bugün

hızına ayak uyduramadığım, özlediğim şehir.
Sabahın 5inde 4.1 şiddetinde sallanan şehir.

Merkez tepebaşıymıs.
Seni çok özledim diye haykırmak istediğim şehir. Seni, senli günlerimi, içindeki beni, tüm sevdiklerimi o kadar özledim ki. Şimdi sendeki ben değilim. Sendeki tüm sevdiklerim de ayrı ayrı yerlerde. Toplanıp gitsek bile aynı olmuyor maalesef. Şimdiki aklım olsa o güzel günlerin tadını doya doya çıkarırdım. Hayatımın en güzel günleriymiş, bilmiyordum. Sen içimde ince, tatlı bir sızısın eskişehir, tam bittersweet tadında.
kimin elinin kimin cebinde olduğu bilinmeyen şehir.
merak edip bir türlü gidemediğim şehir.
çok güzel bir ilimizdir.
1. Met helvası,
2. Nuga helvası,
3. Haşhaşlı çörek,
4. Kalabak suyu,
5. çibörek yanında ayrıca lületaşını ve balaban kebabını da anmadan geçmek, olmaz.
iyi ki okumaya gittiğim dediğim şehir.
Recep dayıma saygılar.
Anne memleketidir
Ama hiçbir yerini bilmem, evleri nerdedir kim sahiplenmistir yada yıkılmış mıdır haberim yok
Belki giderim birgün
Canım memleketim, en belirgin özelliği keskin kuru soğuğudur. Bilenler bilir yürürken kulaklarım kopacak diye korktuğun çok günler olmuştur. Ama insanı temizdir, güzeldir.
1 haftadır uzağım ve özlediğim şehir.

Silkerim arkadaş deniziniz de sizin olsun kumsalınız da, sahiliniz de, bana porsuk yeter.

Dip not: allahtan bu akşam dönüyorum şehrime.
dünyanın en güvenli şehirlerinin içinde 8. seçilen memleketim .
Manitası bol şehir.

Bu şehirde osbir çeken ağır tipsizdir mk.
Geceleri en büyük zevkim kanlı kavak parkinin çok ilerisinde ışık olmayan yerde nehir kenarında çimlere yatıp müzik dinlemekti. Eskişehir'de okumadım bu arada . Ama baya bı yaşadım. Ve çok özledim Odunpazarı doktorlar , etrafındaki köyler falan bambaşkaydı benim için...
Ruhumun öğrenci yanıdır.
Sözlükte tanışıp, soğuk bir kış gecesinde yanına gidip kaldığım hatunlar vardır.
insanı içten içe kendine bağlayan şehir. Gezip görülmesi gerekir.
Bugün geldiğim fakat baya bir tenhalaştığını farkettiğim memleketim.
güzel ama olduğundan fazla abartılan şehir.
(bkz: oldcity)
98 yıl önce bugün yunan işgalinden kurtulan ilimiz.
güzel ama fazla abartılan şehir.
güzel ve ucuz bir şehir. hem güzel hem de ucuz olması kendisini çok güzel şehir klasmanına sokabilir diye düşünüyorum.
iç anadolu’ nun paris’ i olup kış manzaraları büyüleyici olan şehir.
Ülkenin en Huzurlu ve uygar kenti olarak başı çeker.
Üniversite ve dolayısıyla öğrenci kentidir, pandemi sebebiyle üniversitelerin kapalı olması ekonomisini fena halde baltalamıştır.
#direneskişehir#
insanı pek iyi değildir.