bugün

emre aydın'ın, yakında çıkacak olan 2. solo albümünün muhtemel adı.

edit: muhtemel değil, kesin efendim.

http://forum.emreaydin.org/index.php?board=97.0
15 martta çıkması bekleniyomuş. kendisi söyledi efendim.

--spoiler--
@DenizTunali sanırım mart 15 i bulur prosedür işlerinin bitmesi vs
--spoiler--

(bkz: twitter ın hayatımıza kattıkları)
merakla beklenen albüm. hayal kırıklığı olmaz umarım.
http://www.gercekpop.com/?p=14221
sonunda çıktı dediğim albümdür..hasretliğini çok çekmişliğim vardır.
çıkmasına 4 gün varken emre aydın'a ait web sitesinden 30 saniyelik tanıtım versiyonları dinlenebilen albüm. o kısacık tanıtımlardan da belli oluyor, yine sağlam bir albüm geliyor.
cemali'nin yıllar önce seslendirdiği muhteşem şarkı "duymak istiyorum" un emre aydın tarafından tekrar yorumlandığı albümdür kendileri.
emre aydın'a ait son albümün adıdır. parçaları kısa kısa dinlemek isteyenler için adres: http://www.emreaydin.org/ana-sayfa.html
hoşçakal şarkısıyla yürekleri yakacağa benzeyen yep yeni emre aydın albümü.
kağıt evler içinde
ateş yakmak gibi
ısınmak için
sana gelmek böyle işte
parçalanmak milyon kere.
o iğne sessizliği
bir terzi ağzındaki
sensiz olmak böyle işte
niye böyle niye

ah olmuyor
ne yapsan olamıyor
hep buzlu yolların
yürünmüyor yürünmüyor

ve sen en yanlış kadın
sende kalmak bile bile
yüzünü çizmek gibi su üstüne
adını anmak gizlice
kağıt evler içinde
yanmış herşey düşler bile
peki sen en yanlış kadın
nasıl en çok sen acıttın

ah olmuyor
ne yapsan olamıyor
hep buzlu yolların
dönülmüyor dönülmüyor.
bugünden itibaren, müzik marketlerin raflarındaki yerini almış olan albümdür.
kağıt evlerin on numaralı şarkısı. *
son defa şarkısı mükemmel olan albüm.
hiç kuşkusuz son yılların en iyi türkçe albümü.
olmuş bu denilebilecek albüm.

son defa, hoşçakal, kimse olmadı senin gibi, kağıt evler şarkılarına dikkat edilmeli. lakin geri kalan şarkılarda güzel ve özeldir.

eline emeğine sağlık demek lazım.
kendini boynuzlayan kadını kullanarak
para ve şöhret kazanmayı felsefe haline getiren kişidir

görünüşe göre bu senelerce sürecek.
yine, "adam yapmış" dedirten albümdür. ellerine kulaklarına sağlık emre aydın.

edit: gizli bkz.
tam mazhar alanson'un sesinden dinlenecek şarkı aslında.
çok kaliteli albüm olmuş yine. dinledikçe bağımlılık yaratıyor.
emre aydın'ın ikinci albümü.
ve tek kelime ile muhteşem.
teker teker şarkı adlarını yazıp yorum yapardım ama benzer cümleler kuracağım için bundan vazcaydım.
helal olsun diyorum ne diyeyim ama sanırım son defa başka bir kulvarda.
o nasıl bir şarkıdır.
aferin çocuk sana.
şarkı sözlerine gereken önemi gösterdiğin için de bi daha aferin.
çok eskiden bizim çocukluğumuzda gazetelerin kuponla verdiği evlerdir. *
internet üzerinden az önce duymak istiyorumun yorumunu dinledim ve saygımdan dolayı bu albümün hiçbir şarkısını indirmeme kararı aldım. birazdan gidip satın alacağım, fiyatı önemli değil. her gün bir şarkı dinleyeceğim. önümdeki 10 günü heyecanla beklemekteyim.

albümün şarkı listesi şu şekildedir:
1-bu yağmurlar
2-alıştım susmaya
3-hoşçakal
4-tam dört yıl olmuş dün
5-duymak istiyorum
6-ayrı ayrı
7-kimse olmadı senin gibi
8-geniş zamanlar yok
9-son defa
10-kağıt evler
müzikal olarak emre aydın 'ın diğer albümleriyle kıyaslandığında gerçekten çok başarılı bir albüm, sound olarak mükemmel. fakat bu aşk acısı muhabbeti bu albümde sanki eski albümlere kıyasla daha bir hafif olmuş; bu adamın bazı şarkıları gerçekten içimi acıtırdı, fakat bu albümde o hissi fazla alamadım. ya ben iyileştim, yada emre bu albümle beraber iyileşmiş, karamsar gözlüklerini çıkarmış gibi duruyor. herşeye rağmen kesinlikle dinlenmesi gereken bir albüm, bayinizden ısrarla isteyiniz.
albümü o kadar beğendim, emre aydın'ı da o kadar çok özlemişim ki hiçbir şarkıyı diğerinden ayıramıyorum. beklentilerimin üstünde bir albüm olmuş diyebiliyorum sadece. sözler diğer albümde olduğu gibi öne çıkıyor zaten, emre aydın'ın yorumcudan önce ne kadar iyi bir söz yazarı olduğunu gösteriyor. hüzün, yalnızlık, ayrılık ve buram buram geçmiş kokan bir albüm. unutmak neden bu kadar zor ki?
bu yağmurlar ı bir kenara bırakırsak, bende afili yalnizlik albümünün biraktiği etkiyi birakmayan albüm. şöyle ki bu albümde belki bir gün özlersin , dayan yalnizliğim ,bu kez anladım, şarkılarindaki duygu yoğunluğunu bulamadım. ama eminim ki dinledikçe daha da seveceğim bu albümü de. albümün öne çıkan parçaları bu yağmurlar * , hoşçakal, alıştım susmaya ve son defa dır.
ah ah bu adam ne yapar böyle anlamam. yani söz yaralğın dibine vurmak böyle birşeydir işte. mükemmel bir albüm olmuştur.