1. 1.
  --spoiler--
  akıllarda en çok, yaklaşık 9 dakikalık tecavüz ve yangın tüpüyle adamın kafasının parçalanma sahnelerinin kaldığı film. en önemli özelliği filmin tersten gitmesidir. yani son sahneden ilk sahneye doğru.. ama;
  (bkz: düşünce güzel uygulama kötü)
  --spoiler--
  8 -2 ... redwinemania
 2. 2.
  2002 yapımı Gaspar Noe filmi. başrollerini (bkz: monica bellucci) ve (bkz: vicent cassel) paylaşmıştır. Konusu kısa bir zaman dilimi içerisinde geçen şiddet tecavüz ve intikam şeklindedir. Sinema tarihinin en sert şiddet ve tecavuz sahnelerini barındırır. değişik kamera açıları ve monica balucci'nin filmin ikinci yarısındaki çığlıkları nedeniyle sinemada izlemesi zor bir filimdir. zaten sinemada bu filmi baştan sona izleyen çok azdır.
  yanılmıyorsam cannes film festivalinde ödül almıştır. filmin sonunda (bkz: a clocwork orange)'a gönderme vardır.işlenişi akıl defrerindeki gibi tersdendir. Film genelinde insanın keşke şu olsaydım dediği bir karakter yoktur. fakat film tarantinonun salt şiddet filmlerinden değildir. daha çok anlatmak istediğini anlatan bir film olarak akıllarda yereder. gaspar noe gala da bir muhabirin "bu sahne tecavuzu özendirebilir mi?" sorusuna
  "normal bir insanı nefret ettirmeli ve bu tarz eylemlerden alı koymalıdır." cevabını vermiştir.
  4 ... zero95
 3. 3.
  türkçeye dönüş yok diye çevrilen Gaspar Noe filmi.
  bi kesim ay bakamıycam diyip filmi terk ederken bi kesim de şiddeti ve aşkı gözümüzün içine soka soka anlatan noe'yi baş tacı etmiştir.
  2 ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  kamera açıları nedeniyle baş döndüren hatta zaman zaman yeter artık dedirten film.
  3 ... arkun
 5. 5.
  tecavüz konusunda adını kazıyacak bir film hele amcamın kendini konan zanneden arkadaşın kolunun üstüne ayagıyla basıp kırması sinemada yanımda oturan oglan ve kiz arkadaşının zıplayarak koltuklarını değiştirmesine sebep olmuştur..
  ... mustafa
 6. 6.
  seyircilerin çok keskin hatlarla ikiye bölünmesine neden olan filmdir. çoğu insan filmi "sapıkça" bulup, beğenenlere aşırı tepkiler vermiştir.

  evet özellikle ilk yarısının seyri zordur. zaten çoğu fire de burda verilir. ancak ne kadar iğrenç ya da vahşice olursa olsun, bu ve benzeri olayların hergün birilerinin basına geldiği unutulmamalıdır.

  özetle yozlaşmanın salt anlatımıdır.
  2 -1 ... alas
 7. 7.
  amacı zaten izleyicinin sinirlerini bozmak olan film, ters işleyişi ve yer yer vahşet, yer yer de dozu ayarlanamamış görünen erotik sahneleriyle daha onuncu dakikada bunu başarmaktadır. eğer amacınıza ulaşıyorsanız, başarılı olmuşsunuz demektir..
  ... sciende
 8. 8.
  Cannes Film Festivalinde Altın Palmiye'ye aday olan, insanın kanını donduran, ayağını yerden kesen sert, acımasız ama seyredilmeye değer bir film
  ... celibon
 9. 9.
  "geriye dönüş yoktur.
  çünkü zaman her şeyi mahveder.
  bazı şeyler onarılamaz.
  insan bir hayvandır ve
  intikam isteği doğal bir güdüdür.
  çoğu suç cezalandırılmaz.
  sevilen birini kaybetmek,
  insanı yıldırım çarpmış gibi sarsar.
  çünkü aşk yaşamın pınarıdır."

  filmin iskeletini oluşturur.
  10 ... cikarinbeniburdan
 10. 10.
  insanın arkadaşlarını terk etmesine neden olabilecek filmdir. Şöyle ki;
  Diğer 2 arkadaşıyla * gittiği filmin çıkışında nevri dönen jonathan , hislerini paylaşmak amacıyla şu bahtsız soruyu sorar yanındaki insancıklara;

  -Abi nasıldı film , harikaydı değil mi? Ben çok etkilendim yani...

  Ve tabii cevabını da alır , kaşınmış ne de olsa ;

  -Tabii olm muhteşemdi film. Hele o tecavüz sahnesi yok mu... Tekrar tekrar izlicem valla.

  -?^#!'+^!%//

  Hemen bir mazeret bularak adamların yanından uzaklaşılır ve mümkün olduğunca selam sabah kesilir bu olayın sonunda...

  (bkz: insanları tanıma yolları)
  2 ... jonathan