bugün

gerekli ortam ve şartlar sunulduğunda bi hayli kıreyzi* boyutlara ulaşabilitesi olan egodur.türkiye'deki en vahim örneği fatih terim olmakla birlikte.dışardan silik,ezik görünen kendi aranızda kuzu diye hitab ettiğiniz bir kişi bile gün gelip bu deryaya bulaşıp bir aslan olabilir ve kibir denizlerinde sürüklenebilir.
kadinlarin besleyip buyuttugu egodur. buyuklugu/kucuklugu kadinlarin elindedir.
(bkz: your ego is my lego)
şişkinliğinde annelerin yadsınamayacak katkısı olan ego.
bir arkadaşın, bir erkeği tavlamak için okşamanın gerektiğini söylediği hede.
hayır 40 yıllık * psikoloğum böyle saçmalık duymadım.
sanki hayvan gibi bi şey buna göre erkek egosu.
yok işte aynı, bildiğin ego.
dünyadaki bütün erkek egolarını toplasanız devlet hastanesinde yanlışlıkla muhtaç olduğunuz bi dişi hemşirenin o an size direktifler yağdırırken barındırdığı egoya yetişemez bile..

yalansa yalan deyin.. kim böyle yerlerde işinin böyle yerlerde ne oldum delisi bi hatuna düşmesini ister??
güçlü görünmeye kasan zayıf ve bitap egodur.
her türlü hakarete rağmen yıkılmayan, "aaa bamya kadarcıkmış" diyince yerlerde sürünendir.*
erkeğin egosu, onu aptallaştırıyor. güzele "önemli olan iç güzellik" der, çirkine "önemli olan dış güzellik" sonra niye yalnızım? salaksın.
onu çekilmez yapan zaafıdır. şişik egolu mutsuz erkek çocuklarını yetiştiren annelerin en büyük hatasıdır.
Erkeklerin kadınlara (eşlerine,sevgililerine) istediklerini ne kadar saçma olursa olsun (bunları kendileri bildikleri halde ) sadece dedikleri olsun diye ısrar ettiren saçmalattıran şey.
her kızı kendine aşık etmek sonra toz olma gibi basit bir düzeneği vardır.
yalama olmuştur...
komik ve gereksiz bir egodur.
içine sıçılası egolarından kurtuldukları zaman her erkek bir melek olacaktır.
artık aşık olmadığı beraber olmadığı kıza ısrarla beni sevdiğini söyle diyen erkektir.
şeriat gelicek korkusuyla yatıp kalkanların, metro fantazisi.
o egoyu ayaklarının altında çiğneyebilecek kadın da mevcuttur.
bazı erkeklerin egosu, gözyaşlarınızdan önemlidir... bkz:dost acı söyler, getir kardeşim.
bastıramayacağı nicelikte ve nitelikteyse başına zaman zaman iş açar.

bir gün yine sevişiyorum. yok o hikaye değil bu. heh bir gün böyle kötü bir gün geçirdim. istanbul'dan izmit'e döndüm. kafam dağınık tipimden tecavüz edilmişlik akıyor.

indim terminalde öyle bekliyorum otobüsü boş boş bakınıyorum kafamda deli sorular.

bir an bir çocukla göz göze geldik. ama adamın götü başı oynuyor. böyle bir kasıla kasıla geldi.

-niye bakıyorsun bok mu var ? dedi

bi an durdum. ve o an seçilmiş insan olduğumu anlayarak;

-evet bok var dedim. omzunda baksana kuş sıçmış dedim. *

çocuk bir baktı bir utandı kızardı

-pardon özür dilerim . ımm şey kem küm falan etti.

kafamı çevirdim cevap bile vermedim.