sokakta ve kocaman sokakta kendisiyle 2 sokak kedisinden başka kimse yok. neden takmalı? atmosferde virüs mü var? bir dükkana mağazaya girerken takıyorsa, otobüse minibüse binerken takıyorsa bu diğer insanları neden alakadar ediyor. açık havada maske takan için bir lafım yok ama takmayana caz yapan her türlü hıyar çocukluğunu sorgulasın.

evet canan kaftancıoğlu pkk lıdır

o da bir şey mi? kılıçdaroğlunun AKP'li olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam. görünen köy uzakta değildir tabi.

unutulan önemli olaylar

az önce tekrar anımsadım ve yutkunamadım. dile kolay 33 asker (medyaya yansıyan), Rus bombardımanında Şehit oldu. Bu bir hükümetin sonunun gelmesi için yeterli bir sebep değil mi?

kötü günde tek vücut olmak

uzun bir süredir gözlemlediğim aktroll taktiğidir. En radikal trollerinin bile savunamayacağı trajedileri (bkz: soma maden kazası) (bkz: abd ambargosu) (bkz: fetö olayları) vb durumlarda tamamen ortadan kaybolup yahut tek vücut olmalıyız, beraber yanyana durmalıyız diyerek kritik saatleri geçirip daha sonra yahu bu kaza neden oldu diyeni tekmeleyip, bu dolar neden uçuyor diyene hain diyip, siyasi ayağı araştırılsın diyeni fetöcü ilan ettiler. ben sizle iyi günde de kötü günde de bir olmam. siz pastadan payı alıp ekmek isteyene şükür et diyensiniz. şehitlik güzellemesi yapar en yüksek makamlarda ya bedelli ya da çocuğunu bedelli yaptırırsınız. 23 24 yaşlarında alın teri diye range'e binip storyler atarsınız. yakın takipteyiz bilakis deniz nasıl kendi toprağını geri alıyorsa bu halkta zamanı geldiğinde kendine ait olanı öyle ya da böyle alacaktır.

evde kalmak

Evde kalmak nedir? Sen manavdaki ürün müsün biri seni gelip alsın? Bir de 30 yaş sonrası evde kaldı demiş siyaset büyükleri. Soytarı aynasında cüce de dev. Sıradan duyulmayan bir yolsuzluğu ile 300 500 binleri yuvarlayan bu büyükler! Herkesi kendileri gibi bir eli yağda diğeri balda sanıyorlar sanırım.

T: anlamı da yaşı da olmayan ilkel deyim.

oğlunu öldürüp intihar eden anne

Bu durumları insan başına gelmedikçe anlamaz dramatizması yapan herkese acıyorum. Doğada hayvanlar bile gücünün yetmediği görünce götüm götüm kaçtığı avcılarının karşısında evlatlarını korumak için yem oluyor savaşmaya çalışıyor. Ekmek bıçağı ile oğlunu öldüren kadına herkesin başına gelebilir diyorlar. Şaka gibi...

ingilizce argo cümleler

translate ile çevirip anlamını saçma sapan bulacağın yerlilerin türetip anlam yükledikleri cümleler.

(bkz: fire away) sor bakalım, sor gelsin anlamında kullanılıyor.

örn.
x- can ı ask you a question?
y- fire away!

ek-1

(bkz: come again) çeviriden baksan tekrar gel vs şeyler çıkar fakat anlam olarak bir cümleyi duymayan, kaçıran veya anlamayan biri karşısındakine cümleyi tekrar etmesi için kullanabilir.

x- #&!#@%)&#
y- come again?
x- sure. how are you?

ek-2

(bkz: not in a million years)

az çok kendini belli eden bir yapısı olsa da yine translate de karşılık alamayacağımız bu kalıbın anlamı hayatta olmaz.

x- can you give me your phone number?
y- not in a million years.

Ek-3

(bkz: for the birds)

Değersiz, anlamsız, gereksiz.

His opinion on my jacket is for the birds. He knows nothing about good style.

(bkz: bits and bobs)

Ivır zıvır anlamına geliyor. Ivır zıvır manasına gelen tek argo bu değil.

Örneğin;
- (bkz: knick-knacks) - (bkz: junk) kelimeleri de bu anlamı verir.

X- you should finally sort out all bits and bobs on our basement shelves.

(bkz: jonesing)

Bir şeye karşı çok büyük istek duymak anlamına gelir. Can atmak tam karşılığı olabilir.

