bugün

elveda rumeli'de, sagir oda'da, malt'in deprem klibinde oynayan, aglamanin en cok yakistigi oyunculardan biri.
makedonyali.
begeniyoruz.
04.12.1977 üsküp makedonya doğumludur. devlet konservatuarı tiyatro bölümü mezunudur.
istanbul halk tiyatrosunda levent üzümcü, dolunay soysert ile can tarlası oyununda yer almıştır.
savcının karısı(2005) ve demet akbağ,şebnem dönmez,güven kıraç,halit ergenç gibi oyuncuların yer aldığı abd yapımı bir film olan The Net 2.0'de oynamıştır.

http://www.diziler.com/in...si&r=2517&id=4462

http://www.diziler.com/in...si&r=2517&id=4463

http://www.youtube.com/watch?v=MMNz-Vk28bw (malt-deprem)
kaşı gözü pek güzel olan bize de böylesi nasip olur inşallah dedirten insan.
(bkz: boyuna da posuna da bin maaşallah)
elvada rumeli dizisini izleme sebebi.
bir erkek bu kadar mı sever?
bu kadar mı güzel ağlar?
şu günlerde, kırklareli'nde, bir köyde çekilen bir filmde* oynamak için bulunan ve tahminen 15-20 gün daha kalacak olan tütütü maşşallah şahsıdır. kendisine hiç bir iş yaptırılmamalı sadece baş köşeye oturtulup öylece izlenmelidir. ayrıca sağlam içici olduğu çok bellidir, kasaplar arasında görülmüşlüğü vardır.*
dostlariyla paylastigi masada garsona sarfettigi,

-guzel hanimefendiye sor bakalim ne icecek, yakisikli beyefendinin de ickisini tazele...

cumlesini cihangir halkina ezberletmis, isine ve dostlarina asik insan ustu varlik.
''sen ağlama dayanamam ağlama gözbebeğim sana kıyamam'' dedirten insan.
elveda rumeli'nin alex'i, sağır oda'nın noyan'ı, sultan makamı'nın palyaço refik'i ve malt'ın deprem şarkısının klibindeki esas oğlan. makedonyalı'ymış. severek takip ediyoruz kendisini.
elveda rumeli dizisinde hristiyan çocuklara öğretmenlik yapan ve bu arada müslüman bir türk kızına aşık olan alex. 10 parmağında on marifet olan makedon oyuncu. ayrıca oyuncu koçluğu yapan güzel insan.
bir insan burnu soğuktan kızarmış ve gözleri hüzünlü bakarken yakışıklı olabilir mi? oluyormuş demek.

elveda rumeli dizisinde göründüğü her sahnede tezahüratlarımla karşılanan, ağladığında kendimi elem içinde ve gözlerine doya doya bakar hissettiğim, bennu yıldırımlar ile bir film de oynamasını şiddetle istediğim, gözleriyle anlatan başarılı oyuncu, doğa üstü varlık. birde güzel konuşuyor dizide aman allah ım.
işte böyle bir şey; görsel -

edit: buradan kendisine sesleniyorum duy sesimi ertan.
aşık olunma sebebidir kendisi.
iNSAN DEĞiL. BU ADAMA iNSAN DiYENiN GÖZÜ ÇIKSIN. NE KIVANÇ TATLITUĞ NE BiLMEM NE. O KAŞ O GÖZ YARAB NELER YARATIYORSUN.
uzun süredir kanser tedavisi gören eşi inci saban.ı, önceki gün makedonya.da hayatını kaybetmiş olan oyuncu. *
an itibariyle "başka semtin çocukları" filmini izlerken bir kez daha görüyorum ki bu adam çok başarılı, farklı helal olsun diyorum nasıl da oynuyor psikopatı ödüllere boğulasıca. (bkz: gölgesizler)
Gerçek oyuncularımızdan bir tanesi,hem karizmatik hemde çok yetenekli.

elveda rumeli dizisinde hem aydın hem delikanlı hem cesur hem aşık hemde ağlayabilen bir insan olduğunu gösterdi bize ve etkiledi.
baska semtin cocuklari adli filmde rol almis konusmasina bayildigim oldugum oyuncu.
(bkz: savaş kızıltan)
(bkz: kılıç günü)
elveda rumelide alex ile aşık olduğum başka semtin çocukları'nda ise gürdal karakteriyle bir kez daha gönlümü fethetmiş adam.iki zıt karakter,sanatçılık ve oyun yeteneği budur.
karakol adında yeni başlayan bir dizide oynuyormuş.

aşığım çok hem de.henry cavill bir, bu iki.bir erkeğe göre yüz hatları çok zarif ne naiftir.sinirlenince daha bi çekici oluyor bu.

görsel
görsel
unutulmaz Alex karakteri. aşkın kılıç kalkan giyip dünyaya inmiş makedon hali ve aşkın alex haline can veren ertan saban, hayran olmamak mümkün değil.

edit: bu kadar da belli etmeyin canım adamı cekemediğinizi.
(bkz: adam karizma beyler)
07.05.2011 tarihinde karakol dizisindeki partneri seda akman ile birlikte dalaman havaalanında görülen adam.
şu anki dizisini takip etmiyorum ama alex olduğu zamanları kaçırmadan izlerdim. şimdi de ara ara tv de görünce mutlu oluyorum. görsel bakış açıma fazlasıyla hitap ediyor kendisi *.
mükemmel ötesi oyunuculuğu ve mükemmel ötesi yakışıklılığı ile gönülleri fetheden oyuncu.