bugün

yaş üzüm rakısı denenmelidir.akabinde bağımlı olunuyor zaten.
viral çalışmaları olmayan, gençlere hatta müdavimlere ulaşamayan rakı markası..
biraz önce denize nazır şekilde yaş üzüm rakısını ilk kez denediğim ve yeni rakı tüketen bünyemde güzel bir intiba bırakan rakı.
sonuç olarak beğendim içilir.
yaş üzüm içilesi cinstendir efendim. için denize karşi, sevgiliye karşı, hayata inat, dertlerin üstüne sevinçlerin eşliğinde için işte ya.
üzüm rakısıdır.
fiyatı nedeniyle uzun süre önyargıyla yaklaşıp almadığım, ama alınca, fiyatına göre iyi olduğunu keşfettiğim rakı markası.
''geçinemiyoruz'' diye götünü yırtan zevatın fiyat performans değerlerine kadar detaylı inceleme yaptığı yasal uyuşturucu.
* en güzel etkisi şiddetli baş ağrısı, bu rakı ise yeni rakı başka bir şey olmalı.
bir yeni rakı değil.
yeni rakıya göre ucuz olan ama içimi daha yumuşak olan içtikçe ''efelendiren'' içki
Elda A.Ş. tarafından 2004 yılından beri üretilmektedir. Efe Klasik ile başlayan üretim daha sonra Efe Yaş Üzüm Rakısı, Efe 3 Distile ve Efe Organik Rakı ile devam etti. 2005 yılında piyasaya sürülen yaş üzüm rakısı yaş üzümden yapılan ilk rakıdır. 20, 35, 79 ve 100 cl'lik şişelerde satılmakta olup izmir'de Elda içecek fabrikasında yapılmaktadır.
asla bir tekirdağ rakı olamaz.
aldıktan sonra pişman eden rakıdır. 35 liği 25 lira deyü tercih ettim aklıma sıçayım. 5 lira fazla ver yeni rakı al neyin peşindesin amk.
fiyatına göre kaliteli rakıdır, fiyat olarak bunun daha altına düşmeye başladın mı ispirtoya doğru gitmen demek zaten. rakı seven ama bünyesi çok uygun olmadığından içmeye çekinen kişiler için uygundur, ertesi günü saçma salak etmez çünkü adamı pek. lakin rakı tiryakisi ve yeni rakı'cı olanları pek kesmez, hatta hiç kesmez, onun yanında zayıf kalan rakıdır. o anda temin edilemeyen tercih yerine ilk alternatif seçeneklerinden.
35 ligi 28 tl gibi uygun fiyattan satilan icimi gayet leziz raki.
tekel bayiden alınabilecek rakilar sıralamasında ilk üçte kendine yer bulan rakıdır

(bkz: yeni rakı)

(bkz: tekirdağ rakı)
akşam işten eve dönerken bir 35 likle günün finalini yaptıracak olandır. üzüm rakısı hiç denemedim bakalım nasılmış.
şişe tasarımına bakarak alınan sonra mecburi sarhoş olunan rakı markasıdır.
Mavi Efe içilmez de yeşil Efe içimi hafif bir rakı.
https://youtu.be/5xarDzyw-_8

Giderdi yanında, olsaydı.
Yerini aldı.

görsel
tekirdağ rakı ile beraber çöptür benim gözümde. bira ile vs yapılsa birayı tercih edrim o derece.

mastika, yeni rakı ve âlâ ise tapılasıdır. hepsinin yerine göre ayrı ayrı gideri vardır.
görsel
ihtiyacı olan dm. Malum artık fakirler için çok zor, 2 tek parlatmak.