X- I am jonesing for play football.

coinbase

Son dönemlerde ilgilendiğim kripto piyasasının en büyük borsalarında biri. Mobile app den limit alış veriş nasıl yapılıyor anlatan olursa 3 orchid atıcam.

atatürke sallayan homo sapiens

başlığı "memlekete bir dirhem faydası olmadan atatürke sallayan it" diye açmak isterdim ama başlık karakterleri, bir siyasal islamcının beynindeki nöronların uc uca getirildiğinde oluşmayan uzunluktan az olmalıymış. biliyor kendisini o. şu an bilgisayarın ya da telefonun başında acaba kamal mı yazsam kudururlar yoksa matatürk mü diye düşünüyor. ağzından salya falan da akıyodur bunun. bir de eleştirdiği kişiye bak hahahha. adamın müzesindeki pelerininin senden değerli olduğu dünyada götünü kurtaran kişiden başka biri mi kalmadı sallayacak *

bpt sözlük

içine girip dolaştığım ve 13 19 yaş arası kitlenin en ağır salağını bulduğum sözlüktür. troll her yerde troll ama bunlar farklı. ciddi bir konu gündemde parlar ve yer alır, tartışılır ve herkes fikrini söyler tabi troll trollüğünü yapar. burada ciddi konu tutmuyor. depremler, savaşlar, tarihi kişilikler umurlarında değil. saçma sapan gülünç başlıklar gündem oluyor. sözlük formatı ise çığlık attırır. başlığı atıp sonunda parantez içinde tarih vereni gördüm. çoğunun sözlük geçmişi bile yok. adminlerinin fikirlerini kendi fikirleriymiş gibi benimsiyorlar. admin yarın hayır benim fikrim yanlışmış dese ertesi gün buranın meriçleri ben de yanlış olduğunu düşünüyordum zaten der. yeterince pes dedirten şey gördüm. kusmadan uludağa zor attım kendimi...

sony wh ch 500b

Bluetoothlu giriş segmenti Kulak üstü kulaklıktır. Fikri olan yazabilir mi daha iyisi daha kötüsü ya da tavsiye var mıdır?

su aygırı

dişilerini etkilemek için çişlerini ve kakalarını biriktirerek, dişileri yaklaştığı an, onları tazyikli bir şekilde kuyruklarıyla etrafa püskürten canlılardır. sözlük trollerine benzerler.

tek derdi penisini bir yerlere sokmak olan canlı

jimmy için biri sıra bende demiş sanırım. boşa nefes alan canlıdır :t .

mor minder

bir zamanlar deli gibi dinlediğim rapper. rapi bıraktıktan sonra şarkılarındaki sözler kaç trajedik olaya karıştı hatırlamıyorum. sonra bi döndü kaktüs yaptı gitti. fanları espiri sanmıştı halbuki ve tekrar bıraktı. cepler boşalmış olacak ki bi rapper'ın yapmasından en nefret ettiğim şeyi yaparak döndü ve benim için bitti. piyasa çalkalansın diye en hit yapan rapcilere boş boş salladı. salladıkları ayrı bok, hızlı çıkmak için sallamak ayrı bok. en iyisi sagopa ya vallahi bak ateiz de oldu adam. (bkz: norm ender)

ilk buluşmada 18 tane lahmacun yiyen kız

ilk buluşmada 5 kilo almış kızdır. dünyanı yer...

kulaklıkla araba kullanan tip

o zaman şöyle bi bkz atayım (bkz: izmirdeki kadın şoförlerin %120 si)

kulaklıkla araba kullanan tip

bugün beni çıldırtan tiptir. önüne geçip frene asılasım geldi. dangalak kendini müzik fonunda halit ziya uşaklıgilin evinde behlül gibi hayal etcek diye sol şeridin ırzına geçti...

nafaka isteyen kadın

eğer çocukları yoksa ve kadının eli ayağı tutuyorsa dünyanın en aşırı saçma olayı. çocukları varsa ve baba, çocuğun bakımını ekstra bir şey talep etmeden ben üsleneceğim, bende kalsın dedikten sonra hem çocuğu hem nafakayı alıyorsun dünyanın en aşırı saçma 2. olayı. kadını 2. plana düşüren şeyler bu tip algı yasalarıdır. para avcılarının hoşuna gitse de bu durumu sömürmek (bkz: çocuğun sevisi yıllık 50bin tl babası) kadın ve erkek arasındaki statüyü eşitlemek için zorunlu olmayan durumlarda bu uygulamanın kesinlikle kalkması lazım.

doğunca kahkaha atan bebek

Doğar doğmaz akciğeri yanmayıp ağlamayan da ciğersizin önde gidenidir, yılandır...