sözlüğe uzun,açıklayıcı,bilgi dolu entryler girmek eylemidir..aynı zamanda tüm beyinsel fonksiyonlar bu entryi girmekte kullanılır..ilham denilen $ey de çok önemlidir tabi.
yapılan bir ara$tırmada sözlüğe kendini beğendirmek amacıyla yanıp tutu$an yeni yazarların bu eylemi pek bir yaptığı görülmü$tür.. yememi$, içmemi$ entry kasmı$lardır.pekiii "sonunda amaçlarına ula$mı$lar mıdır?" orasını kendilerine sormak gerekir, fakat uzun uzun kasılan entryler genelde hedefine ula$ır. eğer yeni geldiyseniz; "vay be gerçekten iy yazıyormu$, bak nasıl kasmı$..sözlüğün böyle yazarlara ihtiyacı var, abi.ke$ke tüm yeni gelenler böyle olsa" denilebilir . yılın rookie'sine aday gösterilip lebron james misali yıldızınız parlayabilir . eğer eski yazarlardansanız "abi, bak yine kalitesini gösterdi adam.. helal olsun valla ,sözlüğün deği$mezi bu adam" denilebilir.. hatta all star seçilip mvp ödülü de alabilirsiniz.
fakat bunca güzel yanı olmasına rağmen olumsuz yanları da vardır tabii sürekli kasmaktan dolayı beyin hücreleri zarar görebilir ve bu durum bir süre sonra entry kusmak haline dönü$ebilir .beyin hücreleri zarar görmü$ yazar mantıksız $eyler yazabilir . bu da yazarlar tarafından ho$ kar$ılanmayıp " bu adam da iyice saçmalamaya ba$ladı..naylon entryler girip duruyo. nedir bu yaa!" denilebilir ..böylece bir entrymizi daha kasmı$ olduk .. yayımda ve yapımda emeği geçen tüm arkada$larım adına "iyi geceler" diliyor , bol $ukelalı entryler diliyorum ..
entry sicilmadigi surece acayip zevkli olabilen istir.

00:00 new mission. 1000 entry until midnight.

23:59 mission completed. you have reached 1000 entry until midnight.
*
hemen hemen tüm sözlüklerde geçen kavram. neymiş? entry kasmakmış? "napıyorsun candy pc başında? "entry kasıyorum. " bu kadar saçma bir şey olabilir mi? bence olamaz.

bir yazar sözlükte ne için yazar? düşüncelerini açıklama özgürlüğü tanındığı için, diğer yazarların bakış açılarını anlayabilmek için. bunun dışında zoraki entry girmek yazara ve sözlüğe ne kazandırır ki? hiçbir şey. zaten anlarsınız hemen bu tarz düşünceye sahip yazarları. tatsız tuzsuz oluyor zaten yazdıkları da .adam daha çok entry yazacağım , adımı duyuracağım diye bin türlü takla atıyor resmen. bari "ne yazmış bir bakayım da yazdığına değsin. belki beğenir de oy veririm." diyorsunuz. bir tıklıyorsunuz ki ya boş bakınız ya da geyik tarzında yazılmış içinde zerre espri olmayan, "sen söylemeseydin bilmiyorduk, bu sözlükteki herkes mal ya ondan." tarzında entryler görüyorsunuz.

dolayısıyla az ama öz yazmak, içinizden geldiği gibi hevesle yazmak, daha çok bilgili olunan konularda yazmak her zaman daha avantajlı. öteki türlü yazar kişisi hem kendi seviyesini hem de sözlüğün seviyesini düşürüyor farkında değil. az yazmışsın yahut çok yazmışsın ne fark eder ki?
(bkz: sözlüğü forum sanmak)
(bkz: entry kasmak damar sertliği sebebidir)
(bkz: isviçreli bilim adamları)*
yazmalıyım daha yazmalıyım en çok ben yazmalıyım parolası ile umarsızca entry yazmak.
Büyük ihtimalle hiç bir yazdığı tutulmayan...

Entry yazmak için yazdıklarından olmalı.
an itibari ile başladığım boş uğraş. istatistiklere girçem baane.
okumayıp, araştırmayıp entry sıçmak.
Kasma kasma kasma
Kasmadan da olur işte...
anneye babaya anlatmak imkansızdır.

- ne yapıyorsun evladım?
+ entry kasıyorum anne.
- fazla kasma kendini, rahat bırak.

- sabahtan beri bırakamadın şu bilgisayarı
+ entry kasıyorum dedim ya anne
- ne entrikası yavrum?
+ off anne.

- ben sana soğan hazırla demedim mi
+ gel gel entry kasıyorum
- kalk soğan doğra gerizekalı!

-anne, ne yapıyorsun beni gönderip?
+ giri giriyorum.
- vaaay.
Şu an yaptığım iştir.40 karakter zorunluluğu da vardır. Zekayı da geliştirir aslında.
entry kasmak, nasıl mmorpg tarzı oyunlarda exp para item kasılıyorsa, buna benzer şekilde entry sayınızı arttırmak için bol bol entry girmektir.
eğer işteyseniz ve yapacak işiniz yoksa vakit geçirmek için çok güzel bir eylem haline gelir.
hafta ortası, herkes izinde, işlerin halledilmesi yaklaşık yarım saati alıyor ve sonrasında mesai bitimine kadar süren akıl almaz uzunluktaki süreç başlıyor.
facebook'ta takıl, twittlere bak vs. ama bir yere kadar.

sonra da hadi bakalım entry girelim'e dönüyor olay.

bak yine kastım...
Işsizlikten başka bir şey değildir.
boş bakınız ve kısa entryler girilerek yapılabilecek eylem.
oytunkaranın master yaptığı konu. nasıl bi işsizlik bu abi be.
Gölü elek ile boşaltmak duygusunun vücut bulmuş halidir.
hunharca entry girip, bende burdayım, mesaj almak istiyorum, en iyi benim, oy verin lan oyyy gibi duygular beslenilerek yapılabilendir.
"karma 6000 olacak kanka şu entry yi beğensene eheheh" diyen yazarların yaptığı iş.
gençtik, deliydik, doluyduk; her şeyi boşalttık ve yaşlandık.
isim vermeyim birkac yazar arkadaşın (oytun, selia, essy vs...) dikkat çekmek için boş beleş başlıkları hortlatmasıyla gerçekleştirdiği eylem.
kas yapıyorsa varım.
boş amaçsız yazar eylemi bu yazarlarla muhattap bile olmam bir insan günde 30 dan fazla entry giriyorsa gereksiz bir tipdir.
bir zamanlar çok yaptığımızdı.