bugün

başlangıç için peynirli çitos önerilir.
pahalı ama piringıls ekmek arasına( çeyrek olacak) iyi gider.
cips olarak adlandırılan şey patates kızartması olabiliyor. yani ekmek arası patates kızartmasıdır ve ketçap mayonez ile gayet hoş giden besin topluluğudur.
ortaokulumun buyuk esma sultan en populer oglen yemegiydi zamaninda. uzerine bastin mi ketcapla mayonezi senden krali yoktu. gidi gunler. yalniz bir detay var, bizim yedigimiz cips degil chipsti. pedersahi usulle soyleyecek olursak, ekmek arasi patates.
"cosby show"dan alışık olduğumuz,merak edipte denediğim bir durumdur.harika bir tat.güzel günler...
yemek ve para sıkıntısı yaşandığı zamanlarda öğrencinin imdadına yetişen o güzide yiyecek.
Lays sade Patates cipsini çıtır ekmeğin arasına koyup çatur çutur yemek paha biçilemez...
ketçaplı ruffles ile süper olur. ama bol bol doldurcan cipsi yoksa kuru ekmek yemiş olursun..
bir ekmek arası çizi değildir.
Lisede bir hocamız ' bu soruyu çözene ekmek arası şehriye çorbası' derdi.bu ondan daha mantıksız.
bu alamanlar tuhaf adam vesselam. yerin altında kendi halinde yaşayan bir sebzeyi yerinden yurdundan edip dilim dilim doğruyorlar, sonra da kızgın yağlara atıp yiyorlar, bilahare bunu bütün dünyaya yayıyorlar.

amerikalılar ondan daha garip, bunu alıp parlak poşetlere koyuyorlar (neden parlaksa onu da çözemedim) ve satıyorlar.

en garibi ise bizim millet. onu ordan çıkarıp ekmeğin içine koyuyorlar.
(bkz: pilav üstü makarna)
Muhtemelen üşengeçtir ya da öğrencidir hahaha yokluktan mayonez eppek yiyeni bile biliyorum.
Bu nasıl bir fantezidir abi. Kuzenim yapıyor benim de görünce şok oldum.
doritos nacho ile benimde içinde bulunduğum kervan. Tadını ancak yiyen bilir.
ekmek arası damak çikolata yiyeni gördükten sonra bu nedir ki dedirtmiştir.
En sevdiğim alternatif.
Konu sadece ekmek aslında ne koyarsan koy, fazlalık ekmek, mesela ana yemek ekmek, çorba ekmek, tatlı ekmek chicken kebap çift ekmek, vaybe ekmek içi ekmekettin.
Dünya lezzetidir.
Trollük ve fakirlikte son nokta. Allah kimseyi düşürmesin...
baharatli cipsse efsane olur ketcap mayonezde sıkın.
saçmalık.
Bir ekmek arası bonibon değildir.
Daha fazla kalori demek.
bir dönem altıparmak' ta çokça tutulmuş yiyecek. ekmek arası patatesi ayranla içmek çok keyifliydi.