bugün

cidden komik karikatürler çizen adamdır.
çizimleri de esprileri kadar kaliteli olan çizer. ailecek değil sülalecek hastasıyız o derece.

(img:#320442)
dünyanın en güzel eşlerinden birine sahip olan yetenekli karikatürist. (bkz: begüm kütük yaşaroğlu)
karikatürlerine baktığımda çoğu zaman "heh aynısını düşünmüştüm", "kesinlikle durumun özeti budur" dedirten çizgileriyle bizden, sıcak, sevimli insan.
''Karikatür çizmek hobim 25 yıldır işsizim ben!'' diyen karikatürist.
bu ne şimdi güldürmek için ve anlaşılmak için insan bu kadar mı aldırışsız ve doymuş olur.

http://www.oguztopoglu.co...ir-zamanlar-tetriste.html
çinden aldığı saatli bomba tipindeki saati gümrükte bomba sanıldığından yarım saat sorgulanmış ve saatine el konulmuş yazık garibim.
aşağıdaki karikatürüyle yarmış çizerdir.
(img:#383328)
Sürekli hayvanlar üzerinden karikatür yaparak perspektif olarak çağdaşı yiğit özgürün gölgesinde kaldığı aşikar olan ancak yine de bu kültürü topluma tanıtma konusunda göstermiş olduğu çabadan dolayı takdiri hakeden karikatüristir.
şu "içinizdeki çocuğun çizgi filmi"ni kuzeni varol yaşaroğlu'ndan daha iyi yapmak üzere televizyona bulaştırılması gerektiğini düşündüğüm karikatürist.
begüm kütük adında taş gibi bir hatunla evli olan,pek bir sempatik olan penguen karikatüristi.
daha demin -yaklaşık 30 dk - önce karadeniz teknik üniversitesi'nde seminer vermiş ve beni bir buçuk saat boyunca yarmış, sempatik yazar-çizer. '' Fotoğraf çekinelim '' dedi. Kıramadım.
jean Reno'ya benzeyen karikatürist. Ya da Jean Reno ERdil Yaşarğlu'na benziyor.

(img:#171542)

görsel
bir bedevi-kutup ayısı karikatüründe araba verdiği isim bildiğin "Ahmed" dir. amed, amet, aamet, vs koysun ama "ahmed" koymasın. peygamber aşığı olan onca insanı incitmiştir, ayıp etmiştir. he bilerek yaptıysa, tüm küfürler benden ona.
(img:#428543)
şizofren olduğu için çoğu çizimi anlaşılamamış karikatürist. penguen dergisinin arka sayfasında çizer efendim.
twitter profil fotosunda yaptığı küçük değişiklikle eyleme destek verirken aynı zamanda yarmış karikatürist. görünce yarıldım açıkcası.

https://twitter.com/erdilyasaroglu
güzel özetlemiş.

(img:#457171)
arkadaş ortamında temel fıkrası anlatan adamlardan daha komik değildir. hâlâ karikatür çizmesi ve bu işten para kazanıyor olması oldukça üzücü.
ana okulu bebelerine verilen boyama kitaplarından terk çizim yeteneğini ve dandik esprilerini, kocaman puntolarla tam sayfaya yayıp bunu karikatür diye yutturan bir ademoğlu. karikatür deyince direk akla kendisinin gelmesi ve medyatik olması da son derece ilginç.
bir umut sarıkaya yahut yiğit özgür değildir.
esprisi bitti ama kendisi bi bitmedi.
eskiden daha güzel çizen karikatüristtir. renklendirenler olmasa bir hiçtir. bir yiğit özgür ve uğur gürsoy değildir. esprileri güzeldir. mert tünay'ın yakın arkadaşıdır.
not: karikatüristim.
penguende şu sıralar çizen birkaç kaliteli adam dışında zaten boktan bir derginin boktan karikatürcüsü.
bulduğu, espri sandığı herşeyi çizen karikatür zanaatkârı.
güncel Önemli Başlıklar