bugün

öncelikle, erken rezervasyon yaptırıp iyi bir otelde kalalım derseniz sizi zor günler bekliyor demektir. neden diye soracak olursan söyleyeyim, hatta sormazsan da söyleyeyim ben. otellerin çoğunda karşına duvar gibi şöyle bir yazı çıkar;

--spoiler--
single, double veya triple sap konaklaması kabul etmemekteyiz.
--spoiler--

sap yerine erkek, bay falan kullanıyolar da yemezler. adamlar açık açık sapsın, giremezsin diyor. ayıp yani. gelecek 2 tane rus kız için ülkenin gençlerine sırt çevirmek... diyecek söz bulamıyorum. ayrıca, erkekler yalnız kalamazken bağyanlara böyle bir muamele uygulanmaması da pozitif ayrımcılık oluyor galiba. bana göre negatif gerçi. kardeşim, abazan bağyanlar yok mu? diyelim, ben karımla tatile gittim. yalnız gelmiş kız bana sarktı. olacak iş mi? buradan yetkili makamlara seslenmek istiyorum; saksı değilim ben. en çok bana soracaksınız.

konuya dönelim, kafayı yemek üzereydim. bu iş yüzünden gerildim baya bi'. başından anlatayım rahatlarım belki.

neredeyse sene başından beri, bir tatil lafı var arkadaşlarla. ortada atılmış somut bir adım yoktu. üstünden baya zaman geçti. ortada sürekli "gidelim, gidelim" lafları, ama icraat yok. el atalım dedik. bir, iki aydır az az falan derken otel bakıyoruz. 3 kişiyiz görünüşte. kararsız olan bir sap daha var. neyse bakıyoruz, beğeniyoruz arada bir otel. entrynin başında belirttiğim engel yolumuzu kesiyor her seferinde. zaman durur mu, geçiyor tabi. bizde hala yavaş adımlar. neyse son bir iki hafta baktım kimsede tık yok. sorumluluk alayım dedim.

seçtiğimiz oteller kabul etmiyor madem, kabul edenler arasından seçim yapalım fikrini ortaya attım. mantıklıydı. otellerin listesini istedik. seçeneğimiz baya azaldı. neyse zar zor karar verdik(2 otel arasından). rezervasyon işini başlattık, para yatıracaz. tam hallettik diyoruz. başta kararsız dediğim arkadaş gelicem dedi. hoppa, iptal. sürece yeniden başladık. üstünden birkaç gün daha geçti. zorlamalarımla yine başlamak üzereyiz. arkadaşın biri yan çizmeye başladı. sonra ikna ettik. bu sefer yine aynı 2 otel arasından seçim yapıcaz. bu sefer diğer oteli 3'e 1 oyla kabul ettik. bu sefer de diğer otele gidelim diyen arkadaş trip atmaya başladı. sonradan gelmeye karar veren de söyleniyor falan. kimseye yaranamadık.

sonuç olarak, bitirdik gibi. ama işin ameleliğini yapıyoruz, millet hala havalarda. gittiğimiz zaman da tripler devam ederse bu tatil türünü uzunca bir zaman askıya alıcam galiba.

--spoiler--
devam edecek...
--spoiler--

edit: olm illa yanlış tarafa çekeceksiniz. alakası yok. sadece arkadaşız.*
taraflar dönüşte de erkek olarak geldiyse pek sorun yapılmayacak tatil modeli,
--ümit mode on--
haa gönül ister ki herkes adriana lima'yla geçirsin tatilini.
--ümit mode off--
bir araba dört kişi sınırsız mekan yapıldığında çok zevkli olur.
(bkz: gol olur)
belki de sevgililerdir. *
tatil için gittikleri yerde sevgilileriyle buluşacak olabilecek erkeklerdir.
Yüzde bin gayliktendir.
2 erkek 1-2 defa tatile gittik. ne okey aldık yanımıza ne 31 çekerek uyuduk.. gerçekten adam gibi bir arkadaşsa gayet keyifli geçebiliyor.
Bir kız kıza tatil değildir. Ölmeden önce kesin yapılmalıdır.
amaç yine kızlardır.
Sıkıcı bir eylemdir.
Mesela Kız kıza gitmek renkli olabilir. Ama erkek erkeğe çok berbat.
inanma ibine yapacak seni dediğim durum.

(bkz: swh).
(bkz: trencilik)
doğru düzgün, kafa dengi bir arkadaşı ve dostu olmayıpta, tatile gidemeyen kişilerin “ibnelik, gaylık, topluk” diye hazımsızlaştığı fakat gayet standart olan bir aktivitedir.
(bkz: sosis partisi)
(bkz: sana alo diyorum)