bugün

entry'ler (18)

mumsöndü

Aleviliğe atılan gelmiş geçmiş en büyük,inanılması güç bir iftiradır ve tamamen yalandır..

insanlara gerektiğinden fazla değer vermek

Besle kargayı oysun gözünü atasözünü hatırlatır.Bu degeri nankör insanlara verildiği zaman sonuç olarak büyük hayal kırıklığı uğranır...

kısa yoldan gençliğini harcamanın yolları

Genç yaşta 17,18,19,20,21 yaşlarında ki kızların aşık olduğunu sanıp geçiçi bir duyguya aldanıp evden kaçması hem kendi hayatını hem aiylesinin hayatını harcamasıdır.Kaçtığı kişi beş para yetmezse ilerde geçmişi düşünerek kahrolmasıdır.

Lise yıllarında;dersleriyle alakası olmayıp veya başka bir sosyal aktivite olmadan,sevgili,oyunlar,sigara,uyuşturucu kötü ortam,kötü arkadaşlar edinilerek'de harcanılır...

minibüse binen yaşlıya tekme atmak

insanlık dışı bir harekettir bunu yapan insanın kendisine böyle bir hareket yapılnmasını çok isterim.

minibüse iki saatte binen yaşlı moruklar

Eğer işe veya başka bir yere geç kalıyorsan sinirlenmene sebep oluyor.

E tabi insanlık namına yardım edilmesş gerekekir.

minibüse iki saatte binen yaşlı moruklar

Eğer işe veya başka bir yere geç kalıyorsan ainirlenmene sebep oluyor,tabiki insanlık namına yardım edilmesi gerekir.

telefona bakmadan mesaj yazmak

Genellikle aşk meşk işleriyle uğraşan insanlar yapar,hatta bir şey sorduğumuzda hiç duymazlar ve o an karşısında ki insanın çıldırma aşamasına gelmesine sebep olur.

Eğer mesajlaşmaktan pek anlamayan evli bir erkekse,bir süre sonra o derece mesajlaşmaya başlarsa anlarız ki karısını aldıtır.

Özellikle o derece kapılıyorlarki vurup kaçsak bile yine mesaj yazmaya devam ediyorlar...

sigara

Tütün,eskiye göre çok değiştirilmiş ve git gide içeriğine dahada zehir kolunan, ciddi derecede bağımlılık yapan,ona özel bir kağıda sarılmış tütünler ve ucunda filtre vardır,dumanı içine çekerek tüketilir.Asıl bağımlı olunun nikotintindir ve bir çok hastalığa ve ölüm sebebi olur.Korkunç bir bağımlılıktır..

Bırakılabilir,bende bıraktım evet çok zordur ama tamamen kafanda bitirilmeli ve psikoloji ona göre ayarlanmalı...

mutsuzluk

Eğer bir olayı çok kafaya takıyorsan yine mutsuz olursun.Örneğin ben iş yerindeki sorunları başkaları es geçerek mutlu olurken ben günlerce kafaya takıp ağlayarak ve hiç gülmüyerek hep mutsuz kalırım.

kafasının etini yemek

Doğru anlamı; "başımın etini yeme" genellikle çok konuşan kimsenin karşısındaki insanın sıkılmasıyla söylenen cümle.

nasılsın

Karşısında ki insanın,o anki durumunu öğrenmek amacıyla sorulan sorudur.

filiz ahmet

elveda rumelinin cihan güzeli zarifesi, makedonyanın en başarlı tiyatro sanatçısılarından bir tanesi.
etraftaki işe yaramaz magazin ünlülerine oyuncuyum diyen ama oyuncun olmayanlara kendini kanıtlamış oyuncudur.ünlü olmayan gerçek oyuncu.

ertan saban

Gerçek oyuncularımızdan bir tanesi,hem karizmatik hemde çok yetenekli.

elveda rumeli dizisinde hem aydın hem delikanlı hem cesur hem aşık hemde ağlayabilen bir insan olduğunu gösterdi bize ve etkiledi.

14 yaşındaki engelli bir kıza tecavüz etmek

görünüşü insan gibi ama insan olmayan insanlığın ve hayvanlığın farklı bir türüdür.
insanlar tarafından çok korkulan ve ebediyen yok olması istenen bir varlık..her şeyin bir bedeli var,böylelerinin her türlü işkenceye maruz kalmaları lazımdır..

çocukken yapılan saçma şeyler

ölen bir böceğe mezar yapmak, hatta sulamak, hatta bir arkadaşının dua okuduğana bile şahit olmuşumdur,ve hepimiz birbirmize söz verdik her gün iki elimiz kanda olsa bile gelip mezarı suluyacağuz,
bir helva yapıp mevlüt yapmadığımız kalmıştı ne böcekmiş be..:D

google

Dünyanın en büyük arama motorlarından bir tanesi, ve googlesiz bir şey bulamıyoruz internetten...

çocukken korkulan şeyler

karanlık,köpekler,sokakta oyun oynarken bizi kovalayan yaşlı teyzeler ve amcalar ahh ahh şimdi hatırladım rahmetli oldular hepsi ne kaçardık hatta başımızdan aşağıya gürültü çıkarıyoruz diye bir kova sı döken babaannemi hiç unutmuyorum

anahtari almadan evden cikmak

bunu yaparak babamın 3.kata tırmanmasıyla onun bu yeteğini ortaya çıkartıyorum her zaman