türkiye cumhuriyet merkez bankası başkanı olmuştur. hayırlı olsun.
hükümete yakın bir isim olan merkez bankasının yeni başkanıdr . 2006 yılında merkez bankası başkanlığı için adı geçmiş fakat ahmet necdet sezer tarafından veto edilmiştir.
merkez babkası'nın 21. başkanı. uzun süreler değişik başkanlar döneminde merkez bankasında görev yapmıştır.

kurumun içinden gelen birisi.
aynı zamanda ankaragücü taraftarı da olan merkez bankasının yeni başkanı. tebrik eder yeni görevinde başarılar dilerim.
sağolsun "Dövizde açık pozisyonunu kapatan rahat eder." açıklaması ve başbakan yardımcısı bülent gedikli ile ekonomiden sorumlu devlet bakanı ali babacan'ın "Az harcayın" cümlelerinden sonra dolar ve euro sepeti 2 lirayı geçmiştir.
durduk yere kriz yaratmayı başardılar.
teşekkürler.
neyse ki döviz borcum yok.
olanlara da sabır diliyorum.
'türkiye çok iyi durumda' demiş, ardından dolar düşmüşmüşmüş.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25236278/
ali babacan' ın kanka kontejanından merkez bankası başkanı yapılmış şahıs. efendim şu kriz sürecinde merkeze faiz düşürme kararı aldırarak tüm dünyayı götüyle güldürmüştür. efendim tayland borsasından sonra en büyük düşüşü cuma günü -5,16 ile yaşamamızı sağlamıştır. efendim herşeyin yeri ve zamanı var lütfen şu acemi adamı biri başımızdan alsın yoksa her resesyon sinyalinde bu adamla baş etmek zorunda kalacağız.

gözler iyi bir yönetim sergileyen sürreya serdengeçti ve durmuş yılmaz' ı arar oldu. böyle bir konuma gereksiz acemi ve kraldan daha çok kralcı bir vatandaşın getirilmesi ne kadar acı. vatandaşa para havadan gelmiyor alın terine yazık.
- 2012 dünya için alışılmadık derecede belirsizlik barındırıyor.

- 2012 para politikası esnekliğinin devam ettiği, ancak öngörülebilirliğinin de arttığı bir yıl olacak.... demiş..

öngörülebilirliğin arttığı ve alışılmadık derecede belirsiz bence taban tabana zıt cümlelerdir.

acaba bize ne anlatmaya çalışıyor?
(bkz: guvernör)
Uludağ Sözlük yazarlarının pek sikinde olmasa da ekonomide ortalık toz duman. MB Başkanı olacak bu adam da cibiliyetsiz (muhtemelen AKP elinden çıkma) sözleriyle ortalığı daha da alevlendirdi.

iddiası şu: Yıl sonunda dolar 1.92 olacak yoksa ben sorumluyum. Faiz artmayacak (Başbakandan mı korkuyorsun) ama TL'nin değerini aslanlar gibi koruyacağız?

Nasıl? Göreceğiz. Ama buraya not aldık. 1.92 olmazsa kendisine soracağız.
tl nin değerini aslanlar gibi koruyacakmış.

sanki başka birinin söylemi gibi bu. üslubü aynı nerdeyse.

dolar 2.10 olunca çıkıp ağlamaz inşallah.
Kendisinin aslanlar gibi mahalle kabadayısı tandansında yaptığı konuşmaya da piyasadan aslanlar gibi tepki gelmiştir.

RTE tarzı o "ben asarım keserim, hayt huyt"lar anca Türkiye'deki koyunlar üzerinde etkili olur dostum, dünyanın şeyinde olmaz.

Konuşması sonrasında piyasanın tepkisi için:

http://twitpic.com/daiu1g
tayyip son yıllarda etrafını hep kendi karakterinde elemanlarla örüyor. mb başkanı erdem de bunlardan biri, sanırım bu kişi bizi bol sıfırlı tl dönemine geri götürecek.
wall street journal a makara malzemesi olmuş kişi. yarım saatlik konuşmasında yıl sonunda doları 1.92 seviyesinde görmekten bahsetmiş ama bu yarım saatte tl %1.5 değer kaybetmiştir.

kendini fed başkanı zannetmekten vazgeçip realiteyi öğrenmesi gerekir.
ilgili haber:
http://blogs.wsj.com/mone...a/?KEYWORDS=joe+parkinson
Anladığımız kadarıyla "dolar 1.92 olacak yıl sonunda" saçmalığından çark etmiştir kendileri. Artık sadece "faiz yükseltmeyeceğiz" demektedir, ama bu lafından da dönmesi çok uzun sürmeyecek.

Global piyasa gerçekleri, AKP'yi dinlemez hacı.*
(#21085353) 28.08.2013 tarihinde dediğim gibi. kendisi piyasalardaki fed etkisinden muhtemelen bihaber olmalı.

dolar an itibari ile 2.05
az evvel "tl nin değer kaybetmesinin kazanmasından daha düşük ihtimal" olduğunu söyleyen türkiye cumhuriyeti merkez bankası başkanı.

nasıl bir ekonomiye sahip olduğumuzu böyrooğn buradan çıkarın. değer kaybetmeyeceği tanımını kazanamayacağı üzerinden yapar olduk.

hayır ne zaman değer kazandı ki benim param, buna alışkınım zaten de; ulan alay eder gibi kaybetmesi kazanmasından daha düşük demeyin lan.

sabah sabah güler misin ağlar mısın.
sene sonunda dolar 1,92 olacak demişti bu akp bürokratı...

buna güvenip kendince ekonomistlik taslayan sözlük şoparlarını da kepaze etti kendisiyle beraber.

kardan adam olur akp bürokratlarından olmaz...
eğer yiğit bulut danışman ise bu adama sarmış olabilir. yoksa böyle hülyalara gerek yoktur.
"Yıl sonu dolar 1.92TL olursa şaşırmayalım" demişti, dolar yıl sonu 2.18 oldu, bütün bunların hepsi sadece bizi şaşırtmamak için, canım benim çok tatlısın, allah hiç şaşırtmasın.
ekonomi tahminlerin neden tutmadığının mantıklı açıklanması sanatıdır. tahminler her zaman yanılabilir. erdem başçı iyi bir ekonomisttir. hatası yanlış tahmin yapmak değil siyaset baskısını kaldıramayıp kukla başkan olmaktır. yazık.
desteksiz sallamanın kurbanı olmuş başkandır.
Tüm AKP kadrosu gibi halkla resmen alay ediyor.

Ağustos ayında dolar 2.05'de gezinirken, yıl sonu 1.92 olacak demişti. 12 Aralıkta da bu lafı hatırlatınca ocak ayını bekleyelim bi daha sorun, o zaman TL değerlenmiş olacak demiş.

http://haber.gazetevatan....ar-inadi/591711/2/ekonomi

Bugün 21 Ocak ve dolar 2.27.

Başçı, Recep'in kuklası olmak dışında ne işe yararsın?
Kendisi hukumetin ozetidir.

Afedersin ama sen ne sikime yararsin sayin basci!

Benim soyadindan bi tahminim var ama neyse.

Senin gibi, bir bok bilmemesine ragmen biliyorum diyen tipler yuzunden memleket bu halde.

Ya adam gibi isini yap ya da defol git.
Önce sıçıp sonra sıvıyor denilenlerden.