bugün

tum eski sevgililerime bir not bırakmak istedigimdir.

guzel seyler illa ki yasamısızdır. kiminizle bitisi de guzel olmustur, kiminizle bitisi kotu olmustur. mutlu anılarımız olmustur. kimilerinizi uzmusumdur de, kimileriniz de beni uzmustur.
ama gercekten, hicbirinizin kotu ya da mutsuz olmasını istemem. hicbirinizin basına kotu bir sey gelmesini istemem. yolunuz acık ve ısık olsun!

bugun giselle balesine gittim.
giselle i zengin bir adam koylu kılıgına girip tavlıyor. giselle asık oluyor. sonra ortaya cıkıyor ki adam zengin bir kadınla nisanlıymıs. giselle kahroluyor ve uzuntuden oluyor. adam aslında giselle a asık. cok uzuluyor olumune. mezarına geliyor. mezarda karanlık gucler adamı oldurecek. giselle olumune sebep olan adama kıyamıyor gene, ruhu ortada cıkıp adamı koruyor. adam sabah sag saglim evine donuyor.
gozyasım pıt.
gecmisten 20 eski sevgilim var benim. kimileri bana cok zarar da verdi. ama inanın hicbirinizin sacının kılına zarar gelmesini istemem, kendimi siper ederim sizi korumak icin.
ben acısıyla tatlısıyla tum paylasımlarımız icin mutluyum. sizin sevgiliniz olma serefine bir sure eristigim icin kendimi sanslı goruyorum.
aradan 13 sene geçmiş durup dururken dün gece rüyama girdi. hayırdır inşallah deyip geçiyorum.
iki üç gündür aklıma gelıyor. Psikolojısı epey bozulmuştu. Manitalarına benı aratıyordu. Canına falan kıymış olmasın, hiç aklıma yokken aklıma düştü. inşallah toparlamıştır.
Yoktur var olmadı be..
Artık insanın zihnini meşgul etmemesi, kalbinde ağrı oluşturmaması gereken bir yabancıdır sadece.
Ne demek "eski"?

Sevgi hiç eskir mi?
Giden gider, allah yolunu açık etsin de.

Benim hiç eski sevgilim olmadı.

Bunu sizinle bir masada uzunca konuşalım.
artık görmek istemediğim ama her şekilde ayda bir karışıma çıkan şahış.
Şuan evli ve çocukludur.
adı doğa, sezen, simay, lara olan sevgililerdir.
abi ben şunu gerçekten anlayamadım ya sizin sevginiz adamlığınız gibi kofti ya da bende bi terslik var.

hala sevdiğin insan eskimiş olamaz. ayrılmak onu eski sevgili yapmaz. seven insan onu kaybetmemek için her şeyi dener. iyi polis oynar kötü polis oynar ama onu bi şekilde elde eder etmeli memeli ayy bana bişeyler oluyo.
Genelde eski pişmanlıklardır. Benim için değil, süper anlar yaşadığım insanlardır. Rüyamda bile imkan veremeyeceğim mutluluklar yaşattılar. Hepsine teşekkür ederim. Hayatımdan çıkış şekilleri ilk başlarda canımı acıtsa da,sonradan sonraya alışmaya başladım.tıpkı bir insanın vadesi dolunca öldüğü gibi, onların da vadesi dolunca hayatımdan çıkmaları gerekiyordu. Hepsi bu.
Aşırı derecede sevip değer veriyordum. Neyse adı üzerinde eski oldu benden kaynaklı olmayan sebeplerden dolayı. Sonuçta emek vermek istemeyen, değer bilmeyen, sevginin sadece geçici olduğuna inanan, yalancı,başka hayat hevesinde olan kişi eskidir.. bildiğim gerçekleri ki bunları bir yılı aşkın süredir biliyorum zaten yine bugün düşünüp üzüldüm. Şu an rakı masasında şu an yazıyorum. içelim be keyifli ve üzülmediğim günlere..
"Meriçler, her koşulda ve şartta kadının yanında gözüküp onlara yaranmaya çalışan, şirin gözükme çabalarına giren ve gizli bir şekilde onları tavlamaya çalışan betalardır."

böyle mi olayım, excornist
hepimizin başından geçmiştir. geçmişi unutup geleceğe odaklanmak zamanıdır.
uludede.

