Bu mesleği icra edenlere Kesinlikle güvenmemek gerekir zira ağır silkerler.
Yani keriz silkerler.
Dolandırıcılık yüksek okulu mezunudurlar.
internet gibi bir şey varken bunlara para kaptıranlar ve insanları bunlara kazıklanmaya mecburbırakan ev sahipleri sinirlendiriyor beni.
Bunlardan kurtulmak mümkün değil. Sahibinden. Com bu adamlara çalışıyor resmen. ilana bakıyorsun sahibinden yazıyor. Arıyorsun karşına yine emlakçı çıkıyor amk adamlar her yerde.
soygunculardır.
ismini bile duyduğumda irrite olduğum meslek grubudur.
Gayrimenkul kursuna gittiğimizde hocanın sözü meclisten tutarak emlakçılara çakal, kurnaz falan gözüyle bakılıyor demişti. Gayette hak verdim. Adam 100 bin liraya sat diye evi veriyor emlakçı alıcı ve satıcıyı görüştürmeden 110 bine satıyor. Hayatın içinden örnekler var. Ayrıca önüne gelen emlakçı oluyor. Bakkallarda berberlerde bile satılık/kiralık yazısı olabilir. Yeni gelecek yasa ile her önüne gelen bu işi yapamayacak. Devletin de denetlemesi gereken bir meslek dalı. iyileri de elbet vardır fakat 100 emlakçı orospu çocuğu olduğunda diğer iyi 100 emlakçıya da orospu çocuğu gözüyle bakılıyor.

En ağır orospu çocuğu bulunan meslek dalı için ; (bkz: müteahhit)
ev alım satım işlerine bakan ve gayrimenkul üstüne çalışan kişilere verilen isim.
yatacak yeri yok bunların.
iyi olanları da var fakat büyük çoğunluğu orospu çocuğudur. kötüleri yüzünden iyi emlakcılara da kötü gözüyle bakılıyor.

her önüne gelenin emlakçı olması durumu söz konusu. bunun önüne geçilecek yasa yolda.
Dağın başındaki elektriği, suyu geçtim kadastro yolu bile olmayan bir araziyi bina ruhsatı alabilirseniz tam villalık çok süper bi yer %40’tan sana bi villa düşer diyerek bir milyon liraya satmaya çalışan insanlar topluluğu.
beden eğitimi öğretmenliğiyle kapışabilecek meslek.
Haramzade çete tipler. Ölse bir bardak su verilmez bunlara. Evet.
Az da olsa dürüstleri ve iyi aile çocukları vardır. Birisini tanıma imkanım oldu.
Henüz emlakçıya hiç işim düşmedi. Ne karım ne de zararım olmadı. Ama aslında kazanç kısmından ziyade güvenlik riski yüksek olan meslek. Düşünsene binbir türlü ibsanla bomboş evlere gidiyorsun. Özellikle kadınlar için zor meslek. Her an tacizci tecavüzcüyle bomboş evde başbaşa kalabilirsin. Sürekli yanında silah falan taşıman lazım.
abicim, hiç tanımadıysam 50tane tanıdım...

bir tane mi helal süt emmiş çıkmaz aralarından...

anlamadığım meslek grubu...

neyin mesleğiyse artık...

bir tane insan evladı çıkmadı karşıma...

alayı üçkağıtçı, yalancı, tırşikçı...
müteahhit ile birlikte üçkağıtçıların alayı.
Dolandırıcı şerefsizler. Her yeri ele geçirmişler bir de.
Acilen ortadan kaldırılması gereken meslek. devlet sahibinden kiralık ya da satılık ev konusunda ev sahibini koruyan kanunlar hazırlamalı ve hırsız emlakçıları saf dışı bırakmalı.
dün bir cadde üzerinde gördüğüm emlakçı da adam ek iş olarak masaya bal ve sıvı yağ koymuş satıyordu.
(bkz: yapilirken ahlakin kenara birakildigi meslekler)
Nedense gözümde beyaz bir mercedes canlandı o laz müttahit arabası değil miydi ya?
Bir malı 100 liradan ilana koyup arkadaşına 120 liraya satın aldırıp malı kaçıran müşteriye 130 liraya satan orospu çoçuğudur.

Arada götürdüğü komisyonlar da asgari ücretin birkaç katıdır.

Allah topunuzun belasını versin cahil cühela tayfası!
Çok garip ruh halli insanların erbabı olduğu meslektir. Dünyanın her yerinde aynıdır. Sanki emlakçı olmanın ilk şartı serefsiz olmak gibiymiş gibi hepsi aynı maldır. Paraya taparlar ve ona ulaşmak için yemeyecekelri bok yoktur. Üzerinde deneysel araştırmalar yapılmalı ve tezler yazılmalıdır
bu işten çok deli para kazananda var 2 ay içinde iflas edende. kurt olacaksın nerede ev var arsa var hemen kapıp sağlam müşteri bulacaksın. sağlam gözü açık olanların yapacağı bir iştir.