bugün

göz rengi.
feridun düzağaç şarkısı.
sözleri;
gözlerini ver umudum olsunlar
öyle güzel pırıltısı var sönmez onlar
saçlarında dans eden coşku
belkide rüzgar
körpecik mutluklara hazır olsun kalbin
zamanı gelince durma
ela
bir gün gelir aşkı bulursun
sıkıca sarıl ona
yüreğine yaz adını unutma
ela ela ela ela . . .
bg., rum. gel
soy ismi yeşil olan manken.
gülten dayıoğlu'nun sekizinci renk adlı romanında adı geçen psikolojisi bozuk kız.adını bir aşk hikayesinden almıştır ve "ela" aynı zamanda rumcada "gel" anlamındadır
Yunanca'da birden cok anlamı olan bir kelimedir.

Temel anlamı : Gel ! komutudur.

Ama ingilizcedeki come on! anlamı da vardir. Yani "hadi yaa" , "gercekten mi?" , "hadi ama" gibi.

(bkz: ela re malaka)
de gülüm! De ki: ela bir günde gelecegim
istanbul darmadagin olacak, saçlarim
darmadagin. Hepsi, darmadagin! *
göz rengi, kiz ismi.
açık kahverengi göze verilen isim.
(bkz: sekizinci renk)
sarıya çalar kestane rengi.
yakın zamanda açılan cihangir mekanı.bilmeyenler için leylanın'da bulunduğu otel villa zürih'in sekizinci katında yer almaktadır.burada'da ekip başı deniz turkali.akşamın ilk ışıkları ile açılan mekan ispanyol ağırlık mezeleri ile saat 23,00 den 04,00 e kadar hareketli bir gece gecirmenizi sağlayabilmekte.mekan topkapı sarayı, ayasofya, sultanahmet camii'nin yer aldığı tarihi yarımada ile boğaziçi köprüsü ve haliç'i seyredilebilme imkanıda sunmakta.benzerlerinden servis ve fiyat açısından çok çok kaliteli olan yerdir aynı zamanda.gidip,görüp,eğlenmekte fayda var..
efenim kendisi gece ibo show un davetlileri arasındaydı, pek izlemem ama mecburen izlemek zorunda kaldım bu programı. neyse konu bu değil, konu; adı ela olan fizik ölçüleri 90/57/90 olan kendisine bir sıfat bulamadığım aslında bir çok sıfatı kendi üslubu ile çevresindekilere aksettiren şahsiyettir.

o nasıl bir kıyafet, o nasıl bir cıvıklık aman allah' ım bir bayan olarak ilk önce kendimden utandım. yuh dedim izlerken, yuh yani!!

ibrahim tatlıses de nerden bulur böylelerini hiç anlamam.

giydiği kıyafet bir kere ofsayt bunu da geçtim bir de o kadar seyircinin ve bu programı izleyen binlerce halkın gözü önünde bacak bacak üzerine atması, sırf gögüsleri biraz daha görünsün diye program boyunca orasını burasını çekiştirmesi....hakikaten yazık!!!
çok güzel bir kız ismi! aynı zamanda göz rengi!
(bkz: ela gozlum)
çok canlar yakan göz rengidir. akabinde çok da türkü yaktırmıştır.
türk pop camiasının yeni motor adayıdır kendisi..
onda bir star ışığı vardır! hor görülmemelidir. o büyüyünce, tuğba ekinci olacaktır. tuğba ekinci ilk defa ibo showa çıktığında budur demiştim!! şimdi aynı lafı ikinci kere ediyorum. budur.. *
despina vandi'nin cok guzel bir sarkisi.
gözleri ela sözleri bela diye başlayan bir rafet el roman şarkısı vardır.
yunanlıların telefonu açarken kullandıkları söz.
gel anlamına gelse de bizdeki gibi "alo" mu demek yoksa daha çok "efendim" mi demek orasını bilemeyeceğim.
göze çok yakışan renk.
bal rengi. * * *
gözbebeği bir göz rengi.

bir seni sevdim, bir de seni sevmemi
ela gözlerine bakarken okyanuslara daldım
seni neden sevdim bilmiyorum ama
ben aşkı seninle tattım

süpermen hesabı uçuyorum göklerde
akıl bir karış havada, karizma yerlerde
çare ak sakallı dedelerde
bırak ay gitsin, sen bu gece de kal benimle

oturmuşum karşına izliyorum seni
seni izlerken kaybediyorum kendimi
gözlerimde gözlerini arıyorum
sözlerinde sevgimi aradığım gibi
*
ilköğretim 1. sınıf ilkokuma programında ses yöntemine geçilmesiyle birlikte ilk üç sesle elde edilen, çocukların çok kolay yazıp okuduğu isimdir.
koyu yeşile çalan kahverengi karışımı bir göz rengidir. bal rengi? sarıya çalan kestane? ne alakası var anlamadım?! anlaşılan herkesin "ela" anlayışı kendine göre!