bugün

entry'ler (36)

cennetten kovulan

Bir hevesle yazar olup sonra okumaktan keyif aldığım sözlüğe yeniden girmemi sağlayan, beni alıp götüren yazar..

beyza nın kadınları

demet evgar'ın oyunculuğu sayesinde mükemmelleşen türk gerilim filmidir. bazı ayrıntılar cevapsız kalsada * tekrar tekrar izlemekten sıkılmadığım filmlerden birtanesidir.

icimdeki cocugu kaybetmek istemiyorum

içinde bir çocuğun heyecanını, mutluluğunu, üzüntüsünü taşıdığına inanan insanın, içini ezen bir durumda kaybettiği duygular dolayısıyla kurulacak söz öbeğidir.keşke herkesin içinde bir çocuk yaşasa dedirten cümledir.**

shinobi

hayatta hep yanımda olan, beni hep mutlu eden, uludağ sözlükle tanışmamı sağlayan, ve "vay ne yazdın bee!!" dediğim harika yazar. * **

klip kizi

saf ve küçük olan kızların özenerek, meşhur olabilmek için olunmasını sandıkları bol makyajlı bolca bir yerlerini oynatan bayandır. *

anadolu üniversitesi mezunu ünlüler

(bkz: nurgül yeşilçay)

sevgiliyle lahmacuncuya gitmek

çifte bağlı olan bir durumdur. ne var yani dedirtir lahmacunda yemeye giderler suşide bunda nevarki * *

kafam guzelse hayat zaten guzel

normal zamanda mutlu olmayan hayatıda kötü olan insandır. kafası güzel olunca hayatta güzel oldu sanır. uyandığında gerçeklerin farkına varır * *

süt kuzusu

küçük çocuklarda annesi çagırdığı an giden anne sözü dinleyen çocuk için söylenen söz öbeği.

dostunun sozluk tarafindan ele gecirilmesi

olması istenmeyen eylemdir. arkadasınıza ulasamazsınız telefonunu acmaz, msn i kapalıdır.ancak sözlükten mesaj atarak ulasırsınız * * *

ff

her dönem bi kere görmeden rahat etmediğim transkriptimde bolca bulunan nottur. * * *

eksi oy

yeni yazar olmuş arkadaşları yazarlıktan soğutan, hevesini kıran oydur. (bkz: ben gibi ()

eskişehir

her öğrencinin okumaktan zevk alacağı şehirdir. iyiki burayı kazandım denir. ögrencilik bitip döndüğün zaman tekrar tekrar gitme isteğinin doğduğu şehirdir * orada yaşayanlar için her yol birbirine cıkar. yeni gelenlerin kaybolacakları şehirdir (bkz: kırmızıbaşlıklıkız)*

otobuste midenin bulanmasi

bazı insanlarda herzaman olan eylemdir. * * çantalarında genelde naneli sakız ve kolonyayı eksik etmeyen insanlardır.yanındaki insana çile çektiren durumdur.

asker uğurlama törenleri

bazı insanların silahları olduğunu göstermek için bekledikleri törenlerdir. neden silah attıklarını asla anlamamısımdır.

istanbul a kufreden insan

istanbul'a gezmek için gelmiş fakat trafiğinden, havasından nefret etmiş insandır. *

kayip bir bavul gibi olmak

hiçbiyere ait olmadığın durumlarda yaşadığın duygudur. gitsen gidilmez kalsan kalınmazdır.kayıpsındır,boşluktasındır.olduğun yere ait değilsindir.nereye ait olduğunuda bilmemektesindir!* *

angelica

yazar olmadan önce söyle yazarım, böyle yazarım diye düsünen ama yazar olmayı basardıktan sonra genelde okuyup, aklına yazmak için bişeyler gelmeyen yazardır.Ve üçüncü nesil yazardır. * *

neden

5N 1K programında ki 5 tane N den bitanesi. *

çocukken sahip olup büyüyünce yitirilenler

uçuç böceklerinin şanş getirdiğine inanmak, herşeyden mutlu olabilmek, ve yaptığım hareketler yüzünden insanların ne düsünüceğini düşünmemek * *