bugün

(bkz: kredi kartlarından takı parası çekmek)
saçma sapan müzikler çalıp milletti eğlendirmekten başka bir şey degil fuzuli masraf sıkıcı etkinlik.
ekim aylarında patlama yapan ve her hafta sonu mutlaka gitmeye mahkum olduğum hede. ulan maç izleyemez olduk insanfsızlar.
felsefi gerekçelerle sıcak bakılmayan.
hitabı sevinç dolu, içeriği hüzün dolu bir kelime.
Adam diyor ki "Evleniyorum, düğün yapacam" O cümleyi şöyle kurmak aklına gelse evlenmekten vazgeçer pezevenk, "Evleniyorum, 300 kişiye benden yemek"
davul zurna,gelin damat tarafı ikilemeleri ile direk aklıma gelen etkinlik.
http://www.video-izlesen....diananin-dugunu-izle.html

gerçekten de bulşit yani. tüm fakirler yapar bunu. allah rahmet eylesin sevgili dayana bile yapmış zamanında. eğitimsiz cahil kadın.
çok eskiden gelen türk geleneği.
insanların belki de mutluluklarını paylaşmak için başlattığı, gövde gösterisi ve öndüç takı takma törenine dönüşmüş, çirkinleşmiş kutlama.
erkeğin maymun edildiği organizasyondur. yaşanan mutasyon nedeniyle eziyetin verdiği acı yüzünden erkek kendine ancak 1 haftada gelebilmektedir.
kadında durum farklıdır onların rüyalarıdır, anlı ve şanlısını isterler, en güzel olmak için kastırır, gelinliğin daniskasını elde ederler. o gün prenses olmalıdır.
toplumda davetiyeli takı toplama olarak beyinde yer eden organizasyondur.

bir de son olarak cem yılmazın son gösterisinde düğün de gelinin kız kardeşinin saçı ile ilgili yapılan bütün söylemler gerçektir arkadaşlar. *
(bkz: halayı biz çekeriz mala damat vurur) şeklinde konuşmaların geçtiği organizasyon.
Çok eğlenceli bir klip olmuş bayıldım..

http://www.youtube.com/watch?v=nb3HYtuZkQ4
http://inciswf.com/1285552920.swf
yasal soygun.

(bkz: takı töreni)
geceyi, onlarca kişiyle başlayıp, iki kişinin sonlandıracağı etkinliktir.
hem yasal hem de dinen hic bir dayanagi yoktur, örf'tür.

buna rağmen onsuz evlenemezsiniz. illa yaşlı teyzeler dedikodu yapacak, illa amcaoğlu fazla kaçırıp kusacak, illa kizlarla oglanlar kesisecek, olay cikacak, rezillik olacak. o olmassa biri kalpten gider, o olmadi küs akrabalar kapışır, müzisyenler zaten hep köpüskötüdür, zurnaci zurnasini kulaginiza sokup para ister, sonra gene gelir ister doymaz. o sirada cocuklardan biri kaybolur, buldugunuzda kafasi falan yarilmistir illa...

bir de bunlarin ustune midenizi bozacak ekmek arasi krema'ya* ya da servisi sabahtan yapildigi icin mezeleri kabuk tutmus ordövr tabakli bir menüye essek yukuyle para verilir. essek yükü x 400 falan tabi davetli sayisina gore.

gerginliktir, gereksizdir. nah evlenirim.
gereksizdir ne lan öyle çalgı çengi. aile arasında küçük bir davet düzenlemek daha mantıklıdır.
gelinle damat için herşey strestir gerginliktir. stresi çeken ise gelin ve damadın sağdıçlarıdır. gün boyunca kuaför senin fotoğrafçı benim dolanır dururlar. herkes eğlenceye başlar bu garipler damadın ayağına vuran ayakkabısıyla, gelinin bozulan makyajıyla uğraşır.

