bugün

gaspar noe yönetmenliğinde bir film. 29. uluslararası istanbul film festivali'nde de yer almış.
http://www.imdb.com/title/tt1191111/
dmt'nin kullanımının etkilerini gözler önüne seren. çekimsel bir görsel şovla insanı sarıyor. kült film olduğunu ve artı 18 sınırlaması bulunmakta.
etkileyici bir film olduğu halde sıkıcı.
kaliteli aslında fakat çok ağır.
herkes izleyemez bu filmi.
ilk sahnelerinde feci derecede uyuşturucu kullanma/tatma/bir kez olsun deneme* isteği yaratırken, finalden bir önceki ön final sahnesinde 'az evvel bu merete özenen aklıma s.çayım ben' hissiyatı yaratan film.
mesajını seyircilerine fazlaca ileten bir film. bunun sebebi de yönetmenin evvelden bu meredi tatması ve bırakması diye düşünülmekte.

--spoiler--
yönetmen finaldeki uzuuun mu uzun gereksiz mi gereksiz o kadar insanın sevişme sahnesini yalnızca bir çifti seviştirerek de anlatabilirdi. angut değiliz halden anlarız. izlediğin normal filmin son sahnede erotik filme dönüştüğünü görmek iç burkutucu.*
--spoiler--
izlerken sıkıcı gibi gelsede filmden sonra ciddi manada etkisinde bıraktığını hissettiriyor. inanılmaz derecede kafa yapıyor bu film. çok ilginç bir havası var. film değil, öte birşey. gerçekten mükemmel olmuş.
uyuşturucu filmi.

arkadan vereceğsin dubstepi,
tuz biber.
bir gaspar noe filmidir. filme başladım. 22 dakika sonra kapattım. 2001 uzay yolunu bile rahatça, yaydıra yaydıra izleyebilmiş bir insanım. size kalmış oylamak sözlük. bu filmi, o izleyemeyenlerden olan bir birey olarak kendimden gurur duyuyorum. ayrıca bi önceki cümledeki mantık hatalarını bence össde sorarlar. bunla kalmayıp üstüne yanlış soru diye iptal bile ederler.
orijinal bir film lakin çok yavaş ilerliyor. yine de ben beğendim. hemen sıkılan bir yapınız yok ise bu filmi tavsiye ederim.
çok iyi, çok yavaş.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.