bugün

anjiyo olmuş sanatçı hasıdır. aman abim dikkat et kendine sen daha lazımsın bize.
http://www.youtube.com/watch?v=uVf6eget04A

sanat için kendi anasına küfür edebilen biridir. şaşırtmıştır.
gerçek bi oyuncu. filmi izlerken aha lan diyorsun, bu adam hakkat oyuncu, hakkını veriyor. gemide.. bu film var ya türkiye'deki siktiri boktan filmlerden bin bin kat üstündür.
bu adamı mahalle'nin muhtarları'ndaki temel olarak tanıyanlara acırım, çok net. bu ülkenin görüp görebileceği en büyük oyunculardandır, gerçek rollerin adamıdır, içimizden birisidir.
'Madonna konserden sonra Nizam abinin meyhanesi yanımıza geldi. Beraber haydariye ekmek bandik atanamayan öğretmenleri konuştuk. iyi kız.' demiş sanatçı.
türk sinemasının en iyilerinden, ağır toplarındandır.
kamil insandır.
türk sinema tarihinin benim tanık olduğum döneminde en değerli oyuncusudur gözümde.çakal filmdeki ''kısa işi severim sikiş'' hariç repliğiyle gönüllerde bir kez daha taht kurmuştur.
türk sinemasının en büyük aktörlerinden biri. her rolünün hakkını veren, küfretmenin yakıştığı insan.
görsel
bakire kız nasıl orospu olur ben anlamadım gitti' derken gözlerini kapayıp yüzünü öyle bir şekle getiriyor ki erkan can, o serseri tavrının altındaki masumluğu görebildigimiz adamdir.
(bkz: #17129564)
Festivalde çalıştığım dönemde ofisin alt katındaki berbere gelmesiyle tanışma fırsatı bulduğum muhteşem insan, süper oyuncu. Gemide filmindeki meşhur sahnesi için daha ne söylenebilir bilmiyorum. O tavrı, sigarayı içişi. Velhasıl kelam güzel insan.
an itibariyle galip derviş'te döktüren usta. evet.
bebek işi adlı dizide erkek bebeği seslendiren usta. yakışmış mı? yakışmamış. izlemiyoruz zaten...
gemide ile kalbimizde apayrı bir yeri olan efsane. candır.
sadece gemide filmi ile bile, tavırları, konuşması, küfür etmesiyle bile mest etmiş, hemşehri. daha fazla görmek istiyor gönül ekranlarda. bu arada, sigara ile arası iyi gibime geliyor, zira fatih akın'ın auf der anderen seite*'sinde gözüktüğü anlarda da elinden düşmüyordu sigara.
eski (bkz: dinamo mesken) , şimdiki (bkz: ertuğrulgazi meskenspor) 'un eski amigosu.
sanki bütün türkçe küfürler bu adamın ağzında başka bir anlam kazanıyor. küfür bir adamın ağzına bu kadar mı yakışır lan.

üstad, kokain satıcısı rolüyle bir dakikalığına gözüktüğü bir kısa filmde* bile şovunu yapıp çekiliverir:

- bana bak.. benim hakkımda herhangi bir kişiye en ufak bir söz edecek olursan o 5 kilo kokaini sokarım götüne. maykıl ceksın gibi rengin atar..
müthiş bir oyuncu tiyatrocu. gerçek hayatta da mizahının , muhabbetinin çok iyi olduğunu düşünüyorum.
Sevimli bir insan. Mahallenin muhtarlarında temel olarak tanınan, akılda kalan oyuncu. Ayrıca bugün beni mahcup etmiş ayak üstü çok naif bir şekilde nutuk çekmiştir.
evrim teorisi denen saçmalığa destek için bir takım sanatçılarla hazırlanan kısa klipte bulunmuş ukala oyuncu. böylece mahallenin muhtarları'nda maymun çaydanlık ile olan ilişkisinin mahiyetini de anlamış bulunduk.
istisnasız bütün filmlerini izlediğim türk sinemasının jönlerinden, baba adam.
Atatürkun silah arkadaşıdir.

görsel
sadece küfür ederek bir yerlere gelen yeteneksiz balon oyuncu.