bugün

kendini şu an bile açıklamakta zorlandığımız birçok gizemi (piramitler, nazca resimleri, aztecler, mayalar) uzaylılar tarafından bize verilen teknolojiler olduğunu kanıtlamaya adamış yazar...* kitaplarından bazıları:

tanrıların arabaları
tanrıların ayak izleri
tanrıların geldiği gün
tanrıların mucizeleri
tanrıların şoku
yüce tanrının izinde
yıldızlara dönüş
yoksa yanıldım mı?
daniken'deki a'nın üzerinde iki nokta olması gerekir.
14 nisan 1935 isviçre doğumlu uzaylı gören masum köylü.tanrıların arabaları ve sfenksin gözleri isimli eserleri dünyada milyonlarca satmıştır.uzaylıların paso dünyaya geldiğini hatta atalarımızı döllediklerini bir şekilde kendileriyle akraba olduğumuzu piramitleri falan yaptıklarını,kutsal kitapları yazdırdıklarını vs anlatan eserlerdir bunlar.
yoksa yanıldımmı kitabıyla kendi yanlışlarını açıkça söyleyebilecek kadar septist ve birçırpıda okunası yazar.
ikna kabiliyeti oldukça yüksek olan yazardır.

yazdığı bir araba kitaptan sonra bir de yoksa yanıldım mı adıyla bir kitap çıkarmıştır ki , orası bende filmin koptuğu nokta olmuştur.kendisi önceki kitaplardaki fikirlerini sorgulamaktadır burada. gerçi kitabın sonunda yanılmadığı kanısına varıyor. e yanılmıyorsan niye okuttun bu kitabı baştan bize erich'im , yanılmamışım de baştan , biz de vakit kaybetmeyelim.

bır zamanlar ben de etkilenmiştim tanrıların arabalarından , hatta çok mantıklı bulup heyecanlanmıştım,itiraf ediyorum.
isvicreli bir cocuk hikayeleri yazari.
piramitlerin dört kenarının uzunluğunun 3456734.435 ile çarpımı dünya ile güneş arasındaki uzaklığı verir gibi önermelerle birçok şeyde uzaylı parmağı olduğunu iddia eden kişi. öyleyse 2 ile 3 ü toplayınca bizim ev nüfusunu veriyor kesin bizim evi de uzaylılar yaptı demek isterim kendisine.
aslen ateist bir aileden gelmektedir. uzaylılar tarafından eğitildiğimizi öne sürer, bizim de bir gün başka galaksilere gidip oradaki ilkel varlıkları eğitebileceğimizi iddia eder. şahsen pek mantıklı bulmam ancak kendisine göre doğruları yanlışları vardır, dayanaksız da yazmaz.
insanı dinden imandan soğutur bu adam... hepsini okumadan erken kanıya varmayın.
modası geçmiş teorisyen.
sacmalama üstüne doktora yapmış bir insan. her boku uzaylılara baglar durur. küçükken okuduğumda cok heyecanlanmıştım sevmiştim, ama bir süre sonra "hasktr lannn" demeye başladım.
piri reis in dünya haritası nı uzaylıların çizdiği hakkında iddiada bulunan kişi.
1935 isviçre doğumlu yazar. yazdığı hiç bir bilimsel eser tutmayınca 1968 yılında tanrıların arabaları başta omak üzere bir sürü piramitli, uzaylı, börtülü böcekli atmasyon zırvalarla ya da teori ve kurgu kitaplarıyla ün kazanmış, çok zengin olmuş, yazarlığı bilinmez ama ticari deha olduğunu çok güzel kanıtlamış insan.
tarıların arabalarında derki:

--spoiler--
şu anki dünyamız bir felakete uğrasa ve özgürlük heykeli taş toprak içinde kalsa, bundan 1000 yıl sonra arkeologlar bunu bulsa ne derler? bizim elinde meşale tutan bir tanrıya *inandığımızı sanmazlar mı?
--spoiler--

düşündürücü ve haklı bir varsayımdır.
tanrıların arabaları isimli kitabında anlattıkları haftalarca aklımı çok kurcalamama neden olmuştur.pek çok kişiye bahsettikleri zırvalık gibi gelebilir ancak ortada gerçekliği ispatlanmış hiçbir şey olmadığına göre söyledikleri sadece varsayımlardır ve neden olmasındır.

edit:imla
4. Uluslararası UFO ve Yeniçağ Kongresi'ne katılarak hala aktif olduğunu kanıtlayan şarlatan.
bu akşam habertürk'te canlı yayına çıkıcak olan, sözde mi özde mi bilmem ufo bilimci yazar. lakin izlenmesi lazım, türk televizyonlarında, ender görülecek bir program olucaktır.
tanrıların arabalarında "dünya geçmişinde kesinlikle ufo" var diye diretip yoksa yanıldım mı adlı kitabında da "gençlik insana neler yaptırıyor, hafiften atıp tutmuşum" diyen ufo bilimci(!). şimdi yeniden rağbet olmuş ki piyasaya tekrardan çıkmış kendileri.
bugün katıldığı kongrede ufoların 21 aralık 2012'de dünyayı ziyaret edeceği iddiasında bulunmuştur.
Tanrıların Arabaları isimli kitabında dünya dışı varlıklara kanıt olarak sunduğu tarlalardaki geometrik şekillerin, bir grup genç tarafından yapıldığı ortaya çıkınca hayranlarının büyük bölümünü kaybetmiş, yine de "ben aslında hiç ufo görmedim" deme dürüstlüğünü göstermiş gizem araştırmacısı.
Bir hafta kadar önce türkiyede olmasına rağmen tanışmaya gidemediğim ve bu yüzden gerçekten içimde kalan, uzun zaman sonra yaptığı açıklamaları kapsamlı bir şekilde araştırmak için "tanrıların ayak izleri" adlı kitabını yeniden okumaya başladığım dünyaca ünlü isviçreli yazar.
insanın aklına bir çok acaba getiren yazardır kendisi, okumakta fayda var sanırım..
ufoların 21 aralık 2012'de almanya'nın köln kentine inerek insanlığı aydınlatacağını dile getiren yazar. böylece insanlık yaşam ekseninde çağ atlayacakmış.

(bkz: ay ben gülerim)
uzaylılar, uzay bilgileri, yabancı gezegenlerden dünyamıza gelişlerin tarihi belgelerle, kutsal betimlemelerle, mağara resimleriyle v.s. ile akla uygun anlatabilen kanımca dahi bir yazar.(hani her konuyu uzaylılara bağlaması yüksek hayalgünün kanıtıdır). ateizm görüşü ile değil de, allah inancına sahip bir bakış açısı ile sebepler dairesinde gerçekleşmiş varsayımı dahilinde okursanız çok farklı şeyleri görebilirsiniz.

kısa bilgi;
isviçreli yazar erich von daniken in adı ilk kez bütün dünyada (bkz: tanrıların arabaları) kitabıyla duyuldu.kitap o kadar ilginç iddialarla doluydu ki milyonlarca satmaya başladı.

(bkz: Yıldızlara dönüş)
(bkz: erich von daniken)
güncel Önemli Başlıklar