damadın amcası fazla içer, gelinin teyzesi kavga çıkarır. kaynanalar takıyı kim alacak rekabetine düşer. garsonlar daha az pasta dağıtma derdindedir. piyanist şantör her zaman ki gibi misket havası çalar.

saçma sapan bir salona en az 4 bin lira, kuaföre 700-800 lira, pastaya, fotoğrafçıya, araba süslemesine derken 10 bin lirayı gözden çıkarırsınız. neden? düğün yapmış desinler diye.

anne babası illa düğün diye tutturanlar için düğüne 1-2 ay varken bavulunu hazırlayıp kaçmak en ideali. anne babalar dayanamaz affeder 10 bin lira da yanınıza kar kalır. ibizaya tatile gidersiniz.

ya takı merasimi ne olacak dediğinizi duyar gibiyim. 10 dakikalık nikah ile kıytırık nikah şekeri en faz la 500 liraya patlar gençler.
yeni dönemlerde kır düğünleri moda olsa da aslolan davullu zurnalı geleneksel düğünlerdir. Düğün, geleneksel olandır.
yaz aylarının işkencesi.
Gitmeyi tercih etmediğim, eğer mecbur tutuluyorsam da kırmamak adına ilk 15 dakikada yani müzik faslı başlamadan hayırlayıp 15 dakikanın sonunda da terk edip arkama bakmadan eve doğru hızlı adımlarla koştuğumdur. Bu çizginizi bozmazsanız alışılan durumdur da herkesçe. yani varsa sözlükte böyleleri kesinlikle taviz vermeyin derim.
Ve yanlış anlaşılma olmasın bir ayıplama değildir tarafımdan Allah korusun kişi kınadığı şeyi yapmadan ölmez. Allah kalbimize koymasın düğün sevdasını sadece. Böylesine güzel bir şeye uygun olmayan bir dairede başlamak ve yetmediği gibi bütün insanlara da gelmeleri için davetiyeler yollamak akıl karı değil. Bir de eşler ve aileler o kadar yıpranırlar ki bu süreçte iki insan pasta yiyip oynasın, izlesin diye; o yorucu, stresli, kavgalı...süreçten sonra nasıl umarsızca göbek atarlar merak edilen soru. Yapmayın. Her şeyin en güzeli gösterişten uzak olanıdır.
yazın gelmesiyle başlayan işkencedir. son 1 haftada tam 4 düğüne katılarak bu alanda rekora koşuyorum. arkadaş ne kadar gereksiz işler bunlar. hep aynı teraneler. altın toplamak için yapılan masrafa bak. yazık. evet.
bazen düşünmüyor değilim, elin adamı akşam tek kale maç yapacak diye biz niye bu kadar sevinip halay çekiyoruz diye ama sonra geçiyor.

süper türk festivali.
lüzumsuz olan törenlerdir. hele sünnet düğünü tam saçmalıktır, milletin çocuğunun 2 gramlık pipi ucu gitti diye bu kadar kıyamet koparmak saçmadır. hele ortalıkta atılan göbekler ve çekilen lorkeleri hiç anlayamıyorum. evlilik hiç şüphesiz sünnetten kat be kat önemlidir ancak gelgör ki o da fazla abartılmaktadır. elalem o gece işi bitirecek diye bütün gece ben niye göbek atıp, halay çekeyim ki... hayırlı olsun bir ömür mesut olsunlar deyip nikahtan dağılmak yeter. velasılı kelam düğünler gereksizdir işte. bana kalsa ben hiçbirine katılmam.
özgürlüğün elden gittiği andır. büyükler genelde pişmandır.
Şu dünya üzerindeki en gereksiz iştir. Evlenmek istiyorsan kıy nikahını tak yüzüğünü git. Aylar öncesinden bir sürü para harcayarak gereksiz ayrıntıların peşinde kendini yıpratmanın adını "bizim en mutlu günümüz ama yhaa * " koymuşlar bir de.
güncel Önemli Başlıklar