bugün

eger lisedeki arkadaslarla beraber içilirse tadına doyum olmaz rakıdır.
rakıların padişahıdır. Yanında iyi bir de muhabbet varsa içtikçe içilesi gelinir.
export rakıdan sonraki en kalite rakıdır. çift distilasyon yapılır bu rakıya. yani damıtma işleminden iki kere geçer.
(bkz: Şu Ramazan bi bitsin)
adından dolayı mı yoksa tadından dolayı mı sevdiğimi çözemediğim, memleketimin ismini almış güzide içki.

(bkz: rakı milliyetçiliği)
yeni rakıdan cok daha iyi içimli içki.
rakıların kralı, aslan sütünün hası. diğerleri rakıysa şayet, sadece adıyla çağırılası, kavun ve beyaz peynir en iyi dostu, yaz kış içilebilen, klasik yöntemlerle hala üretilen (o konu başlı başına bir başlık*), turkish raki diye yabancıların diline pelesenk olmuş... off o biçim, manyak ötesi, tapılası bir tür alkol. taklitlerinden sakının.
ne akla hizmet bilinmez şişeleri değiştirilmiş rakıdır. mey yetkililerine sesleniyorum burdan, eski şişeler daha güzeldi. hani sizin için söylüyorum yoksa ben efe içiyorum, hemi de yeşil. hadi sağlığınıza.
boğma rakı da denir.
efendim mey tekirdağda ürettiği rakıyı tekirdağ iç pazarına sokuyor. vanda içilen tekirdağ rakısı istanbulda üretiliyor.
ama tekirdağda üretilen rakı yanlız tekirdağda satılıyor.

(geçmedi mi daha filtreden?)
evvelinde rakı adabınız yoksa tavsiye edilebilecek rakıdır efendim. koku minimum, içimi yumuşak ve tatlı. ama eski rakıcılar için yeni rakıyı tutmaz. yeni rakı kokusundan kıvamına alkolden öte demdir.
içimi yumuşak, güzelleştirme oranı yüksek ata içkisidir.
yeni animasyonlu reklamı şukela olmuş rakı. izleyin, izlettirin.

http://www.vimeo.com/19443424
(bkz: tekirdağ rakısı)
(bkz: tekirdağ altın serisi)
severek içtiğim naçizane rakı markası..
yeni rakı'ya olan bağlarımı koparan ateş parçası.
`http://galeri.uludagsozluk.com/g/tekirdağ-rakı/`
sek gitmez. meze tercihim tekirdağ köftesidir. maksat tekirdağa sahip çıkmak sözlük.
içimi yeni rakıdan daha güzel ve kolay olan rakıdır. meze olarak akhisar köfte mangalda sucuk ve mevsim salatası yanında harika gider.tabii ki arkadaşlarla muhabbet vazgeçilmezidir.
Bir yeni raki degildir.
su gibi kayıyor la bu rakı. vıjjtt.

hoş yeni rakı'da kayıyor ama ne bileyim bu bi ilginç geldi bana.
rakıların en güzelidir.
An itibari ile en hasi bogazimdan yağ gibi kaymaktadır.
günahtır.
Veletlerin uzak durması gereken aslan sütüdür.