Benim hiç olmadı benim meriçim olurmusun.
hepimizin başından geçmiştir. geçmişi unutup geleceğe odaklanmak zamanıdır.
Bir sürü sevgilim oldu ama sonuncusuna deliler gibi vurgunum hala. Geçirdiğim kaza sayesinde sevgili olduk çok mutluyduk bana aşıktı diyordu bana senin sayende intihardan döndüm aşkım falan. Şimdi benden sonra başka bir yavşakla sevgili olmuş çok mutluymuş hanımefendi. Cefasını biz çektik keyfini elalem çeksin. Böyle dünyanın izzeti ikramını sikeyim...
madem o kadar seviyorsunuz niye eskitiyorsunuz aklım almıyor eskitmeyin.

ayrılırken içinize şeytan mı giriyor.
Kampanyası yok mu bunun...

Eskiyi iade edip yenisini alsak falan.
alışırsınız. arada olur öyle şeyler.
6,5 sene sonra eski sevgilim oldu ya. Acayip. 12 marttan beri boşum falan bi garip…
Ben hiçbir şey anlamadım.
havadan mıdır nedir. romantikliğim tuttu.
zııııır dıııt dıııt.
-alo, pilot sen misin
-- evet benim. kimisiniz
-xxxxx
hala tüm nefretim üzerimde olduğu halde sakinleştim. hiç iyi gitmemiş bir aşktı ama nedense bazı şeyler bitmiyor, demek.
elimde olmadan ayağa kalktım. bir nevi esas duruş. bişey diyemedim.
o devam etti.
-pilot
öyle bir pilot diyor ki sanki 40 yıl benle olmuş. bir nevi sahibemmiş gibi ama emredici değil. senle her şeye rağmen çok samimiyiz, istediğimi isterim havasında ama asla rahatsız etmiyor bu tavrı.
devam ediyor.
- falanca filanca bir işim var. bir türlü halledemiyorum. sen halledebilir misin.
--hiç bir şey gelmiyor aklıma. sadece tabi diyorum.
neyse bi kaç günde hallediyorum işini.
ondan sonra ne ben ariyorum ne de o.

şimdi bu olay çok farklı bir olay.
bu kadar gururlu, kimseye müdahana etmeyen bir insan, hiç bir gocunma hissetmeden benden bir şey istiyor.
bu bana büyük bir mutluluk verdi. sebebini tam açıklamaz belki ama büyük bir güven ve teslimiyet hissettiğini anladım.
bir arkadaşımın yaşlı annesi vardı. teyze derdim.
o da oğlundan istemediği şeyleri çok rahatlıkla benden isterdi.
bu çok farklı bir güven olmalı. başka açıklaması yok.

aklımıza geldi işte. olayın üstünden zaten bin yıl geçti.
pilot başka rotalarda alem başka rotalarda.
eeyyyyy özgürlüüüüük.
Sirtima nasil bi yukmus aq kus gibi rahatladim. Arkasindan 31 bile cekesim gelmiyor, zaten 31 olsa cekilmezdi.
ne terkedebilen ne de gelebilen tipleri vardır.
öyle bakarlar hüzünlü, kızgın, pişman ve cezalandırıcı.
bi filmde yıllar sonra karşılaşan iki eski sevgilinin diyaloğu aklımda.
kadın sarışın bir mucize. olgunlaşmış ama gencken nasıl bir güzellik taşıdığı anlaşılıyor. erkek düz ama oturaklı bi hali var.
adam daha yakın davranıyor belliki hala saygısı var. şefkatli bir tavrı var, kadına karşı.
kadın biraz hırçınca.
anlaşıldığı kadarıyla kadın bitirmiş ilişkiyi.
adam, neden gittin dedi
kadın, geleceğimiz yoktu senle, havayiydin tarzında epey şeyler söyledi.
adam susarak dinledi sonra ikiside sustular.
adam gene çok içten bir şekilde "seni benim gibi seven olabildi mi" dedi ve cevabı beklemeden uzaklaştı.
kadın da hızlı adımlarla sert bi şekilde uzaklaştı.

terkedip gidene sorulabilecek en güzel soruydu.