bugün

katıldığı televizyon programlarında gitgide daha rahat bir tavır sergilemektedir. 2-3 sene önce lafları ağzından kerpetenle çekerken şimdi susturamaz oldular.
kendisi cem karaca ve barış manço'yla karşılaştırılmaya başlanmıştır ki ''birazcık sakin'' demek istiyorum onlara...
görsel

işte öyle bir şey...
kağıtevler albümündeki hoşçakal parçasıyla gönülleri bir kez daha fet etmiş sanatçıdır.
Ya bu adamı kim aldattıysa Allah razı olsun. Onun sayesinde Türk gençleri güzel şarkılar dinledi. burdan şuan nerde olduğunu bilmediğim teyzemede selam söylüyorum ayrıca.
kendisi hakkinda yapilacak en iyi tespit kanimca teomanin tek rakibi olmasindan cok, erkin korayin veliahti oldugudur. erkin baba baslatti bu arabesk rock yolunu. arkadasin muzigine bakiyorsun pekala rock yapiyor, sozlere bakiyorsun en damar arabesk sarkilarla yarisir derecede. debut albumunun ekmegini cok yedi. ikinci albumu ilki kadar basarili degil fakat yine de sozler harika, direk damardan. tikican ve emocan tarafindan sahiplenilmesi yazik. adamin yazdigi sozleri 12-14 yasinda ki gerizekali kizlarin hayati anlamis gibi anira anira soylemeleri bu adami gercekten sevenlerin asabini bozmaya yetiyor. bakalim kagit evler albumu kac sene goturebilecek bu guzide kardesimizi..
adamın yazdığını 12 yaşında hayatı anladığını zanneden gerizekalı kızlar beğeniyor, çünkü emre aydın'ın bu yaptığını çoğunlukla 12 yaşındaki gerizekalı kızlar yapıyor.

yani genelde onlar bütün dünya kendilerine karşı, hayat çok pis ve amerika çok kaka zannederler.

hayır bir de baya rock yapıyor falan demiyor musunuz, çok normal bu adamın baydın iken aydın olabilmesi bu ülkede.

çok acılısınız lan. sinirlerim bozuluyor. gidin biraz müzikal falan izleyin.
kendisini kim aldattıysa elleri dert görmesin. bizlere bu şarkıları dinletti. ( hoşçakal -git - dayan yalnızlığım. vb.. )
bu yağmurlar klibindeki performansını baz alarak, korku filmi çekse üstün başarı göstereceğini düşündüğüm şarkıcı. klibindeki bembeyaz yüzü ile kendisine kısaca edwardda* diyebiliriz zannımca.
albüm şahane olmuş ama... hele hoşçakal diye bir şarkı var, alır götürür derim ben...
hoşçakal olacaklar sensiz olsun...
şanlıurfa'daki turne konserinde, powerturk yarışması kapsamında tanıştığım muhteşem sanatçı...
bugun ankara'da hacettepe'de konseri vardır.
yeni albumu gripinin yeni albumuyle çok benzeyen, hatta çıkış şarkıları "durma yağmur durma" ve "bu yağmurlar" şarkılarının müzikal açıdan aynı alt yapıya sahip olması ve ilk albume göre ( (bkz: beni unutma) , (bkz: hoşçakal), (bkz: son defa) şarkıları hariç ) pek başarılı bulamadığım müzisyen.
fean halde boynuz yemiş, şarkıları hep o yönde ama klipleri çok güzel, beğeniyorum ben büyük bir ihtimalle yabancı bir yönetmen çekiyor.
ben takip ediyordum kendisini, ki bu noktaya zor geldiğini biliyorumhelal olsun, o değilde bir röprotajında şöyle demiş, ideolojik şarkıları sevmiyorum öyle şarkı sözlerini de sevmiyorum.
bende sanat sanat içincilerdenim de, şu var, ama şarkı sözleri de bir şeyler anlatmalı ya, insanalr dan, ilimden irfandan, hayattan, bu coğrafyadan beslenmeli, yoksa popüler kültürün bir kölesi uşağı olursun ki çok kötü. bu yüzden takdirim azaldı yani.
benim gözümde hiç bir esprisi olmayan "şhhhh, şhhh" sesini çıkartarak şarkı söylemeye çabalayan melankolik insanların sevgilisi şarkıcı. hayır o "şhhhh" sesi nerden çıkıyor onu anlamadım neyse ben bir şey demiyorum ya.
son albümü, normal bir insanı intihara sürükleyebilecek niteliktedir, aşk acısı çekenler dinlememelidir. aşk acısı çekmeyenler için de acılı şarkılar birşey ifade etmemektedir. dolayısıyla dinleyip üzülmenin manası yoktur.
bu sene çomü bahar şenliklerine gelecek olan şarkıcı.
bu akşam itüfest 2010 kapsamında sahne alacak olan güzel sesli şarkıcıdır.
ikinci albümünü beğenmedim. ilk albümü daha güzeldi. içtendi. kalitesi düştü nazarımca.
önceden çok sevdiğim sonra acayip soğuduğum ve yeni albümünün akabinde tekrar sempati duyduğum insan.
emre aydın tu kaka diyen bi grup vardır , yok emre aydın teenage'lerin sevgilisi. emocu sünepe beyinlerin prensi vs vs. bunlar beni hiç ilgilendirmiyor. o yaşları da geçeli baya bi oldu. ben kulağıma hitap edip etmemsine bakarım. sesine bakarım ,düzenlemelerine dikkat ederim, dinlerim derinlemesine. bu kalitesiz müzik piyasasında o derinliklerde benim gördüğüm tek şey 'kalite'. bu yüzden emre aydın bana göre çok iyi bir yolda ve çok da güzel şarkılar yapıyor. gocunmaya gerek yok.
söylenen sarkıları tekrar en guzel halde soylemıs,sarkılarında ruhun taaa en derinlerine inen,insanı olduğu yerden farklı dünyalara sürükleyen,sesi,duruşu,sarkılarının sözleri farklı olan,mükemmel rock şarkıcılardan biridir.ne yaşadığını,ne hissettiklerini atlamadan,dümdüz şarkılarına yansıtmıstır.
bak samimi soyluyorum; omuruligime saplaniyor sarkilarin sayin sanatci! agzimiza sicti kendisi evet. durmaksizin kağıt evler yapiyoruz kuruttugumuz goz yaslariyla.

(bkz: beni unutma)
(bkz: belki bir gun ozlersin)
Cok guclu sarkilar. Cok cok fazla... erkek adam bu kadar dibe iner mi? Inmesi gerektiginde orada onu emre aydin karsilar. zehirler akitilir, yurekler yikanilir.

kendisi iyi ki vardir.
vasat şarkılar söyleyen kalitesiz popçudur.
hem yara, hem ilaç.
son albümündeki pek çok şarkıda hıçkıra hıçkıra ağladığımı; ama albümü alıp başucuma koyunca sakinleştiğimi bilirim ben.

evet! iyi ki var o, hep de olmalı.
ikinci albümünü bile yapamayacağını iddia ettiler zamanında. inanmadık biz, bu muhteşem albüm de kapak oldu birilerine.
son albümünde "tam dört yıl olmuş dün" parcasında yer alan ...
Yani kaybettim seni
Elimle koymuş gibi
Ne kadar istemiştim
Nelerden vazgeçmiştim
Bir şey olmak için
Hayatında senin...

sözlerinin etkisiyle gün boyu yeniden başa alınıp dinlenebilinen sanatçı...