bugün

Bunun yılbaşıdır diye tenekelisini aldım ilk defa içgi deneyecektim o kadar acı ki innnnanılmaz kötüydü tadı bidaha içgiye dudağımı sürmem çok kötü tadı.
Severek içtiğim güzel bir biradır. Gerçi Efes biraz şekerli ama olsun. Lakin gene de Tuborg severim.
Yıllardır içiyorum, tuborg dümdüz gazsız bir içecek ve bana şekerli geliyor efes on numara yerli ve milli, özel seri yeşil şişeyi zaten hiç anlatmıyorum tek kelimeyle muhteşem.
10 tl. Sadece şişesini içerim. Tombul efes hiç içmedim, içmem. Yerine tercih edebileceğim sadece sol(çakma corona) ve heineken dır.
Bunu içen e*kek vuruduruyordur. Pardon e*kek demişim. (bkz: swh)

Hüsam, adam ol. Hahahahhaa

Edit: bende de 2 tane var. kafam bozuk, bu gece içeceğiz kötü gün birasını...
Yarrak gibi bira.
Bunu içen içiciyim demesin amk.
çoksel bira lan seviyorum ben ateeeeeeeşşş.
Tam biradır. Evet.
Temeltepe de kantinde bira mı satılıyor reis. Erectow sana askerde demişti.
Oldukça iyi bira. Beğenmeyen biradan anlamaz. Evet.
güzel biradır.

burdaki entel ibnelere bakmayın, söylediği biranın adını google a bakmadan yazamayacak adamlar şekil şukul yapıyor.
Biradan öyle çok anlamam her türlü içebilirim ama yani bu efesin malt modeli hariç diğerlerinin leş gibi bir tadı var hımınkm. Malt içilir güzel.
Ortalama bir bira.
bunların 3 tl lik şişeleri vardı zamanında.
görsel
Fiyat performans ödüllü bira.
Bugün hayatımda ilk kez alkol alıyorum. Girdim tekel bayine ve gözüme bu çarptı. 7,50 tl yazıyordu üzerinde hemen aldım. Hayatım boyunca boşuna ön yargılı davranmışım meyve suyu lan bu kim demiş alkol günah diye hikaye.
içenlerin ağız tadı olmadığını düşündüğüm biradır.

iki tane bundan içeceğine git adam akıllı weihenstephaner falan iç kardeşim.
tadı güzel, bira gibi bir biradır.
nedenini bilmiyorum ama efes malt dışında bira içtiğim zaman bira içmemişim gibi hissediyorum.
Yanında ağrı kesici ile satılması gereken bira.
sulu,şekerli, bir bira demeye bin şahit isteyen biramsı. tuborg goldun yanından bile geçemez.
adı efesle başlayan herhangi bir biranın güzel olduğuna denk gelmedim uzun zamandır. tuborg fanatizmi falan değil bu düzgün bira yapsınlar efes içelim.
Bakın bu tespittir. Efes malt ve tuborg gold alın ikisinidr bir karton kutuya dökün 4 gün sonra efes malt döktüğünüz karton kurtlanıcak, tuborg döktüğünüz kutuda bir sorun göZükmeyecektir. Sebebi efes maltta daha az katkı maddesi olmasıdır. Doğaldır.
Fiyat performans ürünüdür. Önyargı içinde olmadan tuborg malt deneyin onu da seveceksiniz.
Kadıköy'de son kampanyalarda 50cc ve 33cc'nin 15 lira gibi makul bir fiyata satıldığı biradır, yanında Mısır veren yerler de vardır. Esaslı bira, beğendim ben.
Fiyat performans ürünü olan bira.