bugün

katılmaması gerekir. aksi takdirde tükürdüğünü yalamak olur.

çünkü oylama sisteminde jürinin etkisi kaldırıldı mı, -hayır!

türkiye ise jüri oylarının taraflı olduğunu düşündüğü için yarışmaya katılmama kararı almıştır. oysaki aynı sistem hala devam ediyor.
bu yıl kayahan'ın, gözlerinin hapsindeyim adlı hoş parçasıyla bizi temsil edeceği şarkı yarışması.
eurovision'a mehter marşıyla katılsaydık sonuncu olurduk ama dünya çok şey hatırlardı.
tadı kaçmış yarışma. sıkıcı bir hale gelmiştir.
Abba ve celine dion'u bize kazandıran yarışmadır.
Tamamen siyasi olaylara göre oy dağılımı şekillenen, ülkeler arası sözde müzik yarışması. Artık bu zamanda sahiden gereksizdir.
trt artık eurovision yayınlamam dediğinde biraz yadırgamıştık ülke olarak, hani bizde milli mesele o bakımdan. bakıyorum da şimdi, çok doğru bir karar zira ne şarkılar şarkı, ne katılanlar şarkıcı ne de oylayanlar dürüst.
bir daha ne zaman katılırız belli olmayan oluşum, haksızlıklar olsa da izlerken eğleniyorduk en azından. bizimkilerin küstüm oynamam tarzı çocukça, sallamıyorsan sen de bazı ülkeler gibi dalgasına gruplar gönderip taşak geçeceksin adamlarla, düşünsenize rusya neneleri gönderdi 2. olmuştu galiba. sonuçta reklam reklamdır, ya da ünlü gönderme bu ülkede eminim müziğini dünyaya duyurmak isteyen çok yetenekli ama adı duyulmamış müzisyenler vardır ünlü olmayan, en azından onlara bir ön ayak olursun.
herkesin kazandı diye sertap ereneri hatırladığı ama bence en güzel şarkımızın, şebnem pakerin söylediği dinle şarkısıdır diye düşündüğüm yarışma.
trt nin siyasi sebeplerle çocuk gibi oynamam da oynamam dercesine son birkaç yıldır katılmadığı yarışma her sene hadise, keman * doğulu vb .ünlü göndermek zorunda değilsin, gönder bir zaman yaptığın gibi genç yetenekleri gerekirse sonuncu ol gel. hatta pop da söylemek zorunda değilsin, türk sanat müziği söyle, türk halk müziği söyle gerekirse, uydur kalıbına sen yap propagandanı( katılan ülkelerin yarısının taşak geçmek için katıldığı aşikar iken) istersen sonuncu ol fark etmez ama ben burada varım de, zaten ilk karar verdiğinde bir sene katılmayarak protestonu da ettin de sikine takan oldu mu? cevap hayır, neyi uzatıyorsun trt bu ülkede orada ülkesini temsil etmek isteyecek bir dünya yetenekli genç var, onlardan hak edenini gönder belki hayatı değişir, müzik eğitimine katkı sağlarsın.
tükürdüğümüzü yaladığımız yarışma olacaktır.

http://www.hurriyet.com.t...ek/paparazzi/28134438.asp
artık siyasallaştığı için katılmaya lüzum olmayan uluslararası müzik yarışması.
Tavrımız kesin olmalı ki bizi daha yakından tanısın çift karakterli ülkeler.
türkiye katılmasın, sakallı kadınlar falan var fıtrata ters.
Tükürdüğümüzü bi güzel yaladığımız yarışma. Anlaşılan bizi kimse siklemez oldu, türlü eylemlerle bir yerlerden kafa kol uzatıp biz burdayız demeye çalışıyoruz son zamanlarda.
saçma sapan çok dandik gereksiz müzik adına hiçbir katkısı olmayan yarışma.

birde artık avustrulayadanda aday alacaklarmış.(büyük ihtimalle kylie minogue)
Avustralya'nın bir seneliğine konuk olarak geleceği yarışma. Eğer ki kazanırlarsa seneye tekrar katılabilecekler (aferin bonusu olarak) ancak yarışma yine bir avrupa ülkesinde avustralya sponsorluğunda olacak.

ayrıca Ermenistan'ın şarkısının ismi siyasi sebeplerden dolayı değişmiştir.

isveç'in gümbür gümbür kazanacağı yarışmadır ayrıca.
ceza 2009 da eurovision teklifini reddetmiştir, belki o katılsa kazanırdık. katılmama sebebi oylamanın adil olmaması, haklı zaten. misal şuan katılsak ne olur? sonuncu oluruz, müziğe değil ülkeye bakış açısına göre oy var bre....
katılmadığımız yarışma.

katılsaydık sarı saçlı abla arkada atakule manzarasıyla çıkardı. go mu desem goes mu desem diye stres olurdu kendisiyle.

gud ivning fırom törki.
şu sıralarda (bkz: radyo uludağ)'da iz bırakan şarkılarını çaldığım şarkı yarışması.
bir yarışma.

hani şu oylama sırasındayken bir ekran geliyor. her ülkenin temsilcisi puanları söylüyor ya. heh işte puanı söyledikten sonra sunucu o kişinin dediğini fransızca söylüyor. ulan ne kadar karizmatik oluyormuş, yeni farkettim.

+turkey 2 points.
-turkey dö pua.

-bosina herzagovin six points.
-bosina herzagovin siüe pua.

çok ilginç.
Hertürlü dalaverenin döndüğü ses yarışmalarından biri.
türkiyenin katılmaması resmen mallıktır. ne o çocuk gibi bayrağımızı mı dalgalandırtmadılar da trip atıyon eğlenmene bak. ibne trt de biz katılmadık diye yayınlamıyor yarışmayı adamlar kraldan çok kralcı. nolur 1 gece eurovision yayınlasan lan sanki süper programlar yayınlıyon normalde.

edit: eksileyen trt genel müdürü.
Siyasallaştigi icin gereksizlesmis yarisma. Zaten biz de pek önem vermiyoruz birinci olduktan sonra. Azerbaycanin herseye hevesi çok çabuk bitiyor canim.
KKTC bayrağına yasak getirmiş oluşumdur. zaten iyi bakmıyordum şu haberden sonra benim için davos pardon eurovision bitmiştir.

http://www.haberturk.com/...raklar-listesi-tartismasi
Ulan iyiki katilmiyoruz su amk yarismasina.

Hayir herkes komsuya veriyor diye bir iki kere gaza gelip az kalsin komsu ihsan dayiya verecektim , neyse ki kestaneyi cizdirmeden kendimi toparladim.