bugün

entry'ler (231)

nutuk

lisedeyken okumuştum ama gençlik işte çok analiz edemediğimi düşünüyorum, tekrardan okumak istiyorum yapıkredi yayınlarından okuyan var mı aranızda? dili çok ağır diye duydum ama emin olamadım.

iş bankası yayınları biraz basit gibi geldi gözüme.

bilgisi olanlar mesaj kutumu renklendirirse sevinirim.

ispanyolca

bilen varsa bana ulaşabilir mi.. çok çok düşük seviye bir 8 soru soracağım kendisine..

ev arkadaşı

Düşünceliyim sözlük...

bu karantina sürecinde aile evimize dönerken evden ilk ben çıkmıştım ev arkadaşım benden sonra çıkmıştı, eşyaları almaya gittim dün bi baktım bi montum yerinde yok, ben eşyalarını etrafa atan biri değilim.

aradım taradım yok. ev arkadaşımı aradım montumu gördün mü bulamıyorum diye, "yok kanka ben de bilmiyorum görmedim valla" dedi

akşam ailemin evine döndüm.

ev arkadaşıma kondurmak istemedim bu durumu o yüzden onun yaşadığı yerde tanıdığım arkadaşlara sordum durumu, ceketi 3 aydır giydiğini söylediler. hatta bi tanesi fotoğraf attı...

bunun üzerine ev arkadaşımı arayıp tekrar sordum montu görüp görmediğini belki yanlışlıkla çantasına atmış olabileceğini sordum.

"kanka bilemiyorum şimdi dışardayım eve gidince bakayım" dedi kansız köpek

şimdi sorarım size, ben bu köpeğe ne yapayım? bu amcıkla biz 5 ay beraber kaldık öyle çok tanıdığım biri değildi bi gün beni aradı benimle aynı yerde okumaya geldiğini söyleyince iyilik olsun dedim evime aldım sadece faturalara ortak ettim.

aylarca eşyalarımın aynısından gitti satın aldı ses etmedim.

şimdi bu mont onda, mont pahalı bi mont ama gerçekten sikimde değil yine alırım, esas sıkıntı kendini akıllı sanıyor olması.

bu kadar aptal birinin akıllı rolü yapması beni çileden çıkarıyor.

sözlük söyle bana, boşverip geçeyim mi? yoksa gidip ağzını yüzünü sikeyim mi?

sefaköy yenibosna arasındaki metrobüs yolu

birçok vatandaşımızın özellikle sabah 8 sularında uzun süre havasız kalmasından dolayı telef oldukları yoldur.

zamanında ibb insanların gerekli oksijeni depolayabilmesi için birbirleri arasında kısa mesafe olan duraklar inşa etmiştir.

ama maalesef coğrafi koşullardan dolayı sefaköy yenibosna arası uzaktır ve can kayıpları verilmektedir.

sözlük yazarlarının itirafları

son 6 yılın en fakir günlerini geçiriyorum sözlük.

nasıl oldu bilmiyorum, 2000 tl borcum ve cebimde 15 tl param var.

faturaları henüz ödemedim bile, param da ayın 15 inde yatacak.

para isteyecek kimsem de yok.

16 gün 15 tl ile nasıl hayatta kalınır taktiklere açığım.

30 yıldır sigara içen adamın akciğeri

sigara içerken izledim videoyu.

ispanya denince akla gelenler

şu aralar sadece ispanyolca aklıma geliyor, zorunlu ikinci dil olarak aldık canımız çıkıyor aq.

koyu antoloji

ilk çıktığı günden beri sıkılmadan dinlediğim albümdür.

aşırı iyi.

sözlük erkeklerinin fotoğrafları

görsel

ekrem imamoğlu nun cumhurbaşkanı olması

ekrem olamaz, oy verdik ama hümanizm adı altında pkk seviciliği yapıyor.

mansur başkana desteğim sonsuz.

burçlara göre cinsel performans

balık burcu erkeğini 1 numaraya yazalım.

çünkü ben balık burcuyum.

istanbul

bazen beni yoruyor ama iyi şehir.

alt ve üst komşunun kaloriferiyle ısınan dallama

evet o dallama benim, hatta odamı da aradan seçtim hem sağdan hem soldan da ısınıyorum.

kasım ayındayız kombi yakmadan baksırla yatmaya devam ediyorum eheheh.

kışın motorsiklet sürmek

(img:#1931812)

tam olarak böyle bişeydir, elleriniz kızarır. mola verdikçe v-twin motorun arasına eldivenlerinizi koyarsınız ki tekrar yola çıktığınızda sıcacık eldivenleri giyerek ellerinizi rahatlatabilesiniz.

bu foti geçen sene aralık ayında yapmış olduğum 382km lik yolculuğa aittir.

herşeye rağmen mükemmeldir.

linguistics

şu dersi alan, bilen bir insan evladı yok mudur? zor durumdayım arkadaşlar help.

büyük istanbul depremi

mezun olup gidiyim sonra koy götüne.

sınav esnasında uyuyakalmak

ygs lys de yapmışlığım vardır.

bira sigara çerez

(bkz: kutsal ittifak)

ingilizce

linguistic bilen bir allahın kulu bana yazabilir mi?

sosyopat

sanırım sosyopatmışım. ben demiyorum psikoloji okuyup yüksek lisansını yapmış 2 arkadaşım bu konuda ısrar ediyor...

internetten baktığımda ve ciddi ciddi öz eleştiri yaptığımda da öyle olduğumu düşündüm...