1. 1.
  ermenistan ın başkentidir...
  ... pink floyd
 2. 2.
  erivanın herhangi bir yerinden ağrı dağını bütün ihtişamıyla görebilirsiniz.
  2 ... africa
 3. 3.
  lise ders kitaplarında "revan" adıyla anılan şehirdir. hatırlayacağınız üzere iv. murat'ın revan seferi meşhurdur.
  -1 ... real betis
 4. 4.
  malesef yoksulluk içinde yaşamay muhtaç bırakılan bir şehirdir. ermeniler için önemli olması başkent oluşundan ibarettir. tüm ermenilerin gönlündeki kutsal şehir tektir: ağrı.
  2 -8 ... ecumenicus
 5. 5.
  osmanlı zamanında revan adıyla geçen ermenistan'ın başkenti.
  ... 6.4.r.1.$.h
 6. 6.
  kırmızı gül demet demet * isimli türküde, şol revan olarak geçen şehir.
  1 ... ziver
 7. 7.
  (bkz: yerevan)
  1 ... sosyalpenguen
 8. 8.
  Adeta tastan yapilmis bir sehirdir. Hemen hicbir binada ahsap kullanilmamistir. Sanat tarihinde ermenilerin tas ustaliginda ileri gittigi yazar. belki de binalarin tastan olmasinin musebbibi budur. ve soylemesem catlayacagim ; onlar agri dagi'ni degil ama biz erivan'i geri alarak Turk kilacagiz. and olsun ki yapacaz bunu.
  5 -7 ... migfer
 9. 9.
  bir gün mutlaka bizim olacak şehir! and olsun ki "yapacaz", ALACAZ o ermeni döllerinin elinden şehri! hatta hatta, bütün ermenistan'ı, gürcistan'ı, kafkasya'yı, bütün dünyayı fethedicez ulan! bu arada ben ne içtiysem ve böyle aptal aptal, faşist faşist sayıklıyorsam, köpeğiniz olayım, siz de için. çok iyi geliyor bünyeye bu içki, içip içip ülke fethediyorsun işte.
  3 -10 ... sosyalpenguen
 10. 10.
  ağrı dağının diğer tarafında eşsiz eski sovyet mimarisi ile donanmış binaları ve geniş meydanıyla kiev'i luganskmoskovayı andıran eski komunist ülkenin bir şehri.
  2 ... city walk