1. 1.
  turkiye'de her on kisiden birisinin ismi.
  3 ... laz pacino
 2. 2.
  rte nin karısının ismi.
  peygamber'in süt annesinin ismi,
  komşunun ismi, diğer komşunun kızının ismi...
  3 -2 ... palta
 3. 3.
  herkes için olagan bir isim olabilir ama ismi güzelleştiren o isme vücut kazandırmaktır..içimdeki boşlugu dolduran ve hayatımda olmamasını aklımdan bile geciremedım biricik canım nedimem(daha öle bir faaliyet yok ama )
  3 ... rende
 4. 4.
  Aklıma he nedense,her zaman 'parmağında yüzükler,kolunda bilezikler,ben sana hayran olayım oy oy emine,nedir bu güzellikler'adlı komik şarkıyı getiren isimdir.
  2 ... mavi
 5. 5.
  kendisinden emin olunan manasını taşıyan, ancak bilinse bile akla bu güzel manası ile gelmeyen garip isim.
  1 ... hafiye
 6. 6.
  arapça kökenli bir kız ismidir. anlamı inanılır, güvenilir, korkusuz, sakıncasız, tehlikesiz kimsedir.
  2 ... sevgipitircii
 7. 7.
  EMiNE Türkiye'de en çok kullanılan 46. isim (... 44. orhan, 45. derya, 46. emine, 47. hülya, 48. zafer, ...). Ülkemizde yaklaşık her 324 kişiden birinin adı EMiNE ve ismin yaygınlık oranı binde 3.09.

  EMiNE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:04 itibariyle yaklaşık 222,245 kişinin isminin EMiNE olduğu ve EMiNE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3673 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

  EMiNE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,308 EMiNE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada EMiNE sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

  EMiNE Türkiye'nin en yaygın 46. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 46. ad ise Henry ismi. EMiNE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 44. Susan 45. Anne 46. Henry 47. Gary 48. Arthur isimleri de sayılabilir.

  http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
  ... kuntayi kinteleyen adam
 8. 8.
  Film.
  Kimsesiz bir kız olan Emine (Filiz Akın), bir gazinoda temizlik işçisi olarak çalışmaktadır. Kardeşi Metin'i (Tarık Akan) okutabilmek ve annesine (Şükriye Atav) bakabilmek için kirli işlere bulaşmayarak zengin olmuş sert karakterli gazinocu Murat (Ekrem Bora), emine'nin çalıştığı gazinoya zorla sahip olur. Murat, yarattığı yeni sanatçısı Emine'ye aşık olur. Emine ise patronunun kardeşini sever.

  Orhan Aksoy'un 1972'de Sadık Şendil'in senaryosundan çektiği "Emine", sonradan görme şarkıcı olan yüzlerce yoksul kız öykülerinden biri. Pek çok benzerinde olduğu gibi şarkıcı kız, kendini seven kişileri, birbirine düşürüyor, mutsuzluğa sürüklüyor. Kendi de batağa yuvarlanıyor. iyi yürekli gangster, masum yüzlü kardeş ve müzik evreninde bir anda baştacı edilen yoksul kız üçgeni üzerine kurulu "Emine", alaturka şarkıları ve acıklı konuları seven izleyicileri hoşnut etmek amacıyla hazırlanmış, çağını çoktan doldurmuş, şarkısı bol, gişe melodramlarından. 9. Antalya Film Şenliği'nde Şükriye Atav yardımcı kadın oyuncu ödülü kazanmıştı.

  Yönetmen: Orhan Aksoy
  Senaryo :Sadık Şendil
  Görüntü : Cahit Engin
  Oyuncular : Filiz Akın, Tarık Akan, Ekrem Bora, Şükriye Atav, Osman Alyanak

  1972 Arzu Film
  1 ... rick blaine
 9. 9.
  Geneli çirkin olan kız ismidir.
  1 -8 ... claynox
 10. 10.
  the way i am isimli süper bir parçası olan beyaz rapçinin teyze kızı.
  ... preston