bugün

zaman zaman nesnel entrylerede verildiğini görüp,duyup anlayamadığım hede.siyah'a kara yazabiliyorsunuz ve ekşi oy alabiliyor,enteresan.çok faydalı olduğunu düşündüğüm sözlük fasilitesidir o ayrı.
genellikle verilen ayarlardan sonra alınır.
(bkz: verdim gitti)
(bkz: sattım gitti)
aksi oydur kendisi.
bazı kişilerin silahıdır,kurşunudur doğru söyleyenlerden hoşlanmazlar ve silahlarını yazarlara doğrulturlar eksi oyları verirler ileride bir kitap yazarını,bir köşe yazarını öldürmeleri mümkündür...*
uludağ sözlükte genellikle entry içeriğine göre değil, entry'yi yazan kişinin nickine göre verilen oy.
futbol konusunda entry girilmesi halinde kesinlikle alınacak oydur.
ben butonuna basınca yazarın karşılaşacağı, en son kötü oylanan entrylerine verilen oy. dünyanın sonu değildir ve gelişim açısından gereklidir. tabi ki değerini bilene. öte yandan sürekli almak ta moral bozucudur.
tanım girilerine de verildiğini gördükten sonra amacından saptığını anladığım butondur..
eksi oy kimine göre sadece duyguların bir dışa vurumudur. bu tp bir dışa vurum herkeste ama herkeste olabilir. gayet normaldir. bir entry okunur , kişi kendince bir yorum yapar. 3 seçenekten ''bok gibi olmuş. bsg lan'' seçilir , beğenilmemiş entry'ye eksi oy verilir.

eksi kimilerine göre bir silahtır. kimi yazarlar özel mesaj atıp da balon oldukları veya başlık açıp da altındaki entrylerden ayar yedikleri diğer yazarlara bir ceza olarak bunu kullanabilirler. bu pek hoş bir davranış değildir.

eksi kimilerine göre bir yaşam biçimidir.
sabah yüzünü yıkamadan eksi oy veren ibne gibilerinin yaşam felsefesidir... yemek , içmek , gezmek , karı kız hiçtir. önemli olan eksi oydur. işte bu şerefsizliktir ve şerefsizler dayak ister... * haydar...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.