1. 1.
  Edirne'nin güzide ilçesi..Saroz körfezinde olup, egenin en kuzeyinde yer alir. Yunanistan'in semadirek adanisina karsi duser. Buyuk iskender'den kalma bir kalesi ve henuz istanbul alemince kesfedilmemis, mavi bayrakli essiz denizi ve genis bir sahili vardir.
  4 ... goksunv
 2. 2.
  Eski güzelliğini kaybetmiş olan kıyı ilçesi.
  2 ... bal
 3. 3.
  eşsiz bi sahili olan süper kıyı ilçesi! (bkz: memleket kokusu!)
  3 ... little girl in bloom
 4. 4.
  yayla, büyük evren, gülçavuş, sultaniçe, enez, erikli .. diye gider saroz korfezi. enez ise anası babasıdır bunların bi nevi.
  3 ... heidi
 5. 5.
  Çok methini duyup bu yaz gittikten sonra hayal kırıklığına uğrayıp, üstüne bir de sahilde oturan albay kodadlı bir zattan kazık yediğimizi öğrenip, sonraçok yakınındaki yaylaköy'e gidince kafamı taşlardan taşlara vurduğum bölge.
  1 ... mikrop
 6. 6.
  istanbul üniversitesi'nin sosyal tesislerinin bulunduğu ilçe. sözkonusu tesis ve ilçe sayesinde birçok üniversite öğrencisi kısa süreliğine kaynaşma olanağı bulur. * *
  2 -1 ... schenardi
 7. 7.
  trakya üniversitesi'nin tesislerinin de bulunduğu, gidilesi görülesi bir yerdir.
  2 ... vernon sullivan
 8. 8.
  içerisinde gulcavus, sultanice ve yayla gibi kendisinden daha şirin ve küçük yerler barındıran yaz aylarında populasyon artısını tarif eden ilçe.
  1 ... heidi
 9. 9.
  sinekleriyle de bilinen yerleşim yeri.
  2 ... yasakani
 10. 10.
  mükemmel denizi, tarihi dokusu ve essiz yesilligi ile gidilesi, hatta gidilip donulmeyesi, icerisinde kim bilir kac yaz askı hikayesini barındıran, ozlenmesi bile insana huzur veren cennetten bir kose.
  3 ... kor bicak